Luksusowe domy z całego świata. Jest na co popatrzeć!
09.04.2018 | aktual.: 10.04.2018 10:30
Zachwycają rozmachem, architekturą, eleganckimi materiałami wykończeniowymi i komfortem wnętrz. Luksusowe domy są wizytówką właścicieli. Świadczą o ich statusie materialnym, a nierzadko są też przejawem ambicji. Ponadto często odzwierciedlają charakter oraz temperament inwestorów. Wzbudzają podziw i zazdrość. Ale ponad wszystko zdobią okolicę, wzbogacając i upiększając krajobraz. Przyjrzyjmy się luksusowym domom w różnych miejscach na świecie.
Zachwycają rozmachem, architekturą, eleganckimi materiałami wykończeniowymi i komfortem wnętrz. Wzbudzają podziw i zazdrość. Ale ponad wszystko zdobią okolicę, wzbogacając i upiększając krajobraz. Przyjrzyjmy się luksusowym domom w różnych miejscach na świecie.
Futurystyczny, wydawałoby się, że wręcz unoszący się w powietrzu dom to nie scenografia do nowej części "Gwiezdnych wojen". To luksusowa willa o powierzchni 400 mkw. zaprojektowana przez pracownię Marcina Tomaszewskiego, Reform Architekt z Łodzi. Niezwykły efekt uzyskano dzięki zastosowaniu okładziny z luster na dolnej kondygnacji budynku. Odbijająca las tafla szkła wywołuje niezwykłe wrażenie. Posiadłości praktycznie nie widać, ale uwierzcie – jest i oszałamia rozmachem.
Marzysz o domu pod miastem? Najpierw przeczytaj
Z bali
Luksusowy dom nie musi być wcale murowany. Imponująca willa z bali onieśmiela okazałością budulca. Ogromne elementy konstrukcyjne tworzą przytulne schronienie przed śniegiem i mrozem w rosyjskim mieście Puszkino. Za projekt i realizację tego urokliwego domu odpowiada pracownia architektoniczna z Mińska, Royal Wood.
Marzysz o domu pod miastem? Najpierw przeczytaj
Ukryty w lesie
Ekskluzywny dom zbudowany w lesie to majstersztyk architektoniczny autorstwa studia Stanislava Orekhova z Moskwy. Budynek, choć luksusowy i okazały, został perfekcyjnie wkomponowany w zadrzewioną okolicę. Kształt domu nawiązuje do drewnianej chaty. Ten naturalny materiał architekt wykorzystał choćby na elewacji. Dom jest jednak nowoczesny i nawet drewniana oblicówka ma formę współczesnych okładzin. Wnętrze wykończono materiałami najwyższej klasy, wśród których przeważa wysokiej jakości drewno i marmur. Budynek stoi w rosyjskiej miejscowości Zhukovka.
Marzysz o domu pod miastem? Najpierw przeczytaj
Nowocześnie tradycyjny
Dimitri Kruglyak to architekt z Petersburga specjalizujący się w projektowaniu wyjątkowych domów z drewna, łączących nowoczesność z tradycją. Efekt tej fuzji widać choćby w luksusowym domu, którego rustykalny charakter uzupełniają nowoczesne materiały wykończeniowe i zaawansowane systemy inteligentnego domu. Urocza posiadłość wyróżniająca się modnymi obecnie, dużymi przeszkleniami, stoi w niedużej miejscowości Mielnikovo w Rosji. To kwintesencja komfortu i dawnej elegancji.
Marzysz o domu pod miastem? Najpierw przeczytaj
Wiejska willa
Młoda projektantka Anna Pavelchik z Krasnodaru zaprojektowała luksusową wiejską willę, w której nowoczesne wzornictwo oparto na tradycyjnym budownictwie i naturalnych materiałach. Duże przeszklenia elewacyjne oraz szklane balustrady dodają jej splendoru. Wisienką na torcie jest usytuowana na podwyższeniu strefa wypoczynkowa z basenem, kuchnią letnią i obszernym tarasem widokowym. Wokoło malowniczy zielony krajobraz – czego chcieć więcej?
Marzysz o domu pod miastem? Najpierw przeczytaj
Dom czy biuro?
Aż trudno uwierzyć, że to dom jednorodzinny. Wyglądem przypomina raczej nowoczesny biurowiec. Zachwyca transparentnymi ścianami i rozmachem, z jakim zaaranżowano poszczególne skrzydła budynku. Drewno, cegła i szkło tworzą wspaniałą mieszankę w skali XXL. Nawet taras sprawia wrażenie gigantycznego pomostu. Projekt Aleksandra Zhydkova zrealizowany pod Petersburgiem wyróżnia elegancja i wysmakowany minimalizm.
Marzysz o domu pod miastem? Najpierw przeczytaj
Urok prostych brył
Elegancka konstrukcja budynku nawiązuje do stylu minimalistycznego, a wyjątkowości dodaje mu wykończenie elewacji łupkiem na poziomie piętra. Choć dom wygląda tak nowocześnie, jakby dopiero go wzniesiono, w rzeczywistości jest to przebudowana willa z 1950 roku. Stoi w jednej z zacisznych dzielnic Bristolu. Autorem projektu jest pracownia Designscape Architects z brytyjskiego Bath.
Marzysz o domu pod miastem? Najpierw przeczytaj
Klimatyczny
To kolejny udany projekt architekta z Petersburga. Dimitri Kruglyak zaprojektował dom, który stanął nad jeziorem. Aby móc bez przeszkód podziwiać okolicę, większość elewacji jest przeszklona. Liczne balkony i tarasy czynią z domu wymarzone miejsce na wypoczynek wśród natury. Szczególnie urokliwie wygląda on po zmierzchu, gdy rozświetlają go dziesiątki punktowych halogenów.
Marzysz o domu pod miastem? Najpierw przeczytaj