Trwa ładowanie...

Deszczownica i słuchawka prysznicowa. Łazienka w nowoczesnym stylu

Klasyczna słuchawka czy tafla wody lejąca się wprost z sufitu, wysoki brodzik, a może kabina walk-in? Propozycje aranżacji łazienek są bardzo różnorodne. Przy wyborze warto kierować się nie tylko gustem, ale również względami praktycznymi.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Deszczownica i słuchawka prysznicowa. Łazienka w nowoczesnym styluŹródło: Shutterstock.com
d1rkpuq
d1rkpuq

Jeśli myślisz, że prysznic w zupełności ci wystarczy, wypróbuj jego zaawansowaną formę. Deszczownica wyglądem przypomina klasyczną słuchawkę prysznicową, ale ma o wiele większą powierzchnię, przez co poszczególne strumienie wody rozpraszają się, tworząc przyjemny dla skóry ciepły deszcz. W zależności od upodobań i wystroju łazienki możesz wybrać modele prostokątne lub okrągłe.

SPA w łazience

Jej największe zalety to możliwość dowolnego regulowania przepływu wody, począwszy od delikatnej mżawki aż do wodospadu. Im droższe urządzenie, tym więcej opcji. Ponadto w przeciwieństwie do słuchawki nie musisz trzymać jej w ręce podczas kąpieli. To również duże udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. W dodatku przy wyborze deszczownicy nie ogranicza cię rozmiar brodzika.

Zastanów się nad tym, jaki model deszczownicy będzie odpowiedni do twojej łazienki. Jeśli nie planujesz większego remontu i nie przeszkadza ci instalacja zewnętrzna, zdecyduj się na deszczownicę natynkową. Osoby, które planują większą przebudowę, mogą pokusić się modele, w których cała instalacja ukryta jest w ścianie, bądź efektywne i minimalistyczne deszczownice sufitowe, w których woda zdaje się wypływać wprost z sufitu.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Wygoda i prostota

Bateria słuchawkowa jest rozwiązaniem o wiele tańszym i prostszym. Słuchawka na ruchomym przewodzie to rozwiązanie dla osób, które często biorą prysznic, nie chcąc zamoczyć np. włosów. Pod deszczownicą byłoby to dość trudne. W dodatku nowoczesne słuchawki mają możliwość regulacji przepływającej przez nie wody, począwszy od drobnych, cienkich strumieni, a skończywszy na grubszych biczach wodnych.

Słuchawka to również jedyna opcja dla rodzin z małymi dziećmi. Możesz skierować strumień tak, by woda nie lała się do oczu. Dzięki możliwości regulacji prysznic będzie działać równie dobrze niezależnie od wzrostu pociechy. Ponadto zwykła bateria prysznicowa to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Sam jej koszt jest o wiele niższy niż w przypadku deszczownicy, a dodatkowo mniejsza słuchawka oznacza mniejsze zużycie wody.

W razie potrzeby możesz mieć zarówno jedno, jak i drugie. Deszczownica świetnie komponuje się z kabinami w stylu walk-in, w których prysznic jest oddzielony od reszty łazienki jedynie cienką taflą szkła. Bateria wyposażona dodatkowo w klasyczną słuchawkę pozwoli na wiele więcej swobody.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1rkpuq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rkpuq