Trwa ładowanie...

Koniec ze zwrotem VAT za materiały budowlane

Share
Koniec ze zwrotem VAT za materiały budowlaneŹródło: Monier Braas
d2oscmt

Jeżeli remontujesz albo budujesz dom, lepiej się pośpiesz - zwrot VAT za materiały budowlane będzie obowiązywał jedynie do końca 2013 roku! Do tej pory w ten sposób można było zaoszczędzić nawet do 35 tys. zł! Zwrot VAT tylko do końca 2013 r.

Lada dzień zakończą się prace nad nową ustawą znoszącą od przyszłego roku zwrot podatku VAT za materiały budowlane. W ostatnich 6 latach średnia kwota zwrotu wynosiła 1,9 tys. zł, jednak inwestorzy mogli liczyć nawet na sumę 35 tys. zł.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze rząd chce przeznaczyć na dopłaty do programu Mieszkanie dla Młodych. Od 1 stycznia 2014 roku zwrot VAT będzie obowiązywał tylko nielicznych (kluczowy będzie wiek inwestora oraz metraż budynku), i to tylko w przypadku inwestycji na cele mieszkalne. Osoby mające w planach remont, powinny się zatem pospieszyć.

d2oscmt

Więcej remontów?

Eksperci szacują, że likwidacja zwrotu VAT oraz mocniejsze od oczekiwań rynku cięcia stóp procentowych zwiększą pod koniec roku liczbę inwestycji budowlanych, w szczególności remontowych. Przebudowy, renowacje i naprawy zdecydowanie łatwiej przyspieszyć niż budowę nowego domu od podstaw. Osoby zamierzające wyremontować dom nie powinny czekać. Po 2013 roku zwrotu podatku VAT za materiały budowlane przeznaczone do remontu już nie będzie.

d2oscmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oscmt
d2oscmt