Trwa ładowanie...

Koniec z zaciekami i szorowaniem. Myjka do okien wyczyści na błysk

Mycie okien to dość czasochłonne i często denerwujące zajęcie ze względu na powstające zacieki, które widać szczególnie wyraźnie pod światło słoneczne. By ułatwić sobie to zadanie, można kupić specjalną myjkę do okien.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Koniec z zaciekami i szorowaniem. Myjka do okien wyczyści na błyskŹródło: iStock.com, fot: ronstik
d33zatq
d33zatq

Tradycyjne mycie okien bywa nie tylko czasochłonne, ale też mało ekologiczne ze względu na zużywanie papierowych ręczników czy gazet. Dodatkowo niektórzy z nas mają też wysokie okna, których umycie wymaga skorzystania z krzesła lub niewielkiej drabinki, co może stanowić dodatkowy problem. Myjki do okien – ze względu na proste działanie i dostępne akcesoria – są w stanie ułatwić nam sprzątanie. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Myjka do okien – jak działa?

Zasada działania myjki do okien jest bardzo prosta. Na początek należy przeczyścić szybę wodą ze spienionym detergentem, a potem przyłożyć gumową ściągaczkę myjki i przesunąć ją dokładnie po całej długości okna. Urządzenie wessie detergent i wodę do pojemnika, dzięki czemu nie pozostaną żadne smugi i zacieki.

Alternatywą dla tego typu sprzętu jest myjka parowa, która nie wymaga stosowania detergentów, bo działa jedynie na wodę. Ten rodzaj jednak jest nieco droższy i ma inną budowę, ponieważ składa się najczęściej z dwóch pojemników – jednego na czystą wodę, którą myjemy szybę, i drugiego na wilgotne zabrudzenia. Niektóre modele wyposażone są we filtr, który izoluje brud, dzięki czemu tą samą wodę możemy wykorzystać ponownie.

Myjka do okien – akumulator

Myjki do okien zasilane są zwykle akumulatorem, więc przed ich użyciem trzeba pamiętać o jego naładowaniu. Dobrze jest wybierać urządzenia, które mogą działać na pełnym ładowaniu ok. pół godziny. Droższe modele działają nawet do 100 minut, co pozwoli nam w komfortowy sposób posprzątać do 300 metrów kwadratowych powierzchni (zawsze warto zwracać uwagę na wydajność powierzchniową podawaną przez producenta/dystrybutora). Pamiętajmy też o czasie ładowania myjki. Na rynku znajdziemy urządzenia, które ładują się przez ok. 2 do 4 godzin, niekiedy więcej. Przyda się także model posiadający diodę wskazującą stan naładowania akumulatora.

Myjka do okien – waga

Myjki nie są dużymi urządzeniami, jednak przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwracać uwagę na jego wagę. W tym wypadku zasada jest prosta – im lżejsza myjka, tym większy komfort jej używania, tym bardziej, że wyposażona jest w zbiornik na brudną wodę, który się napełnia w czasie sprzątania (najbardziej wydajne są zbiorniki 100-mililitrowe). Najlepszym wyborem będą więc modele ważące ok. 500-600 gramów.

Myjka do okien – dodatkowe wyposażenie

Kupując myjkę do okien, zwróćmy uwagę na dodatkowe wyposażenie. Na pewno przyda się teleskopowa rączka, jeśli chcemy w komfortowy sposób umyć wysoko osadzone okna. Do zestawu dorzuca się również ściągaczkę o mniejszej szerokości, która pozwoli umyć węższe okna lub szyby, np. lustra w łazience. Niektórzy producenci dołączają też dodatkowy akumulator, który można wymienić, kiedy ten używany się rozładuje.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d33zatq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zatq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj