ycipk-3916qu

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Plecione dywany są trendy. Naturalne, ekologiczne i piękne

Wyplatane dywany z naturalnych materiałów od dłuższego czasu z powodzeniem zastępują nam akrylowe odpowiedniki. Len, bawełna, juta, różnego rodzaju trzciny i trawy oraz wełna to materiały, które nadadzą wnętrzu przytulnego uroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plecione z naturalnych tkanin dodatki pomogą stworzyć w mieszkaniu urokliwy wystrój
Plecione z naturalnych tkanin dodatki pomogą stworzyć w mieszkaniu urokliwy wystrój (Shutterstock.com)
ycipk-3916qu

Naturalny akcent w salonie — plecione dywany

Charakterystyczne dywany wyplatane z naturalnych surowców są równocześnie oryginalne i neutralne. Sekret ich atrakcyjności we wnętrzu to naturalne kolory, których nie da się podrobić za pomocą syntetycznych materiałów. Są dość sztywne dzięki zwartemu splotowi lub za sprawą podklejonej bądź przyszytej dodatkowej warstwy usztywniającej. Połączenie popularnych surowców i najnowszych trendów to okrągły dywan pleciony z naturalnego materiału.

ycipk-3916qu

Najpopularniejszym i stosunkowo niedrogim surowcem jest juta, którą w wielu modnych odsłonach możemy wykorzystać na podłogach naszych mieszkań. Jutowe dywany są idealne do mieszkań w stylu boho. Poleca się je osobom, które cenią naturalne materiały, ich subtelny, naturalny urok i ponadczasowy styl. Często opisuje się je jako ozdoby w egzotycznym stylu, ale ich neutralny charakter pozwala je dopasować do wielu różnych wnętrz.

ycipk-3916qu

Subtelne piękno natury – dywany jutowe

Okrągłe dywany z juty powstały przez spiralne doplatanie przy zewnętrznej krawędzi dodatkowej linii – aż do uzyskania pożądanego wymiaru. Prostokątne lub kwadratowe zostały utkane jak kilim. Warto wiedzieć, że po rozpakowaniu naturalnego dywanu musi on wrócić do płaskiego kształtu. Jeśli dopiero co ułożyłeś go na podłodze, a jedna z krawędzi się podwija – jest to naturalny efekt, który zniknie po krótkim czasie.

Poza jutowymi dywanami możemy wybrać ich alternatywę w postaci bambusowej maty na podłogę. To praktyczne rozwiązanie, rzadko spotykane w naszych domach, ale warte uwagi choćby ze względu na cenę: produkt o wymiarach 2 na 3 metry, który wykonano z półcentymetrowych deseczek, wyniesie nas około 200 zł. Krawędzie mat obszyto dla trwałości tkaniną, a ich powierzchnię łatwo się czyści.

ycipk-3916qu
pexels
Podziel się

Niebanalny dywan

ycipk-3916qu

Alternatywą dla osób, które szukają niebanalnego dywanu, są modele z recyklingu. Przykładem mogą być oryginalne dywany podłogowe uszyte lub utkane z pociętych w paski spodni jeansowych.

Najwięcej uroku mają jednak te prawdziwie naturalne dywany, które w przypadku niektórych modeli sprawiają wrażenie koronkowych serwetek, choć zostały wykonane z dość grubego sznurka. To świetny dodatek dla osób, które lubią rękodzieło.

ycipk-3916qu
pexels
Podziel się
ycipk-3916qu
ycipk-3916qu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3916qu