Trwa ładowanie...
dinyyh7

Nowoczesne drzwi do nowoczesnego wnętrza. Podpowiadamy, jak wybrać

Nowoczesne drzwi powinny być eleganckie i niezawodne. By jak najlepiej dopasować je do rodzaju wnętrza, najlepiej zwrócić uwagę na kilka zasadniczych czynników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeszklone drzwi odmienią pokój
Przeszklone drzwi odmienią pokój (Pixabay.com)
dinyyh7

Drzwi to zakup na lata, dlatego warto dopilnować, by były odporne na różne czynniki zewnętrzne. Dobrej jakości drzwi wykonane są z materiału, który będzie odporny na działanie wilgoci, dzięki czemu powierzchnia nie wybrzuszy się, a ich struktura pozostaje zwarta. Drzwi powinny być również odporne na ścieranie, dzięki czemu nie musisz uważać podczas codziennych porządków.

Drzwi płytowe czy płycinowe

Te pierwsze składają się z drewnianej ramy i wypełniającej płyty o strukturze plastra miodu. Zapewnia odpowiednią lekkość i stabilność, a przede wszystkim jest sporo tańszy, jednak odbija się to na izolacji akustycznej. Dlatego osoby, którym zależy na wygłuszeniu i ociepleniu drzwi, powinny zdecydować się na wersję płycinową, w której drzwi składają się z drewnianej ramy i kilku płycin wykonanych z różnego rodzaju składników: drewna litego, sklejki czy tworzywa sztucznego.

dinyyh7

Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi do pomieszczeń takich jak kotłownia powinny być odpowiednio zabezpieczone na wiele sposobów. Dlatego tego typu drzwi muszą przejść wymagające testy: powinny być ogniotrwałe, odporne na nagrzewanie, oraz przede wszystkim szczelne, by w razie ulatniania się dymu nie przedostał się on do innych pokoi. Tego typu drzwi skutecznie oddzielają piec od reszty pomieszczeń, w związku z czym idealnie sprawdzą się w każdym domu, w którym istnieje ryzyko ulatniania się szkodliwego czadu.

dinyyh7
Materiały prasowe
Podziel się

Nieregularny rozmiar nie kosztuje więcej

Oczywiście w zależności od potrzeb, do kotłowni czy kuchni możesz wybrać drzwi o nieregularnym rozmiarze. Nie zapłacisz za nie wiele więcej, a znacznie ułatwią ci codzienne funkcjonowanie. Pamiętaj również, że drzwi prowadzące do innych pokoi otwierają się do wewnątrz, podczas gdy w łazience, kuchni czy kotłowni powinny otwierać się na zewnątrz.

dinyyh7

Drzwi otwierać do środka czy na zewnątrz

Nie musisz zamawiać modeli o standardowym wymiarze. Niektóre pomieszczenia, takie jak salon, kuchnia czy kotłownia, ze względów praktycznych powinny być nieco szersze. Nie zapłacisz za nie wiele mniej, a znacznie ułatwisz sobie codzienne funkcjonowanie.Pamiętaj, że drzwi do zwykłych pokoi otwierają się do wewnątrz, tymczasem w łazience, kuchni czy kotłowni powinny być otwierane na zewnątrz. Stwarza to mniejsze problemy przy aranżacji wnętrz.

Shutterstock.com
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dinyyh7

dinyyh7
dinyyh7