Trwa ładowanie...

Myjka do okien – zastąpi ściereczkę i płyn

Myjka do okien to wygodne rozwiązanie, które pomaga pozbyć się problemu zacieków oraz nieestetycznych smug. Jaki model wybrać i na co zwracać uwagę przy kupnie?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Myjka do okien – zastąpi ściereczkę i płynŹródło: iStock.com, fot: bogdanhoda
d1o1nfi

Myjka do okien – jaka?

Myjka do szyb to niewielkie i wygodne urządzenie, które pozwala w szybki sposób pozbyć się brudu ze szklanych powierzchni bez pozostawiania smug. Na rynku dostępne są głównie dwa rodzaje: myjki do okien z ssawką oraz myjki do okien parowe. Myjki z ssawką składają się ze ściereczki, spryskiwacza oraz owej specjalnej ssawki, która wciąga brudną wodę. Myjki parowe posiadają generator pary, która świetnie radzi sobie z trudnymi, zaschniętymi plamami.

W ofercie znajdują się również roboty myjące, które czyszczą szyby automatycznie. Te modele wyposażone są w silnik próżniowy, który zasysa powietrze. Dzięki niemu urządzenia mogą się utrzymać na śliskiej powierzchni. Roboty nie wymagają naszej ingerencji.

Myjka do okien – na co zwracać uwagę?

Wybierając myjkę do szyb, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Na początek weźmy pod uwagę wydajność powierzchniową. Wydajność powierzchniowa dotyczy tego, jaką powierzchnię (a więc ile okien) będziemy mogli wyczyścić na jednym ładowaniu akumulatora. Myjka, której wydajność wynosi ok. 100 metrów kwadratowych, będzie mogła pracować bez przerwy przez ok. 30 minut. Parametr ten podawany jest często przez producenta. Z wydajnością powierzchniową wiąże się też czas ładowania akumulatora. Myjki ładują się do pełna zwykle od 2 do 3 godzin.

Ważna jest również szerokość ssawki oraz pojemność zbiornika na brudną wodę. Dobrej jakości myjki do okien posiadają wymienne i regulowane ssawki, które można dostosować do czyszczonej powierzchni. Duże modele mogą mieć szerokość ok. 280 mm i takie poradzą sobie z większymi oknami czy drzwiami balkonowymi. Jeśli chodzi o zbiornik na wodę, to w tym przypadku warto wyposażyć się w model jak najbardziej pojemny, np. 100-150 ml. Dzięki temu nie będziemy musieli ciągle go napełniać. W przypadku modeli z generatorem pary warto również zwrócić uwagę na pojemnik na czystą wodę.

W standardowe wyposażenie zestawu, poza oczywiście myjką, wchodzi dodatkowy akumulator, ładowarka oraz wymienna ssawka. Warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrany model ma LED-owy wskaźnik naładowania oraz czy dołączono do niego teleskopową rurkę, która umożliwi umycie wysokich okien.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1o1nfi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o1nfi
d1o1nfi