Trwa ładowanie...

Zmywarki XXL. Są oszczędne, zmieszczą nawet patelnie i garnki

Po włożeniu do zmywarki naczyń po obiedzie zostaje patelnia, kilka garnków oraz wazon, które i tak zmywasz ręcznie? Przyda się pojemny model. W dobie modeli mieszczących wiele talerzyków, filiżanek i spodków, czasem potrzeba nam czegoś więcej.

Zmywarki XXL. Są oszczędne, zmieszczą nawet patelnie i garnkiŹródło: Adobe Stock
d38ce5n
d38ce5n

Kupujemy zmywarkę XXL

Mała kuchnia lub niewielkie, bieżące potrzeby rodziny sprawiają, że chętniej wybieramy małe zmywarki. To nie zawsze dobra decyzja. Zmywarka do naczyń to sprzęt, który najczęściej dobieramy do liczby domowników, wielkości kuchni oraz ilości naczyń. W domach i mieszkaniach, w których jak dotąd nie pojawiła się zmywarka, często na początek wybór pada na najmniejsze modele. Taki zakup szybko się nie powtórzy, dlatego warto go dobrze przemyśleć.

Przeciętna zmywarka działa nawet powyżej dziesięciu lat, a meble kuchenne służą nam jeszcze dłużej. W międzyczasie potrzeby mogą się zmienić, a małe urządzenie nie będzie w stanie pomieścić wszystkich brudnych naczyń. Nie każdy wie, że zmywarka w wersji XXL to nie tylko model z wysokiej półki cenowej, a wybór większego modelu nie oznacza rezygnacji z cichego albo oszczędnego urządzenia. W cenie do 2 tys. zł znajdziemy wiele zmywarek, także z eleganckim wzornictwem, które ma większe niż dawniej znaczenie w wyborze urządzeń AGD. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom rodzin z dziećmi, w których zmywarka jest uruchamiana codziennie, dlatego urządzenia generują mniej hałasu, są bardziej oszczędne i mają rozsądną cenę. Często też możemy liczyć na bezpłatny transport i montaż za niewygórowaną opłatę.

To się opłaca

Mała zmywarka wykorzystuje taką samą ilość energii i podobną ilość wody, co duża. Jej cena jest najczęściej taka sama lub minimalnie niższa. Skoro koszt zmywarki o optymalnej szerokości 60 centymetrów jest nieznacznie niższy (to około 200, 300 do 400 zł), koszty poboru energii i wody bardzo podobne, a czasem identyczne, i nie chcesz za szybko wymieniać zmywarki na nową – postaw na większą.

Wszystkie modele mają teraz funkcję programu ekologicznego, który redukuje do minimum pobór energii i wody, a wiele modeli posiada także program zmywania połowy zawartości urządzenia. Dlatego nie trzeba czekać, aż cała zmywarka się zapełni i znajdą się w niej, oczekując na zmycie, wszystkie ulubione kubki na kawę.

Naczynia będą czyste i błyszczące

Dodatkowy powód, aby jednak nie wybierać popularnych, bardzo wąskich zmywarek? Większe (ale nie największe) modele są teraz pojemniejsze i mają lepiej zorganizowaną przestrzeń, a na wewnętrznych koszach mieści się więcej naczyń przy mniejszych wymiarach całkowitych urządzenia. Ergonomia wnętrza zmywarek staje się z każdą generacją lepsza, a wkładanie i wyjmowanie naczyń bardziej intuicyjne, co dodatkowo ułatwia korzystanie z nich. Podobnie jak w przypadku nowoczesnych lodówek o cieńszych ściankach, które pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca w małej kuchni, przy sporej pojemności chłodziarki i zamrażarki. Wybór modelu o większej pojemności nie oznacza, że sprzęt zajmie dużo cennej przestrzeni w małej kuchni.

d38ce5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ce5n