Trwa ładowanie...

Nowoczesne drzwi do nowoczesnego wnętrza. Podpowiadamy, jak wybrać

Nowoczesne drzwi powinny być eleganckie i niezawodne. By jak najlepiej dopasować je do rodzaju wnętrza, najlepiej zwrócić uwagę na kilka zasadniczych czynników.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Przeszklone drzwi odmienią pokój
Przeszklone drzwi odmienią pokójŹródło: Pixabay.com
ds88usg

Drzwi to zakup na lata, dlatego warto dopilnować, by były odporne na różne czynniki zewnętrzne. Dobrej jakości drzwi wykonane są z materiału, który będzie odporny na działanie wilgoci, dzięki czemu powierzchnia nie wybrzuszy się, a ich struktura pozostaje zwarta. Drzwi powinny być również odporne na ścieranie, dzięki czemu nie musisz uważać podczas codziennych porządków.

Drzwi płytowe czy płycinowe

Te pierwsze składają się z drewnianej ramy i wypełniającej płyty o strukturze plastra miodu. Zapewnia odpowiednią lekkość i stabilność, a przede wszystkim jest sporo tańszy, jednak odbija się to na izolacji akustycznej. Dlatego osoby, którym zależy na wygłuszeniu i ociepleniu drzwi, powinny zdecydować się na wersję płycinową, w której drzwi składają się z drewnianej ramy i kilku płycin wykonanych z różnego rodzaju składników: drewna litego, sklejki czy tworzywa sztucznego.

ds88usg

Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi do pomieszczeń takich jak kotłownia powinny być odpowiednio zabezpieczone na wiele sposobów. Dlatego tego typu drzwi muszą przejść wymagające testy: powinny być ogniotrwałe, odporne na nagrzewanie, oraz przede wszystkim szczelne, by w razie ulatniania się dymu nie przedostał się on do innych pokoi. Tego typu drzwi skutecznie oddzielają piec od reszty pomieszczeń, w związku z czym idealnie sprawdzą się w każdym domu, w którym istnieje ryzyko ulatniania się szkodliwego czadu.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nieregularny rozmiar nie kosztuje więcej

Oczywiście w zależności od potrzeb, do kotłowni czy kuchni możesz wybrać drzwi o nieregularnym rozmiarze. Nie zapłacisz za nie wiele więcej, a znacznie ułatwią ci codzienne funkcjonowanie. Pamiętaj również, że drzwi prowadzące do innych pokoi otwierają się do wewnątrz, podczas gdy w łazience, kuchni czy kotłowni powinny otwierać się na zewnątrz.

ds88usg

Drzwi otwierać do środka czy na zewnątrz

Nie musisz zamawiać modeli o standardowym wymiarze. Niektóre pomieszczenia, takie jak salon, kuchnia czy kotłownia, ze względów praktycznych powinny być nieco szersze. Nie zapłacisz za nie wiele mniej, a znacznie ułatwisz sobie codzienne funkcjonowanie.Pamiętaj, że drzwi do zwykłych pokoi otwierają się do wewnątrz, tymczasem w łazience, kuchni czy kotłowni powinny być otwierane na zewnątrz. Stwarza to mniejsze problemy przy aranżacji wnętrz.

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

ds88usg

Podziel się opinią

Share
ds88usg
ds88usg