Trwa ładowanie...
ycipk-41cnzl

Meblościanka wraca do łask. Sprawdź, jakie komplety dostaniesz w sklepach

Wydawałoby się, że meble systemowe to już pieśń przeszłości. Jednak obecnie możemy kupić wiele modeli w nowoczesnym stylu, dzięki którym w mig urządzimy część salonu, sypialni lub jadalni. Sprawdź, jaką wybrać meblościankę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Współczesne meblościanki składają się z modułów, które można umieszczać w dowolnych miejscach
Współczesne meblościanki składają się z modułów, które można umieszczać w dowolnych miejscach (Materiały prasowe)
ycipk-41cnzl

Meblościanka – rodzaje

Meblościanka to zestaw mebli w takim samym lub podobnym stylu, które zwykle zajmują całą ścianę i są przeznaczone głównie do salonu albo pokoju. W jej skład wchodzą duże szafy, komody, półki, przeszklone gabloty albo szafki RTV. Zestawy te mogą różnić się typem mebli, ich liczbą oraz stylem. Tradycyjne meblościanki zazwyczaj składają się z połączonych ze sobą segmentów meblowych (np. dużej szafy na ubrania, przeszklonej gabloty i mniejszych szafek), są masywne i przywołują skojarzenia z zestawami rodem z PRL-u. Nowoczesne meblościanki to najczęściej kilkuelementowe komplety, zawierające minimalistyczne komody i półki, na których umieszcza się różne ozdobne bibeloty oraz sprzęt multimedialny (np. telewizor).

ycipk-41cnzl

Meblościanka – zalety

Jeśli nie chcemy kupować wszystkich potrzebnych mebli osobno i jednocześnie wydawać więcej pieniędzy, możemy zdecydować się na meblościankę. Zestaw półek, gablot i komód w tym samym stylu ułatwiają nam aranżację wnętrza, bo nie musimy dobierać różnych mebli tak, żeby do siebie pasowały. Poza tym meblościanki są bardzo pojemne i jeśli nie są ze sobą połączone, to możemy zestawiać je w różnych konfiguracjach. W razie potrzeby możemy też dokupić potrzebny nam element, jeśli oferuje to sklep. Meblościanki są także stosunkowo tanie, bo zwykle kosztują od ok. 500 zł do ok. 4000 zł, w zależności od liczby elementów i tworzywa.

ycipk-41cnzl

Meblościanka – na co zwracać uwagę?

Przed wyborem meblościanki do pokoju lub salonu weźmy pod uwagę wymiary. Jeśli chcemy wybrać model z połączonymi ze sobą segmentami, których nie da się oddzielić, wówczas dokładnie wymierzmy ścianę i wybierzmy taki egzemplarz, który nie będzie za duży. Meble oddzielane umożliwiają większą swobodę w aranżacji, ale mimo wszystko warto pozostawić nieco miejsca na dodatkowy komponent, jeśli się okaże, że przydałoby się coś jeszcze do postawienia np. książek. Jeśli chcemy umieścić w meblościance telewizor i sprzęt audio, sprawdźmy, czy wcięcia w niej odpowiadają wymiarom urządzeń.

Warto określić również rodzaj mebli i ich liczbę. Niektórzy będą potrzebowali masywnej meblościanki w stylu retro, w której będą mogli schować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a innym przyda się zaledwie jedna witryna, jedna komoda pod telewizor i wisząca półka. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie swój zestaw w określonym stylu.

ycipk-41cnzl

Warto też zwrócić uwagę na tworzywo mebli. Najlepsze jest oczywiście drewno, które długo zachowuje swoją trwałość, ale można też się zdecydować na płyty, np. płytę MDF.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41cnzl

ycipk-41cnzl
ycipk-41cnzl