Trwa ładowanie...
d8y34ir

Ciche i bardzo mocne. Odkurzacze dla wymagających użytkowników

Dobry odkurzacz to skarb. Najlepiej, aby był mocny, energooszczędny i możliwie szybko radził sobie na powierzchniach trudnych do odkurzania, czyli dywanach. Na które modele warto zwrócić uwagę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z dobrym odkurzaczem sprzątanie będzie szybsze i prostsze
Z dobrym odkurzaczem sprzątanie będzie szybsze i prostsze (Shutterstock.com)
d8y34ir

Wydajny, cichy i radzi sobie z puszystym dywanem

Wydajność odkurzaczy ocenia się na podstawie ich skuteczności na powierzchniach twardych i na dywanach. Im wyższa klasa, tym szybciej usuniemy kurz oraz inne zabrudzenia. Proste odkurzacze mogą nieźle sprawdzać się na powierzchniach gładkich, jak np. panele, płytki czy na drewnianym parkiecie. Jednak kiedy wjedziemy nimi na dywan, ich wydajność, czyli klasa skuteczności, spada, a my musimy wykonać kilkakrotnie więcej ruchów szczotką odkurzacza. Nowoczesne odkurzacze zachęcają zarówno większą mocą, jak i optymalnie niskim poziomem hałasu, który nie utrudnia swobodnej rozmowy w trakcie odkurzania.

d8y34ir

Klasa skuteczności odkurzaczy

Jeśli szukacie pogromcy kurzu, sierści zwierząt lub drobnych paprochów pozostałych po długotrwałej zabawie dzieci w salonie – wybierzcie modele o klasie skuteczności A. Na wykładzinach i dywanach zbierają one szacunkowo nawet do 91 proc. zabrudzeń. Dla porównania: klasa skuteczności A dla podłóg twardych usuwa do 100 proc. zabrudzeń i oczyszcza także powierzchnię po bokach szczotki.

d8y34ir

Niczym samochód rajdowy – dotrze do każdego zakamarka

Odkurzacz, którym dotrzesz do każdego kąta, pod kanapę i obok komody, powinien być dość lekki lub przynajmniej posiadać mocne, trwałe kółka, które pomogą nam przesuwać go w kolejne miejsca do odkurzenia. Nowoczesne odkurzacze centralne i pionowe znacząco usprawniły sprzątanie np. na schodach czy w mieszkaniach o więcej niż jednej kondygnacji, ale nadal najpopularniejszym modelem jest ten z kablem i tradycyjną rurką. Jeśli zależy nam na dużej mobilności urządzenia, zwróćmy uwagę na to, czy nasz model ma uchwyt do przenoszenia w pozycji poziomej, a nie tylko w pionowej, oraz czy kółka odkurzacza obracają się wokół własnej osi.

Najwyższa moc nie pomoże, jeśli zasięg kabla lub rurek odkurzacza będą niewystarczające, dlatego odpowiednie urządzenie dobierzmy też do powierzchni naszego mieszkania, ilości schodów, mebli i barier architektonicznych, które zmuszają nas czasem do częstego przepinania odkurzacza z jednego gniazdka do drugiego. Istotny w odkurzaczu dla jego jak lepszej efektywności jest także poziom reemisji kurzu, czyli ilość zabrudzeń, które mogą wracać do pomieszczenia w wydmuchiwanym powietrzu. Inaczej mówiąc – mocny odkurzacz bez odpowiednich filtrów wtłacza do pomieszczenia z powrotem część zabranych zanieczyszczeń, co może być niebezpieczne np. dla alergików (ci powinni wybrać model z wbudowanym filtrem antyalergicznym np. HEPA).

d8y34ir

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d8y34ir

d8y34ir
d8y34ir