Trwa ładowanie...
d1k2vyz

Znajdź w domu miejsce dla swojego pupila. Legowisko będzie jego królestwem

Pies lub kot powinien mieć swoje legowisko. To rozwiązanie dobre zarówno dla zwierzęcia, jak i dla domowników
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Każdy powinien mieć w domu swój kąt
Każdy powinien mieć w domu swój kąt (Materiały prasowe)
d1k2vyz

Zwierzaka od małego trzeba uczyć, gdzie w domu ma wstęp, a gdzie nie. Oczywiście, ciężko jest wyganiać z kanapy niezgrabnego jeszcze maluszka. Ba, wiele osób śpi ze swoimi pupilami. To ma jednak konsekwencje.

Takie zachowanie uczy psa lub kota (choć kot koniec końców zapewne i tak będzie robił, co mu się podoba), że cały dom jest jego łóżkiem. A od tego już prosta droga do wszechobecnej sierści czy wiecznie brudnych kanap. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym boli, że nie wytresowaliśmy odpowiednio swojego pupila.

Ważne jednak, żeby przygotować dla zwierzęcia odpowiednie legowisko. Poza wygodnym materiałem i dostosowaniem rozmiarami do gabarytów pas lub kota, ważne jest również miejsce, w którym legowisko się znajduje. Nie powinniśmy szykować miejsca dla pupila domowych ciągach komunikacyjnych. Tak jak my lubimy w sypialni ciszę i spokój, tak i nasz pupil zasługuje na chwilę wytchnienia. Dzięki temu nie będzie szukał sobie alternatywnego miejsca odpoczynku.

Należy pamiętać, że zmysły zwierzaków reagują na otoczenie inaczej niż ludzkie. Głośnik w pobliżu legowiska będzie dla psa jeszcze większą udręką, niż byłby dla człowieka.

Niektóre zwierzaki bardzo lubią odpoczywać w zakamarkach, które człowieka mogłyby przyprawiać o klaustrofobię. Jeśli więc macie w domu kącik, gdzie wasz pupil lubi się wciskać, nie kombinujcie, unieście mu tam miękkie legowisko i niech ma tak, ja lubi.

Kwestia ostatnia, to wygląd legowiska. Psu czy kotu kolory raczej nie powinny robić wielkiej różnicy, co innego właścicielowi. Odpowiednio dobrane posłanie będzie uzupełniać wystrój mieszkania, a przynajmniej nie będzie rzucać się w oczy.

d1k2vyz

Podziel się opinią

Share

d1k2vyz

d1k2vyz