Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
łazienka

6 trików na bardziej ekologiczne pranie

Piorąc, mądrze pomagasz naturze. Wystarczą niewielkie zmiany, twórcze myślenie i właściwe akcesoria. Poznaj nasze wskazówki dzięki, którym podczas prania zadbasz o naturę i domowy budżet.

Share
6 trików na bardziej ekologiczne pranie
Źródło: Shutterstock.com
d1nd1o1

1. Postaw na duży kosz! *Niektóre badania pokazują, że pełny kosz na brudne ubrania jest głównym powodem częstego prania. Jeśli chcesz prać mniej, lepszym rozwiązaniem będzie wybór większego pojemnika na pranie.
*
2. Zachowaj czystość.
Każde pranie kosztuje zarówno dużo wody, jak i energii. Aby prać mniej, przed założeniem ubrania skrop je perfumami. A kiedy wrócisz do domu, wystarczy, że powiesisz je na wieszaku.
3. Dawkuj odpowiedzialnie. *Zbyt duża ilość detergentu zmniejsza wydajność pralki i wprowadza do ekosystemu więcej niezdrowych substancji. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić sposób użycia produktu piorącego.
*
4. Pierz rzadziej.
Niektórzy mówią, że pranie dżinsów co dwa tygodnie jest wystarczające. Dlaczego więc nie spróbować? Co więcej, warto odwracać je na lewą stronę i prać na krótkim programie.
5. Pełna pralka to więcej oszczędności. Nawet najbardziej energooszczędne pralki zużywają dużo wody, dlatego zawsze czekaj, aż będziesz mieć pełen bęben prania.
*6. Szukasz nowej pralki? *Kupowanie energooszczędnego modelu pomoże oszczędzać wodę, energię i pieniądze.

Twoi pomocnicy

Kosz LAUNDRY TO GO to nowoczesny pojemnik na pranie, który składa się w pojemną torbę na bieliznę. W zależności od potrzeby możesz go postawić na ziemi lub złapać za uchwyt, zarzucić na ramię i wygodnie przenieść do innego pomieszczenia. Sprawdzi się zarówno w łazience, pralni, suszarni, sypialni, garderobie, czy nawet w dziecięcym pokoju. Mieści aż 55 litrów prania i składa się na płasko.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Komplet trzech siatek ochroni delikatne tkaniny szczególnie podczas wirowania. Dzięki nim ubrania nie zaciągną się, zachowają swoją jakość na dłużej, a ty nie potrzebujesz kupować kolejnych ubrań. Zamek błyskawiczny z blokadą zapobiega uszkodzeniu innych pranych w tym samym czasie ubrań.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Modułowy pojemnik na pranie jest idealny zarówno do przechowywania, sortowania jak i transportowania ubrań. Dzięki modułowemu systemowi mamy możliwość ustawiania jednego kosza na drugim i segregacji ubrań w zależności od potrzeb. Kupując go zyskasz dużą pojemność przy kompaktowym rozmiarze. Może posłużyć także jako pojemnik np. na makulaturę lub zabawki. Kupisz go w kolorze szarym, miętowym lub czarnym.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kompaktowy kosz na pranie w kolorze szarym posiada wodoodporną powłokę zapobiegającą wchłanianiu wody np. z wilgotnego prania. Jest składany i może posłużyć także jako pojemnik np. na makulaturę lub zabawki. Duże ergonomiczne uchwyty ułatwiają przenoszenie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1nd1o1

Podziel się opinią

Share
d1nd1o1
d1nd1o1