ycipk-4l9giy

Kawiarki – pyszna kawa nie tylko z ekspresu

Kawiarka jest bardzo prosta w obsłudze i możemy jej używać do przygotowania jednej lub kilku filiżanek kawy w zależności od potrzeb. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kawiarka pozwala przygotować mocną, bardzo aromatyczną kawę
Kawiarka pozwala przygotować mocną, bardzo aromatyczną kawę (iStock.com, Fot: diabluses)
ycipk-4l9giy

Kawiarka – jakość i materiał

Kawiarki wykonuje się z różnych materiałów, ale zawsze trzeba zwracać uwagę na jakość. Porządna kawiarka posłuży nam przez lata i nie zużyje się zbyt szybko. Warto więc dopłacić kilkadziesiąt złotych (modele wysokiej jakości kosztują często 100 zł i więcej), by cieszyć się smaczną, czarną kawą jak najdłużej. Tanie kawiarki mogą być wykonane ze stopów złej jakości i mieć gumowe uszczelki o nieprzyjemnym zapachu, który często wnika w napój.

ycipk-4l9giy

Kawiarki wykonuje się głównie ze stali, aluminium oraz ceramiki. Modele z aluminium mają zazwyczaj kanciaste kształty, są z reguły nieco tańsze od kawiarek ze stali, jednak nie powinno się ich myć przy pomocy detergentów, ponieważ materiał może wchodzić w reakcję z substancją. Kawiarki ze stali mają nowocześniejszy wygląd i łatwiej jest je utrzymać w czystości. Kawiarki ceramiczne to świetny wybór dla osób ceniących design, ponieważ wiele modeli tego typu charakteryzuje się licznymi zdobieniami i ciekawym kształtem.

Kawiarka – do jakiej kuchenki?

ycipk-4l9giy

Kawiarki można stawiać praktycznie na każdym rodzaju kuchenki, jednak nie każdy model nada się do płyty indukcyjnej. W ofercie znajdziemy więc też egzemplarze specjalnie przeznaczone na indukcję. Osobom często podróżującym poleca się zaś kawiarki elektryczne, które wystarczy podłączyć do gniazdka.

Kawiarka – pojemność

Zasada "im więcej, tym lepiej" nie sprawdza się w przypadku kawiarek. Trzeba więc wybrać model jak najbardziej zgodny z naszymi oczekiwaniami. Kawa powinna być przygotowywana za każdym razem w pełnej objętości zalecanej przez producenta. Najczęściej wybiera się modele z oznaczeniem 3 cups (a więc ok. 3 filiżanki espresso, przy czym jedna ma najczęściej pojemność 25-35 ml). Większe kawiarki oczywiście mogą przydać się wtedy, kiedy często odwiedzają nas goście. Jeśli jednak posiadamy dużą kawiarkę, a nie chcemy przygotowywać kilku filiżanek kawy naraz, możemy użyć specjalnych sitek redukujących.

ycipk-4l9giy
Kawa East News
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4l9giy

ycipk-4l9giy
ycipk-4l9giy