Trwa ładowanie...
d3c9id0

Koniec z zaciekami i szorowaniem. Myjka do okien wyczyści na błysk

Mycie okien to dość czasochłonne i często denerwujące zajęcie ze względu na powstające zacieki, które widać szczególnie wyraźnie pod światło słoneczne. By ułatwić sobie to zadanie, można kupić specjalną myjkę do okien.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Myjka skutecznie wyczyści szybę
Myjka skutecznie wyczyści szybę (iStock.com, Fot: ronstik)
d3c9id0

Tradycyjne mycie okien bywa nie tylko czasochłonne, ale też mało ekologiczne ze względu na zużywanie papierowych ręczników czy gazet. Dodatkowo niektórzy z nas mają też wysokie okna, których umycie wymaga skorzystania z krzesła lub niewielkiej drabinki, co może stanowić dodatkowy problem. Myjki do okien – ze względu na proste działanie i dostępne akcesoria – są w stanie ułatwić nam sprzątanie. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Myjka do okien – jak działa?

Zasada działania myjki do okien jest bardzo prosta. Na początek należy przeczyścić szybę wodą ze spienionym detergentem, a potem przyłożyć gumową ściągaczkę myjki i przesunąć ją dokładnie po całej długości okna. Urządzenie wessie detergent i wodę do pojemnika, dzięki czemu nie pozostaną żadne smugi i zacieki.

Alternatywą dla tego typu sprzętu jest myjka parowa, która nie wymaga stosowania detergentów, bo działa jedynie na wodę. Ten rodzaj jednak jest nieco droższy i ma inną budowę, ponieważ składa się najczęściej z dwóch pojemników – jednego na czystą wodę, którą myjemy szybę, i drugiego na wilgotne zabrudzenia. Niektóre modele wyposażone są we filtr, który izoluje brud, dzięki czemu tą samą wodę możemy wykorzystać ponownie.

d3c9id0

Myjka do okien – akumulator

Myjki do okien zasilane są zwykle akumulatorem, więc przed ich użyciem trzeba pamiętać o jego naładowaniu. Dobrze jest wybierać urządzenia, które mogą działać na pełnym ładowaniu ok. pół godziny. Droższe modele działają nawet do 100 minut, co pozwoli nam w komfortowy sposób posprzątać do 300 metrów kwadratowych powierzchni (zawsze warto zwracać uwagę na wydajność powierzchniową podawaną przez producenta/dystrybutora). Pamiętajmy też o czasie ładowania myjki. Na rynku znajdziemy urządzenia, które ładują się przez ok. 2 do 4 godzin, niekiedy więcej. Przyda się także model posiadający diodę wskazującą stan naładowania akumulatora.

Myjka do okien – waga

Myjki nie są dużymi urządzeniami, jednak przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwracać uwagę na jego wagę. W tym wypadku zasada jest prosta – im lżejsza myjka, tym większy komfort jej używania, tym bardziej, że wyposażona jest w zbiornik na brudną wodę, który się napełnia w czasie sprzątania (najbardziej wydajne są zbiorniki 100-mililitrowe). Najlepszym wyborem będą więc modele ważące ok. 500-600 gramów.

Myjka do okien – dodatkowe wyposażenie

Kupując myjkę do okien, zwróćmy uwagę na dodatkowe wyposażenie. Na pewno przyda się teleskopowa rączka, jeśli chcemy w komfortowy sposób umyć wysoko osadzone okna. Do zestawu dorzuca się również ściągaczkę o mniejszej szerokości, która pozwoli umyć węższe okna lub szyby, np. lustra w łazience. Niektórzy producenci dołączają też dodatkowy akumulator, który można wymienić, kiedy ten używany się rozładuje.

d3c9id0
d3c9id0

Podziel się opinią

Share

d3c9id0

d3c9id0