Trwa ładowanie...
d2w17aj

Moskitiera na okno i drzwi - najskuteczniejsza ochrona przed komarami

Sposoby na komary i inne dokuczliwe owady są już na tyle skuteczne, że dokuczliwe insekty nie są w stanie zepsuć nam pięknych letnich dni. Wystarczy zaopatrzyć się w skuteczne bariery – moskitiery na okna i drzwi. Ich różnorodność pozwoli na zabezpieczenie każdego pomieszczenia przed inwazją niepożądanych owadów. Możesz wybrać osłony wewnętrzne do sypialni, okienne stałe i ruchome oraz drzwiowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Moskitiera na okno i drzwi - najskuteczniejsza ochrona przed komarami
(Shutterstock)
d2w17aj

Moskitiera: na spokojny sen
W najbardziej podstawowym wariancie warto zabezpieczyć się przed owadami, montując moskitiery chroniące łóżko. Mogą one mieć formę ścianek z siatki rozpiętych na stelażu przykrytym od góry baldachimem. Prostszym modelem jest moskitiera zebrana w jednym, centralnym punkcie nad łóżkiem i zawieszona na haku zamontowanym w suficie. Poły siatki muszą być na tyle długie, by osłonić całe łóżko do samej podłogi. Ten mobilny produkt możesz zabrać na urlop. Niezależnie od tego, gdzie będziesz, osłoni cię przed latającymi natrętami.

Do dyspozycji masz także mniejsze moskitiery wiszące, które można zamontować nad łóżeczkiem dziecka oraz nad wózkiem, co umożliwi malcowi spokojny sen na łonie natury.

Zobacz koniecznie! Najtrwalsze, najcichsze i w dobrej cenie. Idealne rozwiązanie do domu

d2w17aj

Moskitiera okienna
Tam, gdzie nie masz potrzeby odsłaniać okna, np. w spiżarni, pralni czy garażu, zdecyduj się na najprostszą, najtańszą formę siatki przymocowanej na stałe do ramy okiennej. Pozostałe pomieszczenia, np. salon, powinny mieć jednak możliwość zdejmowania moskitiery. W tym celu warto zaopatrzyć się w ruchomy stelaż lub model mocowany na rzepy.

Moskitierę na stelażu kupuje się w częściach, których rozmiary dostosowuje się do wielkości przeszkleń. Zarówno metalowe ramy, jak i siatkę docina się na wymiar. Aluminiowe profile łączy się za pomocą plastikowych naroży, a siatkę napina i unieruchamia gumowymi uszczelkami wciskanymi w szczeliny listewek. Całą moskitierę montuje się na zewnętrznej ramie okna, używając ruchomych zaczepów. Przekręcenie ich równolegle do ramy pozwala na szybkie uwolnienie przesłony.

To też cię zainteresuje – ciekawe i ekonomiczne rozwiązania świetlne. Przeczytaj artykuł!

Rozwiązaniem zapewniającym jeszcze łatwiejszy montaż są siatki z rzepami. Po docięciu na wymiar okna przykleja się je do najbardziej zewnętrznej krawędzi ramy, ale od wewnątrz pomieszczenia. Do niej przytwierdza się siatkę. Miejsce to nie uniemożliwia zamknięcia skrzydła, pozwala też docisnąć rzep tak, by dokładnie i równomiernie przywarł do ramy. Dobrej jakości produkt ułatwia wielokrotne zdejmowanie moskitiery i umieszczenie jej na nowo. To przydatne, gdy chce sie np. podlać kwiatki w skrzynce za oknem. Wystarczy wtedy odczepić siatkę u dołu okna i ją zrolować.

d2w17aj

To też cię zainteresuje – ciekawe i ekonomiczne rozwiązania świetlne. Przeczytaj artykuł!

Moskitiera drzwiowa
Moskitiera na drzwi wymaga bardziej rozbudowanej konstrukcji, gdyż musi być regularnie otwierana i zamykana. Dlatego też na ogół jest wykonana z ramy i siatki wyposażonej w zawiasy. Montuje się je na zewnątrz elewacji drzwi wejściowych lub balkonowych. Zawiasy siatki i skrzydła wejściowego powinny znajdować się po tej samej stronie odrzwi. Aby moskitiera dobrze przylegała, wyposaża się ją w grube uszczelki gumowe lub szczotkowe oraz magnes uniemożliwiający odskoczenie ramy przy energicznym zamykaniu skrzydła. Przy dużych drzwiach potrzebne jest poprzeczne wzmocnienie stelaża na środku moskitiery.

Przeczytaj także: Naturalne, domowe sposoby na komary

Zamiast produktu na stelażu można wybrać prostszy model moskitiery drzwiowej, czyli kurtynę. Pasy siatki montuje się na listwie nad drzwiami wejściowymi. U ich dołu zawiesza się obciążniki unieruchamiające je i pozwalające na szczelne ułożenie bariery dla owadów, po przejściu przez drzwi domowników. Kurtyny mogą mieć dwie części nakładające się w środku na siebie lub cztery węższe pasy. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli masz zajęte ręce, np. podczas wynoszenia na taras tacy z napojami. Wystarczy wówczas odsunąć siatkę ramieniem. Elementy moskitiery same ułożą się na powrót w szczelną zaporę nie tylko dla komarów, lecz także os i much.

d2w17aj

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2w17aj

d2w17aj
d2w17aj