WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Białe drzwi w mieszkaniu. Nie wszędzie powinny być takie same

Podczas wykańczania i aranżacji domu często łączymy rozwiązania indywidualne z uniwersalnymi. Do tych drugich z pewnością należy zaliczyć białe drzwi, które pasują do większości stylów i mimo prostoty często stają się atutem wystroju. Czy mają jednak jakieś wady?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białe drzwi dopasują się do niemal każdej metamorfozy pomieszczenia.
Białe drzwi dopasują się do niemal każdej metamorfozy pomieszczenia. (Porta Drzwi)
WP

Świeża elegancja

Biel to jeden z tych kolorów, które dodają aranżacji szyku, lekkości i niewymuszonej elegancji. Dotyczy to zarówno ścian, mebli, jak i mniejszych akcentów, właśnie takich jak drzwi wewnętrzne. Skrzydła w kolorze białym są dostępne w wielu wzorach i łatwo je wkomponować w wystrój, a to sprawia, że wybieramy je najczęściej.

WP

Więcej światła!

Białe drzwi dodają wnętrzu światła i optycznie powiększają przestrzeń. Należy tylko na nie uważać podczas aranżacji ciemnych pomieszczeń, bo do tych nie zawsze pasują. Zazwyczaj wystarczy dopasować do nich inny element, np. listwy przypodłogowe, ramy okienne czy meble. Takie połączenie doskonale rozświetli zbyt ciemną przestrzeń. Białe drzwi mogą jednak niezbyt dobrze komponować się z bogato zdobionymi, ciemnymi bryłami mebli.

WP

Jak kameleon

Drzwi wewnętrzne w kolorze białym to dobry pomysł dla osób, które lubią często zmieniać wystrój mieszkania. Niezależnie od koloru ścian, rodzaju podłogi i charakteru dodatków białe drzwi mogą pozostać niezmienne – dopasują się do niemal każdej metamorfozy pomieszczenia. A w razie potrzeby zmiany? Biel jest kolorem, który najprościej przemalować na inny.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Dla minimalistów

Wnętrze w stylu minimalistycznym to przestrzeń wręcz wymarzona dla białych drzwi. Trudno zresztą wyobrazić sobie w nim skrzydła w innym kolorze. Białe drzwi w minimalistycznych i nowoczesnych aranżacjach powinny mieć gładką powierzchnię, bez zbędnych ozdób. Mogą jednak być przynajmniej częściowo przeszklone.

Z nutą klasyki

W klasycznych aranżacjach białe drzwi nie muszą być zupełnie gładkie. Możemy zatem zdecydować się na skrzydła z płycinami, nawet umiarkowanie zdobionymi. Jeżeli podobają nam się przeszklenia – nie wahajmy się. Pasują do klasycznych wnętrz, szczególnie tych o niewielkiej powierzchni, gdyż pozwalają je lepiej doświetlić.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Skandynawska surowość

Styl skandynawski wręcz wymaga od nas drzwi w kolorze białym. Powierzchnia skrzydła nie musi być jednak gładka, mogą ją zdobić stylowe żłobienia, które świetnie uzupełnią prostą, surową aranżację wnętrza. Do takich pomieszczeń pasują też drzwi dwuskrzydłowe.

WP

Dla romantyków

Białe drzwi sprawdzą się doskonale we wnętrzach w stylu romantycznym, angielskim i vintage. Muszą mieć tylko lekką konstrukcję, a przy tym niekoniecznie gładką powierzchnię. Idealny będzie tu model ze szprosami, czyli skrzydło z przeszkleniem, podzielonym na małe okienka przez cienkie listewki.

Czyszczenie białych drzwi

Białe drzwi brudzą się tak samo jak każde inne, więc problem z utrzymaniem ich w czystości nie jest argumentem dla przeciwników tego koloru. Najważniejsze, aby pamiętać o regularnym ich przemywaniu z użyciem delikatnych środków. Większość drzwi jest lakierowana, więc usuwanie zanieczyszczeń nie powinno stanowić problemu.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP