Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Parasole ogrodowe. Solidne, duże i z praktyczną regulacją

Elegancki parasol ogrodowy to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu stworzysz zacienioną strefę w wybranym miejscu. Do wyboru mamy wiele modeli, wielkości, kształtów, kolorów, a także fantazyjnych parasoli ozdobnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elegancki parasol ochroni przed słońcem i jest ozdobą ogrodu
Elegancki parasol ochroni przed słońcem i jest ozdobą ogrodu (iStock.com, Fot: KatarzynaBialasiewicz)
Qaqwqwrqw

Ochronią przed deszczem, słońcem i wścibskimi spojrzeniami

Dobry parasol do ogrodu bądź na taras czy balkon ochroni nas zarówno przed słońcem i szkodliwymi promieniami UV, jak i deszczem. Każdy, kto kiedykolwiek musiał szybko uciekać z ogrodowego przyjęcia z powodu nagłej ulewy, wie, jak ważne jest zadaszenie nad miejscem spotkania. Aby pogoda nie uniemożliwiła nam relaksu w rodzinnym gronie z opiekanymi kiełbaskami, warto pamiętać o dużym parasolu na stabilnej podstawie i z dużą rozpiętością.

Qaqwqwrqw

Nie obawiajmy się takich rozwiązań, po złożeniu zajmują one mniej więcej tyle miejsca, co duży rower lub złożona sztuczna choinka. Parasole ogrodowe mogą przy tym posiadać mechanizm rozkładania z blokadą na różnych wysokościach (jak w tradycyjnej parasolce) lub praktyczny i bardzo wygodny mechanizm korbowy.

Optymalna średnica parasola to około 3–3,5 metra, a rekordowe modele mają nawet 5 m średnicy. Regulowany kąt nachylenia parasola osłoni nas również przed spojrzeniami sąsiadów.

Qaqwqwrqw

Świetny parasol – z regulacją i oświetleniem

Aby miło spędzić wieczór w ogrodzie lub na balkonie, przyda się źródło światła. Do wyboru mamy oświetlenie zewnętrzne budynku, a także doświetlanie lampami i lampkami. Co, gdyby połączyć dwa elementy wyposażenia w jeden? Parasol z diodami LED to świetna opcja zwłaszcza tam, gdzie z różnych przyczyn inna forma doświetlenia nie jest możliwa oraz w miejscu, gdzie mamy mało przestrzeni na dodatkowe źródło światła, np. na stoliku. Niektóre z takich parasoli mają praktyczną możliwość regulacji, która obejmuje nie tylko wysokość, na jakiej znajduje się rozpięty parasol, ale też stopień jego rozłożenia i nachylenia czaszy.

Qaqwqwrqw

W stylu francuskiego wybrzeża czy hawajskiej plaży?

Funkcjonalny parasol może także stanowić efektowną dekorację ogrodu. W zależności od preferencji możemy wybrać elegancki model na drewnianym tronie i z pokryciem z naturalnego płótna bawełnianego czy lnianego, neutralny i łatwy w wytrzymaniu parasol z czaszą z tworzywa sztucznego (łatwo się je czyści), kolorowy parasol dla dzieci lub fantazyjny model z pokryciem z liści bananowca bądź trzciny.

Qaqwqwrqw

Podmuchy wiatru mu niegroźne...

Parasole mocujemy na różnego rodzaju krzyżakach i podstawach, przykręcamy np. do poręczy lub montujemy na ścianie. Aby duży ruch lub podmuch wiatru nie przewrócił naszej osłony przed słońcem i deszczem, warto zadbać o to, by jego konstrukcja zapewniała jak najlepszą stabilność. Do wyboru mamy plastikowe podstawy parasoli, które napełniamy wodą, a także podstawy w formie kamiennych płyt, modele metalowe lub w formie... doniczki, którą dociążamy ziemią, sadzimy w niej rośliny, a w specjalną tulejkę wsuwamy parasol.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw