Trwa ładowanie...

Parasole ogrodowe. Solidne, duże i z praktyczną regulacją

Elegancki parasol ogrodowy to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu stworzysz zacienioną strefę w wybranym miejscu. Do wyboru mamy wiele modeli, wielkości, kształtów, kolorów, a także fantazyjnych parasoli ozdobnych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Parasole ogrodowe. Solidne, duże i z praktyczną regulacjąŹródło: iStock.com, fot: KatarzynaBialasiewicz
d4js9rf
d4js9rf

Ochronią przed deszczem, słońcem i wścibskimi spojrzeniami

Dobry parasol do ogrodu bądź na taras czy balkon ochroni nas zarówno przed słońcem i szkodliwymi promieniami UV, jak i deszczem. Każdy, kto kiedykolwiek musiał szybko uciekać z ogrodowego przyjęcia z powodu nagłej ulewy, wie, jak ważne jest zadaszenie nad miejscem spotkania. Aby pogoda nie uniemożliwiła nam relaksu w rodzinnym gronie z opiekanymi kiełbaskami, warto pamiętać o dużym parasolu na stabilnej podstawie i z dużą rozpiętością.

Nie obawiajmy się takich rozwiązań, po złożeniu zajmują one mniej więcej tyle miejsca, co duży rower lub złożona sztuczna choinka. Parasole ogrodowe mogą przy tym posiadać mechanizm rozkładania z blokadą na różnych wysokościach (jak w tradycyjnej parasolce) lub praktyczny i bardzo wygodny mechanizm korbowy.

Optymalna średnica parasola to około 3–3,5 metra, a rekordowe modele mają nawet 5 m średnicy. Regulowany kąt nachylenia parasola osłoni nas również przed spojrzeniami sąsiadów.

Świetny parasol – z regulacją i oświetleniem

Aby miło spędzić wieczór w ogrodzie lub na balkonie, przyda się źródło światła. Do wyboru mamy oświetlenie zewnętrzne budynku, a także doświetlanie lampami i lampkami. Co, gdyby połączyć dwa elementy wyposażenia w jeden? Parasol z diodami LED to świetna opcja zwłaszcza tam, gdzie z różnych przyczyn inna forma doświetlenia nie jest możliwa oraz w miejscu, gdzie mamy mało przestrzeni na dodatkowe źródło światła, np. na stoliku. Niektóre z takich parasoli mają praktyczną możliwość regulacji, która obejmuje nie tylko wysokość, na jakiej znajduje się rozpięty parasol, ale też stopień jego rozłożenia i nachylenia czaszy.

W stylu francuskiego wybrzeża czy hawajskiej plaży?

Funkcjonalny parasol może także stanowić efektowną dekorację ogrodu. W zależności od preferencji możemy wybrać elegancki model na drewnianym tronie i z pokryciem z naturalnego płótna bawełnianego czy lnianego, neutralny i łatwy w wytrzymaniu parasol z czaszą z tworzywa sztucznego (łatwo się je czyści), kolorowy parasol dla dzieci lub fantazyjny model z pokryciem z liści bananowca bądź trzciny.

Podmuchy wiatru mu niegroźne...

Parasole mocujemy na różnego rodzaju krzyżakach i podstawach, przykręcamy np. do poręczy lub montujemy na ścianie. Aby duży ruch lub podmuch wiatru nie przewrócił naszej osłony przed słońcem i deszczem, warto zadbać o to, by jego konstrukcja zapewniała jak najlepszą stabilność. Do wyboru mamy plastikowe podstawy parasoli, które napełniamy wodą, a także podstawy w formie kamiennych płyt, modele metalowe lub w formie... doniczki, którą dociążamy ziemią, sadzimy w niej rośliny, a w specjalną tulejkę wsuwamy parasol.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4js9rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4js9rf