Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
Materiał Partnera
dekoracje wnętrz

Dlaczego styl rustykalny jest dla każdego?

Wyobraźcie sobie, że jesteście na wakacjach u babci na wsi. Ten zapach świeżo upieczonego ciasta albo słodkich, domowych konfitur, wiklinowy fotel, kwiaty w glinianych donicach, ogród, wykrochmalona pościel i nieco sfatygowane, ale wciąż miękkie koce… Czujecie to? Ten niepowtarzalny klimat jest oczywiście nie do podrobienia, ale są sposoby, by przywołać go we własnych czterech kątach. Jak? Dwa słowa: styl rustykalny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dlaczego styl rustykalny jest dla każdego?
(oldfarmhouse.tumblr.com)
Qaqwqwrqw

Dizajnerskie, nowoczesne wnętrza z pewnością są efektowne i świetnie wyglądają na zdjęciach w katalogu. Ale czy są przytulne, przywołują aurę swojskości i dają poczucie, że jest się u siebie? Rzadko. Dlatego jeśli w swoim mieszkaniu chcemy przede wszystkim odpocząć i swobodnie funcjonować, podczas aranżacji wnętrz weźmy pod uwagę naturalne materiały.

Drewno i wiklina – ukochane przez nasze babcie, kojarzące się z sielankowymi domkami i willami francuskiej Prowansji czy włoskiej Toskanii przywołują same pozytywne odczucia. Lato, ciepło i spokój. Aż chciałoby się usiąść na werandzie w otoczeniu róż z filiżanką aromatycznej kawy i koszyczkiem pachnących truskawek

Pomarzyć zawsze można. Kupić bilety i wybrać się do południowej Europy oczywiście też. Ale jeszcze łatwiejszym rozwiązaniem – i to na stałe – jest wprowadzenie tego klimatu do własnego domu. Nawet jeśli to mieszkanie na najwyższym piętrze wieżowca, a nie wiejska chatka.

Qaqwqwrqw

Zobacz koniecznie! Najtrwalsze, najcichsze i w dobrej cenie. Idealne rozwiązanie do domu

Prosta sprawa
Jeśli mamy już w mieszkaniu drewniane parkiety i meble w naturalnym kolorze albo bieli, sprawa będzie prostsza. Jeśli nie, możemy je przemalować farbami do drewna albo tworzywa – nie trzeba być fachowcem, bo wszelkie niedoróbki można w tym przypadku uznać za celowy zabieg postarzający, a nawet potraktować je dodatkowo delikatnym papierem ściernym, który wzmocni ten efekt.

Dla tych, którzy nie mają na takie czynności czasu, pieniędzy lub ochoty, jest rada. – Nie od dziś wiadomo, że to dodatki robią wnętrza. W stylu rustykalnym, który swoją nazwę zaczerpnął od łacińskiego "rusticus", czyli po prostu: "wiejski", ważną rolę odgrywają naturalne albo wyglądające na takie materiały i kwiaty w najróżniejszej postaci – tłumaczy ekspert marki KiK.

To też cię zainteresuje – ciekawe i ekonomiczne rozwiązania świetlne. Przeczytaj artykuł!

Qaqwqwrqw

Drewno to podstawa. Dodajmy do tego lniany obrus, bawełnianą pościel – tradycyjnie białą albo pokrytą subtelnymi różami, kilka poszewek lub serwetek robionych na szydełku, a dla tradycjonalistów koronkowe firanki, rzucające intrygujące cienie we wnętrzu – jak na leniwym podwieczorku u babci.

delightfull.eu
Podziel się

Pysznie i kwiatowo
Jak podwieczorek, to i odpowiednie naczynia. – Tu doskonale sprawdzają się porcelanowe cukiernice i dzbanuszki na mleko, całkowicie białe albo we wzorki. Najlepiej w towarzystwie pysznej kawy i pachnącego, własnoręcznie upieczonego ciasta – podpowiada specjalista z firmy KiK.

No i kwiaty. Ich nigdy dość. W wiklinowych osłonkach na doniczki, w metalowych koszyczkach do powieszenia na ścianie, w wazonach i wazonikach. Świeże albo suszone.

Qaqwqwrqw
homydesigns.com
Podziel się

Ze stylem rustykalnym najbardziej kojarzą się róże i lawenda, a także geranium i pelargonie. Nie muszą być żywe. Ich wzór może ozdabiać dosłownie wszystko – od kuchennych ścierek i rękawic przez zasłony po obicie fotela.

Pamiętajmy przy tym, że styl rustykalny nie musi równać się "babciny" czy "rodem ze skansenu", chyba że na takim właśnie efekcie nam zależy. Może być bardziej elegancki, dziewczęcy albo prosty. Najważniejsze jest wrażenie, jakie wywołuje, i byśmy czuli się w jego otoczeniu jak we własnym domu.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw