Trwa ładowanie...

Jak wykorzystać pozostałości po starych farbach? Wypróbuj nasze sposoby

Pozostałości farb po remoncie mieszkania najczęściej zalegają w garażu albo lądują w koszu na śmieci. To błąd! Nawet niewielkie resztki farb mogą nam jeszcze posłużyć na wiele kreatywnych sposobów. Zainspiruj się naszymi pomysłami!

Jak wykorzystać pozostałości po starych farbach? Wypróbuj nasze sposobyŹródło: Adobe Stock
d1v88pp
d1v88pp

Rzadko kiedy podczas remontu wykorzystujemy całą zawartość puszek z farbami. Niezużyte, różnokolorowe resztki zwykle wyrzucamy w przekonaniu, że przecież nic już się z nimi nie zrobi. Nic bardziej mylnego. Przy odrobinie pomysłu nawet niewielka ilość farby do malowania ścian może odmienić nasze wnętrza.

Resztki farb doskonale sprawdzą się do odnowienia starych mebli, naczyń, wazonów, czy też metalowych przedmiotów. Wystarczy odrobina kolorowej emalii, żeby wyczarować na ścianie fantazyjny wzór. Możliwości wykorzystania starych farb jest znacznie więcej. Zainspiruj się naszymi pomysłami!

Fantazyjne wzory od szablonów

Nasz wrażenie, że od twoich jednolitych ścian wieje nudą? Możesz je odmienić w kilka chwil za pomocą niewielkiej ilości kolorowej farby i szablonu malarskiego z fantazyjnym szlaczkiem. Nawet niewielki wzór na gładkiej, białej powierzchni może znacząco odmienić każde wnętrze. Jeżeli masz pod ręką resztki pastelowej farby, szablon i pędzel, nie zwlekaj! Efekt na pewno bardzo pozytywnie cię zaskoczy.

d1v88pp

Miksuj i łącz

Jeżeli masz w schowku kilka różnych kolorów farb, możesz połączyć je ze sobą, żeby stworzyć zupełnie nowy, ciekawy odcień. W ten sposób zyskasz także więcej farby do pomalowania dużych powierzchni, jak np. drzwi czy meble. Pamiętaj jednak, że można łączyć ze sobą farby tego samego rodzaju, najlepiej pochodzące od tego samego producenta.

Odmień szklane przedmioty

Stare farby sprawdzą się doskonale do malowania szkła. Dzięki nim bez problemu odnowisz stary wazon, słoiki lub butelki. Jeżeli masz artystyczną duszę i lubisz malować na szkle, resztki farb po remoncie nadają się do tego doskonale.

Stare naczynia jak nowe

Stare farby możesz wykorzystać także do malowania naczyń – talerzy, kubków, porcelanowych filiżanek. Wystarczy niewielka ilość emalii, żeby całkowicie odmienić starą zastawę stołową.

Stare meble w nowych kolorach

Jeżeli dysponujesz większą ilością farby, możesz użyć je do odnowienia starego kredensu, komody czy fotela albo odnowić drewniane drzwi lub ramy obrazów.

Nowe oblicze przedmiotów z metalu

Stare farby sprawdzą się także do malowania metalowych przedmiotów. Dzięki żywym kolorom zaśniedziałe puszki, kwietniki i wieszaki, a także barierki i ogrodzenia zyskają zupełnie nowy, odświeżony wygląd.

d1v88pp

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v88pp