Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
łazienka
20-08-2013 16:06

Znamy już finalistów prestiżowego konkursu Dobry Wzór!

Znamy już finalistów prestiżowego konkursu Dobry Wzór!Źródło: Laufen
d4dc2gh
d4dc2gh

Rekordowa liczba 190 zgłoszeń, 98 finalistów w 7 kategoriach, a w prestiżowym gronie nominowanych 3 produkty marki Laufen - baterie Twinprime, wanna Palomba oraz pisuary Antero. Tak wygląda bilans tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Dobry Wzór to jedyny w Polsce profesjonalny konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Od 1993 r. eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego szukają przedmiotów o niebanalnym wzornictwie, przyznając znak i certyfikat "Dobry Wzór"; dla tych najlepszych. Tegoroczna, 20. edycja zgromadziła rekordową liczbę 190 zgłoszeń, a wśród nominowanych znalazły się trzy produkty marki Laufen. To ogromny sukces i wyróżnienie dla przedmiotów szwajcarskiego producenta wyposażenia łazienek.

Pisuary

Niebanalna forma pisuarów Antero oscyluje pomiędzy stożkiem a cylindrem, co sprawia, że wyróżniają się one na tle konkurencji. Pisuary Antero są optymalnie dostosowane do potrzeb użytkownika, łącząc zalety funkcjonalne z walorami estetycznymi. Opatentowany system spłukiwania pozwala na użycie bardzo niewielkiej ilości wody (zaledwie 1 l). W zależności od rodzaju użycia, dostępne są różne systemy spłukiwania od 0,5 do 3 l.

Projektant: Toan Nguyen

Nagrody: red dot design award 2012

d4dc2gh

Wanna

Palomba jest synonimem elegancji, prestiżu oraz jakości na najwyższym poziomie. Najbardziej charakterystycznym elementem serii jest wolno stojąca wanna, która niczym rzeźba może stanowić o nastroju całego wnętrza. Łazienka wyposażona w wannę Palomba staje się ekskluzywnym salonem kąpielowym i domowym centrum SPA. Ukryty przelew zastosowany w tym produkcie jest przejawem troski o najdrobniejsze nawet szczegóły całego projektu.

Projektanci: Roberto i Ludovica Palomba

Nagrody: If produkt Design Award 2013, Interior Innovation Award 2013, Best of the Lear Honoree 2012, Wybór Roku dla wanny wolno stojącej

Baterie

Kolekcja Twinprime prezentuje się wyjątkowo elegancko i nowocześnie, a wąskie, filigranowe kontury baterii idealnie pasują do współczesnej łazienki. Twinprime to synonim dobrego stylu, funkcjonalnego wzornictwa oraz zaawansowanych rozwiązań technologicznych pozwalających na oszczędność wody.

Projektant: Winfried Noth

Nagrody: red dot design 2008

Finaliści konkursu Dobry Wzór 2013 czekają na ostateczny werdykt jury, który zostanie ogłoszony podczas gali konkursu 24 października 2013 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

d4dc2gh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dc2gh