ŁazienkaCzego można oczekiwać od baterii prysznicowych? Ranking modeli do 200 zł

Czego można oczekiwać od baterii prysznicowych? Ranking modeli do 200 zł

Ciepły prysznic po ciężkim dniu to prawdziwa rozkosz dla zmysłów. Aby był jak najprzyjemniejszy, warto wyposażyć łazienkę w odpowiednią armaturę. Co więcej, nie musimy na to wydawać fortuny. Świetne modele baterii prysznicowych kupimy za mniej niż 200 zł.

Czego można oczekiwać od baterii prysznicowych? Ranking modeli do 200 zł
Źródło zdjęć: © Decoholic

11.08.2017 | aktual.: 11.08.2017 15:47

Wygodna kabina, o wymiarach odpowiednich do potrzeb, to tylko jeden z aspektów dobrego funkcjonowania prysznica. Równie ważne są poszczególne elementy instalacyjne – od baterii po słuchawki prysznicowe. A jakie baterie mamy do dyspozycji w cenie do 200 zł?

Dla miłośników klasyki – dwuuchwytowe

Baterie prysznicowe dwuuchwytowe mają oddzielnie regulowane dopływy ciepłej i zimnej wody. Na ich korzyść przemawia często klasyczny design z nutą vintage. Kurki są efektownie modelowane i pełnią funkcję dekoracji łazienkowych. Dobry przykład stanowi bateria prysznicowa Omnires Retro RE7240. Chromowe wykończenie zapewnia jej odpowiednią ochronę przed rdzewieniem, a miękkie linie dodają klasycznego uroku.

Na kurkach mogą się pojawić również akcenty kolorystyczne – czerwony dla wody ciepłej i niebieski dla zimnej. To kolejny, dyskretny element praktyczno-ozdobny w łazience. Bateria Armatura Kraków Standard 324-280-00 ma profilowane kurki, które wygodnie chwycimy mokrymi rękami.

Fani klasyki potraktowanej w nowoczesny sposób mają do wyboru baterie prysznicowe o bardziej zgeometryzowanych formach. Kurki w formie krzyżyków? Czemu nie! Takie znajdziemy w eleganckiej baterii natryskowej Deante Lucerna Bell 040D.

Nowoczesna wygoda – jednouchwytowe

Baterie jednouchwytowe coraz częściej pojawiają się we współczesnych wnętrzach. Przemawiają za nimi przede wszystkim walory praktyczne. Za pomocą jednego uchwytu sterujemy zarówno temperaturą wody, jak i siłą strumienia. Im uchwyt bardziej wychylony do góry, tym większy strumień wody. Wygoda użytkowania to jednak niejedyna zaleta baterii prysznicowych jednouchwytowych. Ponieważ szybciej udaje się wyregulować temperaturę wody, rachunki za nią się obniżają. Uchwyt może być zamontowany w pozycji poziomej (np. bateria natryskowa Inari Sensea) albo pionowej (np. bateria natryskowa Ferro Padwa).

W baterii jednouchwytowej bardzo ważna jest głowica mieszająca. Najlepiej wybierać te z głowicami ceramicznymi, które dodatkowo powinny być wzbogacone o filtr zatrzymujący drobne zanieczyszczenia (np. piasek, rdzę). Jeśli go nie ma, warto założyć filtr siatkowy na instalacji.

Niewidzialne – podtynkowe

Dzięki temu, że większość elementów instalacyjnych znajduje się w ścianie, taka bateria prysznicowa zajmuje bardzo mało miejsca. Zwykle składa się jedynie z uchwytu z niedużym panelem, na którym jest zamontowana. Takie rozwiązanie jest polecane zwłaszcza w przypadku małych kabin prysznicowych. Dobry przykład stanowi nowoczesna, elegancka bateria Kludi Logo Neo 374200575.

Z termostatem

Baterie termostatyczne mają wbudowany regulator temperatury. Pokrętło zwykle ma blokadę, które zabezpiecza przed zwiększeniem temperatury powyżej 38°C. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy w domu są dzieci. Dobra wiadomość: baterię termostatyczną kupimy już w cenie poniżej 200 zł. Dobry przykład stanowi Omnires Mini MI1546 czy Nerea.

W ogromnym wyborze

Baterie prysznicowe przestały już pełnić wyłącznie funkcje praktyczne. Współczesne modele coraz częściej mają walory dekoracyjne, zarówno w wykończeniu na wysoki połysk, jak i w macie. Koronkowe zdobienia czy nowoczesne, minimalistyczne reliefy pozwalają dobrać model baterii idelanie pasujący do wystroju łazienki.

Baterie z zaokrąglonymi krawędziami przyjmują niekiedy niemal futurystyczne formy, jak model Armatura Kraków Salit 4506-010-00. Można się także skusić na baterię bardziej zgeometryzowaną w formie. Tu dobry przykład stanowi Deante Chaber BGC 040M.

Baterie prysznicowe dostępne są również w coraz szerszej gamie kolorystycznej. Ponieważ w wystroju nowoczesnych łazienek króluje biel, baterie o tej barwie nie są już niczym ekstrawaganckim – w dodatku można je znaleźć w bardzo dobrej cenie (np. Inari White Sensea).

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)