WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
Kalkulatory Budowlane
plamy

Domowe sposoby na wywabianie plam – lepszy kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona?

Usuwanie plam takich jak plamy z kawy, trawy, jagód czy czerwonego wina, spędza ci sen z powiek? Pranie nie mieści się już w pralce? Twoje dzieci brudzą ubranka na potęgę, a ty w pośpiechu sprzątając, gubisz sens życia? Nigdy więcej. Poniżej przedstawimy kilka praktycznych porad pomocnych w usuwaniu nawet najcięższych zabrudzeń! Zapraszamy do lektury!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domowe sposoby na wywabianie plam – lepszy kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona?
(Shutterstock.com)
WP

Usuwanie plam ręcznie czy pranie w pralce?

Czyste ubrania są wizytówką, każdego człowieka. Jeśli chcesz żyć ekologicznie, nie używając chemii do czyszczenia podstawowych, ale ciężko schodzących plam, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Ogólnodostępne w sklepach środki czystości niszczą ludzką florę bakteryjną, powodują raka, upośledzają układ immunologiczny a także powodują problemy z płodnością. Po co więc ich używać?

Soda oczyszczona używana do ciast, może przydać się także w gospodarstwie domowym do... czyszczenia i odplamiania! Soda oczyszczona świetnie nadaje się do odświeżenia śpiwora, usuwania nieprzyjemnego zapachu kociej kuwety, możesz ją wykorzystać jako naturalny antyperspirant, doczyści dywany, usunie ciężko schodzącą spaleniznę z garnków, odkamienia czajniki, wybiela ubrania. Usuwanie plam z kawy, potu, smoły, plam z krwi, soków i z wina? Soda oczyszczona się ich nie boi! Pomoże i w tym przypadku. Na przykład porady na temat wywabiania plam z kawy znajdziesz tu.

WP

Trudne do usunięcia plamy z kawy, plamy z trawy, plamy z jagód czy z czerwonego wina? Kolejny Twój sprzymierzeniec - kwasek cytrynowy poradzi sobie z nimi bez problemu. Dodany do prania w pralce w ilości dwóch łyżek wzmocni działanie proszku a co za tym idzie sprawi, że plamy będą dużo łatwiejsze do usunięcia. Kwasek cytrynowy możesz użyć także jako nabłyszczacz do naczyń, świetnie sprawdzi się w akompaniamencie sody jako środek do czyszczenia armatury łazienkowej.

Plamy z kawy, trawy, jagód i wina - inne sposoby usuwania plam

Jak usunąć plamy z jagód? Wystarczy namoczyć zabrudzone ubranie w roztworze octu. Tak proste a jak skuteczne! Nieduże plamy można pocierać wacikiem namoczonym w occie. Znikną w mgnieniu oka! Ocet jest popularny w każdej kuchni dzięki temu wywabianie takich trudnych plam staje się dużo prostsze i szybsze, zwłaszcza kiedy tradycyjne pranie w pralce zawodzi, a żaden świetnie wyreklamowany proszek nie jest w stanie usunąć zabrudzeń z ulubionej bluzki.

Plamy z trawy sprawnie usuniesz za pomocą... alkoholu! Powinien to być 70% roztwór alkoholu bądź rozcieńczony amoniak. Po naniesieniu takiego płynu na plamę należy pozostawić go tak przez kilka chwil. Następnie spłukać zimną wodą. Plamy z trawy można także usunąć za pomocą płynu do mycia naczyń. Plam można się także pozbyć pocierając zabrudzone miejsce wacikiem nasączonym w wodzie utlenionej. Usuwanie plamy mlekiem także daje dobre efekty. Jak więc widzisz masz w kuchni potężny arsenał do walki z plamami, nie poddawaj się więc i zamiast trzymać poplamione ubrania na dnie szafy spraw im drugie życie za pomocą prania w naturalnych, ekologicznych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych... przyprawach i wspomagaczach z Twojej kuchni!

WP
Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP