OgródMyjka nie tylko do auta. Dokładnie wyczyścisz całe podwórko

Myjka nie tylko do auta. Dokładnie wyczyścisz całe podwórko

Myjka ciśnieniowa to ważny sprzymierzeniec w walce o czyste podwórko i nie tylko. Z jej pomocą szybko poradzisz sobie z porządkami na działce, ale i na przykład z myciem samochodu. Warto wybrać model, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Myjka nie tylko do auta. Dokładnie wyczyścisz całe podwórko
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

18.04.2019 | aktual.: 18.04.2019 14:21

Urządzenie składa się z pompy, która gwałtownie zwiększa ciśnienie przepływającej przez nie wody. Ta natomiast przechodzi specjalnym kanałem do lancy, skąd rozpryskujesz ją na czyszczonych powierzchniach. Duże ciśnienie sprawia, że pozbędziesz się uporczywych zabrudzeń z rozmaitych powierzchni.

Czym jest myjka ciśnieniowa

Choć sprzęt kojarzymy głównie z myjniami samochodowymi, to w rzeczywistości urządzenie przyda się do wielu innych prac ogrodowych. Jest niezastąpione przy czyszczeniu szczelin w kostce brukowej. Jeśli więc irytuje cię wyrastający między brukiem mech, warto potraktować go strumieniem wody pod ciśnieniem.

Urządzenie doskonale sprawdza się przy czyszczeniu gładkich powierzchni takich jak płytki ceramiczne na tarasie czy balkonie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wiosną użyć go do odświeżenia chropowatych elewacji bądź metalowych części ogrodzenia. Co więcej, myjka ciśnieniowa o odpowiedniej mocy może posłużyć jako przyrząd do udrażniania rynien, a nawet mycia dachu.

Jak wybrać myjkę ciśnieniową

Aby urządzenie sprawdziło się podczas pracy w każdych warunkach, należy zwrócić uwagę na ciśnienie, które zapewnia myjka. Do użytku domowego przeznaczone są urządzenia, które osiągają od 60 do nawet 170 barów. Powyżej tego pułapu plasują się już urządzenia typowo przemysłowe – ich cena jest o wiele wyższa, a jednocześnie tańsze modele poradzą sobie z domowymi pracami z identyczną dokładnością. Zwróć również uwagę na ciśnienie robocze, może nieco różnić się od tego umieszczonego na obudowie.

Obraz
© Shutterstock.com

Sama jakość pompy jest kwestią kluczową dla niezawodnego działania. Do wyboru masz urządzenia z komponentami wykonanymi z tworzywa sztucznego oraz pompy metalowe. Te pierwsze sprawdzą się w sytuacji, gdy planujesz korzystać z myjki dosłownie kilka razy w roku, bardziej intensywne użytkowanie wymaga mocniejszego materiału.

Moc końcówek

Nawet najlepsza myjka ciśnieniowa nie zda egzaminu, jeśli nie będzie wyposażona w odpowiednią końcówkę. Poza podstawową i uniwersalną lancą należy zwrócić uwagę na dodatkowe komponenty, takie jak między innymi lanca rotacyjna. Doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia chropowatych powierzchni, usuwania mchu czy piasku z trudnodostępnych miejsc. Podczas pracy dysza wpada w ruch obrotowy, który efektywnie czyści zarówno małe, jak i duże powierzchnie, wypłukując z nich zanieczyszczenia pod różnym kątem.

Końcówka z lancą i szczotką przyda się natomiast do szorowania bardzo brudnych powierzchni, na przykład samochodowych felg. Do tego celu przyda się również końcówka z dozownikiem detergentu. Pozwoli to najpierw spryskać powierzchnię środkiem czyszczącym, a potem dokończyć dzieło wodą pod ciśnieniem.

Źródło artykułu:WP Dom
poradnik kupującegomyjka ciśnieniowakarcher
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)