Trwa ładowanie...
d1qc81h

Kolorowa podłoga - fantazyjnie pod stopami

Do kolorowych farb ściennych zdążyliśmy się przyzwyczaić i coraz odważniej je stosujemy. Teraz czas przełamać monotonię na posadzce. Odważniej pomyślmy o kolorowych podłogach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolorowa podłoga - fantazyjnie pod stopami
(Benjamin Moore)
d1qc81h

Do kolorowych farb ściennych zdążyliśmy się przyzwyczaić i coraz odważniej je stosujemy. Teraz czas przełamać monotonię na posadzce. Odważniej pomyślmy o kolorowych podłogach.

Jest wielu wyznawców teorii, że duże płaskie powierzchnie powinny być jednobarwne i stonowane, aby tworzyły tło dla mebli i wnętrzarskich detali. Zwróć jednak uwagę na tradycję wzorzystych dywanów o intensywnych kolorach, które od wieków były synonimem elegancji i dobrego gustu. Dziś wyraziste i wielobarwne podłogi są przejawem nowoczesnych trendów.

Kolorowa podłoga: modne wykładziny

d1qc81h

Najszybszy sposób na wprowadzenie do wnętrza kolorów na podłodze to zastosowanie barwnych wykładzin. Nowoczesne linie oferują bogatą gamę odcieni, wzorów i faktur. Możesz wybrać zbite wykładziny o krótkim włosiu lub o długim, na przykład sznurkowym czy przypominającym futro. Do wyjątkowo ciekawych zaliczyć można wykładziny plecione, wykorzystujące kolorowe grube pasma układające się w spektakularne wzory.

Poznaj najskuteczniejsze sposoby na usuwanie plam i zabrudzeń z podłogi

Osobom z twórczym zacięciem, ceniącym oryginalność poleca się produkty umożliwiające realizowanie własnych kompozycji na podłodze. Pomocne w tym celu będą płytki z wykładzin podłogowych występujące w wielu barwach. Wystarczy zestawić ulubione i pasujące do wnętrza kolory i ułożyć z nich wzór w wybranym miejscu. Nie musisz stosować tego efektu w całym pomieszczeniu, lecz np. tylko w centralnym punkcie, przy wypoczynku lub też na trakcie komunikacyjnym. Łatwo w ten sposób stworzyć szachownicę, nawet taką, która umożliwi grę – jeśli tylko dysponujesz wystarczającą powierzchnią w pokoju.

Kolorowa podłoga: barwne drewno

d1qc81h

Moda na drewno egzotyczne nie przemija. Głównie dzięki trwałości, ale równocześnie ze względu na wyjątkowe kolory tego naturalnego surowca. Rodzime drzewa nie oferują nam tak bogatej palety, jak choćby drewno amarant pochodzące z Ameryki Południowej, o barwie fioletowo-amarantowej, brązowo-czarne ipe czy złote hewea. Możesz też zdecydować się na rudo-czerwony doussie, pomarańczowy badi lub pochodzące z Afryki iroko. Deski podłogowe z tych intensywnych w barwie i usłojeniu surowców zdobią wnętrze, nadając mu niepowtarzalny nastrój.

Wybierając produkty o jednakowych parametrach i wymiarach, możesz ułożyć oryginalną posadzkę z kilku gatunków o kontrastowych barwach. Z pewnością stanie się ona dynamicznym elementem każdej przestrzeni. Zamiast desek możesz użyć paneli laminowanych, których paleta barwna jest jeszcze szersza i praktycznie nieograniczona.

Jeśli masz już położoną posadzkę z drewna (stary parkiet, klepki czy deski z rodzimego drewna) i chcesz ją urozmaicić, możesz pomalować podłogę. Dekorowanie powierzchniowe jest bardzo efektowne i pozwala na zrealizowanie dowolnego projektu. Możesz naszkicować wzór na parkiecie, a następnie pokryć go farbą, bejcą lub emalią do drewna (odpowiednią dla twojej posadzki i zastosowanego uprzednio preparatu powierzchniowego).

Pomożemy ci dopasować podłogę do wnętrza w każdym stylu

d1qc81h

Wyrafinowana okładzina podłogowa powstanie ze specjalnie preparowanego drewna. Jest ono suszone w taki sposób, by powstawały podłużne pęknięcia w deskach. Wypełnia się je masami epoksydowymi w intensywnych kolorach, tworząc rysunek w strukturze drewna. Efekt jest wyjątkowy.

Kolorowa podłoga: posadzka betonowa i żywiczna

Do najmodniejszych obecnie zalicza się posadzki betonowe i żywiczne. Choć te pierwsze kojarzą się tylko z kolorem szarym, mogą zaskoczyć inwestorów. Beton bardzo dobrze się maluje, więc można uzyskać na nim dowolny wzór i barwę, a gładka powierzchnia będzie doskonałym polem do popisu. Jednolitą posadzkę, i to bez łączeń, uzyskasz również z żywic, które są dostępne w całej palecie RAL. W przezroczystych i bezbarwnych posadzkach żywicznych możesz zatopić ulubione kolorowe zdjęcie lub wielobarwne płatki dekoracyjne, np. o metalicznym połysku, tworzące przestrzenny obraz. Takie podłogi są niezwykle wytrzymałe, odporne na zarysowania i przyjemne w eksploatacji, a przy tym dają nieograniczone możliwości dekoracyjne.

d1qc81h

Podziel się opinią

Share
d1qc81h
d1qc81h