Trwa ładowanie...

Kawa dobra jak nigdy dotąd. Wybierz z nami ekspres dla siebie

Od 50 zł do 10 tys. zł. Taki jest rozstrzał cenowy w kategorii ekspresów do kawy. Dla osób, które zamierzają wybrać model dla siebie, przygotowaliśmy krótką charakterystykę każdego rodzaju i konkretne, chętnie kupowane modele.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kawa dobra jak nigdy dotąd. Wybierz z nami ekspres dla siebieŹródło: Shutterstock.com
d49xx58
d49xx58

Zrobi kawę za ciebie

Ekspresy ciśnieniowe to urządzenia wykorzystujące do przygotowania kawy wysokie ciśnienie, dzięki któremu napar ma intensywny smak i aromat, a na napój nie musimy długo czekać. Te urządzenia są wyposażone w specjalne zbiorniki na kawę ziarnistą oraz wbudowany młynek. Mają dość duże gabaryty i często umieszcza się je w centralnej części kuchni.

To najwygodniejszy ekspres, który pozwala zmienić proporcje naparu i spienionego mleka w zależności od indywidualnych preferencji. Wbudowany młynek sam zmieli kawę, a my tylko dosypiemy ziaren do dozownika. Usuwanie fusów odbywa się najczęściej przez czyszczenie poręcznej szufladki i płukanie zbiornika na mleko.

Na to zwróć uwagę przy zakupie ekspresu do kawy

Moc ekspresu informuje nas o tym, jak szybko zostanie zaparzona pierwsza kawa po podłączeniu ekspresu do gniazdka. Im większa moc, tym szybsze rozgrzanie urządzenia i efekt w postaci gorącej kawy. Ciśnienie w naszym modelu też ma bezpośredni wpływ na czas oczekiwania: w urządzeniach wysokociśnieniowych jest to 3 do 5 minut, a dla porównania w zwykłej kawiarce do 15-20 minut. Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego ekspresu? Na umiejscowienie pojemnika na wodę. Jeśli ekspres ma stać na półce, a pojemnik na wodę ma na górze - będzie nam go trudniej uzupełnić.

Najlepszy ekspres dla koneserów espresso

Duże, zaawansowane pod względem liczby funkcji ekspresy są często dość drogie, a tańsze modele kapsułkowe wymagają zakupu kapsułek. Jaki ekspres wybrać, jeśli zależy ci na dobrej kawie o głębokim smaku? Zwolennicy czarnej, aromatycznej i tradycyjnie parzonej kawy będą zadowoleni z prostoty i funkcjonalności ekspresów przelewowych. Wrzątek jest w tych modelach dozowany do pojemnika z kawą. Następnie kawowy napar przepuszczany jest przez filtr do dzbanka. Gorąca woda ma przez dłuższy czas kontakt z kawą, co skutkuje dużą zawartością kofeiny. Jest to więc idealny wybór dla miłośników intensywnej, czarnej kawy.

Nie zajmie dużo miejsca

Proste w obsłudze ekspresy kapsułkowe i małe ekspresy ciśnieniowe sprawdzą się w małych kuchniach. Małe modele kapsułkowe są najprostsze w obsłudze i niedrogie. Do zaparzenia kawy potrzebujesz specjalnych kapsułek, w których znajduje się odmierzona ilość kawy różnego typu.

Dopełni kuchnię idealną

Ekspresy do zabudowy to większy wydatek, ale dokładnie wpasowane w zabudowę na wymiar urządzenie poza przygotowywaniem naparu będzie też... cieszyć oczy pięknym dizajnem.

Do eleganckiego ekspresu warto dobrać odpowiednie filiżanki, w których należy podawać nasz ulubiony typ naparu.

Stylowy akcent

Kawosze, którzy poza smakiem i aromatem ciemnego napoju cenią stylowe wnętrza, mogą sięgnąć po stylowe ekspresy kolbowe. To proste w obsłudze urządzenia wykorzystywane do parzenia już zmielonej kawy. Często stosowane do przygotowania espresso i zazwyczaj mniejsze od innych ekspresów ciśnieniowych. Ich wadą jest konieczność regularnego czyszczenia, ale rytuał parzenia kawy zostaje zachowany.

Aby wybrać ten model, potrzebujesz dodatkowo młynka do ziaren lub gotowej, zmielonej kawy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d49xx58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49xx58