ycipk-21piin

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Łóżko idealne. Dobierz najlepsze dla siebie

Jedni wolą miękki materac, inni cenią sobie lekkość, jeszcze inni – wielofunkcyjność. A dla kolejnych design jest najważniejszy. Idealne łóżko to nie tylko takie, na którym będziesz mieć słodki i zdrowy sen. To także takie, które wpisuje się w twój styl życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Łóżko należy dokładnie dopasować do tego, jak będziesz spędzać w nim czas.
Łóżko należy dokładnie dopasować do tego, jak będziesz spędzać w nim czas. (Shutterstock.com)
ycipk-21piin

Dobierz łóżko do stylu życia

W sklepie meblowym bierzemy pod uwagę przede wszystkim rozmiar, materiał wykonania i design łóżka. Warto się jednak zastanowić, czego konkretnie oczekujemy od miejsca wypoczynku. Jeśli często się przeprowadzasz, na pewno chcesz, by miało standardowe rozmiary, byś zawsze mógł je ustawić w nowej sypialni. Ważne także, by łatwo można było je rozkręcić i złożyć ponownie, bez uszkodzeń, rys. Dzięki temu łatwo będzie je przetransportować i wnieść na nowe miejsce.

Zobacz też: Nie masz go w nowoczesnym salonie? Duży błąd!

ycipk-21piin

Jeśli jednak znalazłeś już swoje miejsce w życiu i dokładnie wiesz, jak powinna wyglądać twoja sypialnia, należy dokładnie dopasować łóżko do tego, jak będziesz spędzać w nim czas. Lubisz leniuchować wieczorami pod kołdrą z książką lub laptopem? Sprawdzi się łóżko wyposażone w zagłówek pokryty tapicerką, byś mógł się wygodnie oprzeć.

Dzięki prostemu rozwiązaniu zapłacisz mniej za ogrzewanie. O jedną trzecią!

A może twoja sypialnia jest mikroskopijna, albo jesteś z natury sentymentalny i liczba rzeczy w twoim mieszkaniu rośnie lawinowo z roku na rok? Potraktuj łóżko jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Pojemnik pod materacem sprawdzi się nie tylko na pościel, możesz trzymać w nim także ubrania zimowe, buty, ubranka dzieci czy różne dokumenty.

ycipk-21piin

A może połączenie sofy i łóżka? Nowoczesne wypoczynki z funkcją spania nie mają nic wspólnego z kanapami, które znamy sprzed lat. Są znacznie wygodniejsze, bardziej dbają o kręgosłup. Można je szybko złożyć, błyskawicznie przekształcając sypialnię w pokój dzienny, a jednocześnie są wyposażone w wygodny materac. A skoro już materacach mowa…

Puras Manualidades
Podziel się

Idealne łóżko = wygodny materac

ycipk-21piin

Do materaca można się przyzwyczaić, fakt. Nawet średnio wygodny, zbyt miękki lub za twardy w końcu przestanie nam przeszkadzać i zaczniemy na nim bez problemu zasypiać. Gorzej z wysypianiem się i no, cóż… ze zdrowiem. To, że materac wpływa na kręgosłup, wie każdy. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że materac i poduszka mogą mieć wpływ na działanie całego organizmu?

Stawy, układ krwionośny, nawet układ trawienny - to, jak i na czym śpimy, naprawdę ma znaczenie. Dlatego materac powinien być dobrany do twojej wagi i sposobu ułożenia ciała podczas snu.

ycipk-21piin
ycipk-21piin
ycipk-21piin
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21piin