Trwa ładowanie...
d1qc81h

Magia światła w sypialni. Lampy, które dają świetny klimat

Klimatycznie, elegancko i z nutką luksusu – tak powinna prezentować się nowoczesna sypialnia. Choć nie odwiedzają jej goście, to także zasługuje na ładny wystrój. Jednym z elementów, który nadaje temu miejscu wyjątkowego charakteru, jest oświetlenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Odpowiednie oświetlenie może sutecznie odmienić sypialnię w eleganckie miejsce odpoczynku
Odpowiednie oświetlenie może sutecznie odmienić sypialnię w eleganckie miejsce odpoczynku (Shutterstock.com)
d1qc81h

Tradycyjne oświetlenie w nowoczesnej odsłonie – to jest trendy

W kategorii oświetlenia do sypialni dominuje minimalistyczny modernizm. Tradycyjne żyrandole zastąpiły eleganckie, proste lampy, a prawdziwym hitem są efektowne lampy wiszące, które zastąpiły lampki stawiane na nocnych szafkach. Ten trend pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie, podkreśli układ pomieszczenia z centralnie ustawionym łóżkiem, a także doda w kompozycji wnętrza ciekawy, pionowy akcent.

Nowoczesne oświetlenie w sypialni to także popularne halogeny oraz zyskujące na popularności reflektory i spoty. Pojedyncze sztuki są proste i neutralne, ale łącząc kilka sztuk, możemy stworzyć efektowne i niepowtarzalne aranżacje.

Przemyślany wybór daje mnóstwo możliwości

Odpowiednie światło wpływa na nasze samopoczucie, a to powinno być jak najlepsze w miejscu, w którym zbieramy siły po całym dniu. Coraz częściej lampę sufitową w sypialni zastępują uzupełniające się typy oświetlenia, lampek, listew LED i halogenów, które często dodatkowo mają opcję regulacji pod kątem natężenia, a nawet koloru światła.

Najczęściej oczka świetlne wmontowane w suchą zabudowę podkreślają kształt pomieszczenia i ścian, sufitu podwieszanego lub ewentualne wnęki i półki. Dodatkowo możemy umieścić klasyczną lampę dającą rozproszone światło oraz umieścić po dwóch stronach łózka lampki nocne. W zależności od potrzeb doświetlimy sypialnię tak, jak chcemy.

Przy doborze lampek nocnych warto pamiętać o tym, aby wysokość, na której skutecznie oświetlają, pozwalała np. na swobodne czytanie książki i nie znajdowała się poniżej poziomu materaca (te w niektórych modelach wyższych łóżek mogą znajdować się dość wysoko).

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Kreatywne szaleństwo — lampa jako główny bohater

Choć oświetlenie sypialni często schodzi na dalszy plan za sprawą funkcji tego pomieszczenia lub jest zastępowane doświetlającymi lampami nocnymi, to warto w tym przypadku czasem zaszaleć. Sypialnia to pomieszczenie, do którego zaglądają tylko domownicy, dlatego swoboda aranżacji pozwala nam na dużo więcej. Efektowna lampa np. w stylu glamour z modnym akcentem metalicznego połysku złota lub wkomponowane między żarówki efektowne kryształki pozwalają na prawdziwe czary. Światło odbijające się od dekoracyjnych elementów może stworzyć świetny klimat.

Takie lampy pasują do sypialni w kobiecym, buduarowym stylu, pełnych miękkich, nadających przytulności tekstylnych dodatków jak poduszki, pledy i tapicerowane meble.

d1qc81h

Błyskawiczna metamorfoza - modne sposoby na oświetlenie

Popularne lampy na długim, fantazyjnie wiązanym, upinanym i drapowanym kablu w grubym oplocie stały się popularne także w sypialniach. To oryginalna alternatywa dla klasycznych lamp sufitowych i żyrandoli. Dawniej wiszące lampy montowano tylko nad łóżkiem, często w centralnym punkcie sufitu – dzięki takim lampom i różnym możliwościom ich aranżowania możemy dokonywać zmian oświetlenia nawet codziennie.

Charakterystyczne żarówki tzw. edisonki także mogą stac się ozdoba sypialni. Poza ozdobną formą dają rodzaj światła, który dobrze pasuje do sypialni. Ciepłe w barwie, przygaszone i przytłumione światło jest chętnie wybrane do pomieszczeń o charakterze wypoczynkowym. Takie oryginalne żarówki z żarzącym się pręcikiem prezentują się bardzo stylowo np. w sypialniach w stylu skandynawskim i wnętrzach utrzymanych w klimacie boho.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1qc81h

Podziel się opinią

Share
d1qc81h
d1qc81h