Trwa ładowanie...

Odkurzacze wodne i piorące. Do podłóg, dywanów i tapicerki

Przeciwnicy dywanów narzekają na trudność w utrzymaniu ich w czystości. Z biegiem czasu zanieczyszczenia przedostają się coraz głębiej, aż wypłukanie ich graniczy z cudem. Na szczęście z pomocą przychodzą odkurzacze piorące.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Odkurzacze wodne i piorące. Do podłóg, dywanów i tapicerkiŹródło: Shutterstock.com
d3w4bfn

Urządzenia, które pozwolą szybko zająć się nie tylko dywanami, ale również i tapicerką, kosztują o wiele mniej niż jeszcze kilka lat temu. Zapomnij o czyszczeniu dywanów na klęczkach lub wynajmowaniu usług sprzątających. Teraz możesz mieć takie urządzenie na własność.

Odkurzacze piorące wyróżniają się spośród innych modeli przede wszystkim dużą uniwersalnością, jeśli chodzi o zakres czyszczonych powierzchni, oraz dokładnością.

Wodny czy piorący

Warto zwrócić uwagę na to, że na rynku poza odkurzaczami piorącymi znajdziesz również odkurzacze wodne. Niektórzy stosują te dwie nazwy wymiennie, choć nie jest to poprawne określenie. Pamiętaj, że nie każdy odkurzacz wodny jest jednocześnie piorącym, a z drugiej strony każdy odkurzacz piorący potrzebuje wody do pracy.

Odkurzacze z filtrem wodnym to urządzenia, w których rolę filtra pełni pojemnik z wodą, która skutecznie oddziela kurz i zanieczyszczenia od powietrza. Ilość zanieczyszczeń widać gołym okiem, wystarczy spojrzeć na wodę, która w trakcie sprzątania powoli mętnieje. Odkurzacz wodny, poza tradycyjnymi zabrudzeniami, poradzi sobie również z mokrymi plamami – błotem przyniesionym z zewnątrz, rozlaną zupą czy wodą cieknącą z kranu w łazience.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to w rzeczywistości rodzaj modelu wodnego, który dodatkowo wyposażono w funkcję prania. Dzięki temu możemy sobie poradzić zarówno z panelami i parkietami, jak i dywanem, wykładziną, a nawet obiciem mebli czy samochodową tapicerką. Ten niezwykle wydajny i uniwersalny sprzęt przyda się każdemu, nie tylko w domu, ale również w samochodzie.

Co ważne, ze względu na swoją wysoką skuteczność w czyszczeniu zabrudzeń sprzęt doskonale sprawdzi się w domach, w których mieszkają alergicy. Filtr wodny doskonale wyłapuje zarówno brud, jak i alergeny, roztocza czy bakterie. Trzeba jednak pamiętać, aby dobierać do niego odpowiednie środki czyszczące, które nie podrażniają skóry.

Jak wybrać odkurzacz wodny i piorący?

Przy zakupie warto zastanowić się nad tym, do jakich powierzchni chcesz używać odkurzacza. Tapicerka kanapy wymaga innego podejścia niż na przykład gęsty dywan. Dlatego liczy się przede wszystkim możliwość odpowiedniego dopasowania siły ssania, która zależy od mocy urządzenia. Im większa moc, tym wydajniej pracuje sprzęt, ale z drugiej strony zwiększa się również cena samego odkurzacza. Zwróć uwagę również na to, jak dużą pojemność mają zamontowane w odkurzaczu zbiorniki i dopasuj je do wielkości mieszkania. W dużych domach odkurzacz powinien mieć wystarczająco pojemne zbiorniki na wodę, by nie trzeba jej było wymieniać kilka razy w ciągu jednego sprzątania.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3w4bfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w4bfn
d3w4bfn