Trwa ładowanie...
d3ynn9v

Minimalizm. Elegancki i wytrzymały prysznic, który spełni wymagania

Kabina prysznicowa to podstawa nowoczesnej łazienki. Przy wyborze łatwo o pomyłkę, która ciągnie za sobą kolejny remont. Dlatego już na wstępie warto zastanowić się nad tym, jakich rozwiązań potrzebujesz. Zacznij od wyboru kabiny prysznicowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prysznic walk-in to rozwiązanie dla minimalistów
Prysznic walk-in to rozwiązanie dla minimalistów (Shutterstock.com)
d3ynn9v

Dobry prysznic nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca, musi być łatwy w czyszczeniu i na tyle wytrzymały, by poszczególne elementy przetrwały lata. W takim przypadku masz kilka wyjść.

Prysznic walk-in w minimalistycznych wnętrzach

Zwolennicy nowoczesnych łazienek stawiają na prysznic typu walk-in. To modele, w których liczy się przede wszystkim prostota. Kabina otwarta składa się z jednej lub kilku ścian wykonanych z transparentnego szkła, bez wyraźnie zarysowanych drzwi. Prysznic walk-in pozbawiony jest również wysokiego brodzika, w jego miejscu montuje się proste odpływy liniowe, które zapobiegają rozprzestrzenieniu się wody po całej podłodze.

Jeśli chcesz zamontować prysznic bezpośrednio na posadzce, dopilnuj aby miała ona odpowiedni spadek, by woda mogła swobodnie spływać. Alternatywą dla osób, które nie chcą planować remontu jest zakup niskiego brodzika o ściankach około 2-5 cm.

Kabina prysznicowa walk-in wymaga jednak odpowiedniego ogrzewania łazienki . Swobodny przepływ powietrza między strefą prysznicową, a resztą pomieszczenia może sprawić, że w kiepsko nagrzanej łazience możemy odczuwać chłód. Otwarty prysznic wymaga również doskonałej wentylacji. Skraplająca się w całym pomieszczeniu para to spore ryzyko rozwoju pleśni. Z drugiej strony kabiny prysznicowe walk-in są wyjątkowo trwałe. Brak rolek, szyn i uszczelek sprawia, że komfort użytkowania pozostaje taki sam przez lata.

Girl showering in shower cabin cubicle enclosure. Young woman with white towel taking care of hygiene in bathroom. Fotolia
Podziel się

Więcej niż jedna ściana

Jeśli zależy ci na odpowiednim wyglądzie, a jednocześnie nie chcesz mieć problemów z temperaturą pod prysznicem, wybierz model z pełną kabiną. Jego największą zaletą jest to, że podobnie jak w przypadku wersji walk-in nie ogranicza nas wielkość brodzika. W dodatku łatwo utrzymać ją w czystości.

Brodzik jest natomiast dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na posiadanie zarówno wanny jak i prysznica ze względu na wielkość łazienki. Wybierając brodzik z odpowiednio wysokimi ściankami można zablokować odpływ wody i potraktować go jak zwykłą wannę. Wysoki brodzik zapobiega również rozchlapywaniu wody.

Przy wyborze brodzika należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego kształt. Do wyboru masz modele kwadratowe, półokrągłe i prostokątne. Warto wybrać model, który wciśniesz we wnękę ścienną lub dosuniesz do rogu łazienki.

d3ynn9v

Podziel się opinią

Share

d3ynn9v

d3ynn9v