Trwa ładowanie...
ycipk-2h0v6l

Dobre łóżko małżeńskie. Co się liczy przy wyborze?

Wybór łóżka to niełatwa sprawa. Liczą się nie tylko wymiary, ale też tworzywo i stelaż. Na co zwracać uwagę przy wyborze dużego, małżeńskiego łóżka? Sprawdź najważniejsze wskazówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łóżko dwuosobowe powinno być odpowiednio szerokie
Łóżko dwuosobowe powinno być odpowiednio szerokie (iStock.com)
ycipk-2h0v6l

Łóżko małżeńskie – wymiary

Podstawową kwestią, nad którą trzeba się pochylić, są wymiary łóżka dwuosobowego. Przede wszystkim liczy się szerokość, gdyż od niej w głównej mierze zależy komfort odpoczynku. Dużo zależy od indywidualnych preferencji, gdyż niektórzy wolą mniej, a niektórzy więcej dostępnej przestrzeni. Niemniej najlepiej jest wybierać egzemplarze mające minimum 140 cm. Dobrze sprawdzą się również łóżka o szerokości 160–180 cm, natomiast modele 200 cm są już bardzo szerokie i będą dobre głównie do większych sypialni.

ycipk-2h0v6l

Warto też zwrócić uwagę na długość łóżka, gdyż za mały model może być niekomfortowy dla osób o wysokim wzroście. Standardem są łóżka 200-centymetrowe, ale osoby mające powyżej 180 cm wzrostu będą lepiej spały na dłuższych egzemplarzach, 220-centymetrowych.

Łóżko małżeńskie – typ

Tradycyjne łóżko ramowe to niejedyny rodzaj, który świetnie sprawdzi się w sypialni. Jeśli pomieszczenie nie jest niezbyt duże, a my potrzebujemy dodatkowej przestrzeni, możemy zdecydować się na łóżko rozkładane, które w mgnieniu oka może stać się wygodną kanapą do wypoczynku czy oglądania telewizji. Innym wyborem może być łóżko kontynentalne, często wybierane ze względu na elegancki design i praktyczność. Łóżko kontynentalne jest tapicerowane, składa się z dolnej skrzyni na nóżkach wypełnionej sprężynami i przykrytej materacem oraz z drugiego materaca, na którym śpimy.

ycipk-2h0v6l

Łóżko małżeńskie – rama i stelaż

Rama łóżka wpływa na jego jakość. Im jest solidniejsza, tym dłużej przetrwa, co jest szczególnie ważne w przypadku modeli dwuosobowych. Najlepszym wyborem będzie lite drewno, np. dębowe, które jest nie tylko bardzo trwałe, ale też eleganckie. Drewno to wciąż świetny wybór, gdyż ociepla wnętrze, a to ma istotne znaczenie w sypialni. Ważny jest też jego gatunek – prócz dębu dobrze sprawdzi się też sosna, jednak należy wiedzieć, że jest podatna na zmianę koloru, więc z biegiem czasu może zmienić swoje walory estetyczne (chyba że poddamy je bejcowaniu) i nieco mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne niż dąb. Zamiast litego drewna można wybrać płytę z klejonego drewna, płytę MDF albo płytę wiórową laminowaną, które są nieco tańsze, ale zapewniają wystarczającą jakość. W sklepach dostępne są również modele stalowe oraz tapicerowane, pokryte np. mikrofibrą albo skórą.

ycipk-2h0v6l

Drewno będzie także dobrym tworzywem stelaża. Drewniane listewki, ułożone w niewielkich odstępach, zapewnią komfort odpoczynku i sprawią, że materac nie będzie się zapadał. Najlepszym wyborem będzie drewno bukowe, które jest sprężyste, ale jednocześnie na tyle trwałe, że nie odkształci się pod wpływem ciężaru dwóch osób.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2h0v6l

ycipk-2h0v6l
ycipk-2h0v6l