Trwa ładowanie...

Zmieniamy dom na wiosnę! Przegląd nowych kolekcji

Czas ocknąć się z zimowego letargu i wraz z dłuższymi dniami spojrzeć na dom, który aż czeka na drobny wiosenny lifting. Naprawdę niewiele trzeba, żeby wprowadzić do wnętrz wiosenną aurę!

Share
Zmieniamy dom na wiosnę! Przegląd nowych kolekcji
Źródło: Instagram, hmhome
d1wcus9

W prosty sposób można odświeżyć wygląd mieszkania. Wystarczy kilka kroków, które nam to umożliwią. Poniżej przybliżamy kilka wskazówek oraz inspiracji, które znaleźliśmy w sklepach Zara Home, HM Home, IKEA, JYSK i Home&You.

Trochę porządków
Zanim zajmiemy się ozdabianiem najlepiej zacząć od wiosennych porządków. Przejrzeć i ogarnąć szafy, komody i szuflady. Posegregować ubrania i drobiazgi, a może okazać się, że wiele z nazbieranych przez lata rzeczy wcale nie potrzebujemy. To jest dobry moment na oddanie ich dalej – zarówno swoich, jak i całej rodziny. Zostaje umycie okien i tak przygotowane wnętrza aż się proszą o zmiany.

Na zakupy
Jeśli chcesz mieć efekt natychmiastowy, to zaaranżuj przestrzeń poprzez zmianę akcesoriów, a być może i mniejszych mebli.

Nowe poszewki na poduszki w naturalnym stylu lub z motywami zaczerpniętymi z flory i fauny są jednym z dominujących trendów w tym roku. Pościel do sypialni, czy pachnące świeczki – to wszystko sprawi, że wiosna zagości w domach.

Obrazy, grafiki, nowe zasłony – to drobiazgi, ale ile uroku dodadzą każdemu pomieszczeniu.

Wystarczy wybrać temat przewodni – od stylu boho, po botaniczny z dodatkiem najmodniejszy kolorów, np. Living Coral, który przecież jest ogłoszony kolorem tego roku przez Pantone.

Można też mieszać style, bawić się nimi– eklektyzm nadal jest w modzie. HM Home postawił w tym sezonie np. na powrót do Art déco.

d1wcus9

Wykorzystaj ściany
Nie ważne czy jest to duży dom czy małe mieszkanie, można wykorzystać obszar na ścianach na wiele sposobów, by reszta pomieszczenia dawała poczucie przestrzeni.

Półki umieszczane na ścianach to cały czas doskonały sposób na trzymanie książek, roślin, czy drobnych pamiątek i dekoracji wszędzie.

Jeśli kochasz rośliny, a nie chcesz stawiać kolejnych na podłodze – bo dzieci, zwierzaki i mało miejsca – to znajdzie się dla nich sposób np. wiszące kosze albo półki, czy też specjalne kwietniki zamontowane na ścianach.

Taka dżungla nie tylko ożywi dom, ale – według niektórych naukowców – rośliny doniczkowe pomagają w poprawie nastroju, a nawet redukują stres! Drobne zmiany w naszych mieszkaniach i domach wraz z nadejściem wiosny są więc nie tylko odświeżeniem na poziomie wizualnym, ale także doskonale działają na psychikę!

Zobacz także: Opowieść o dobrym designie

d1wcus9

Podziel się opinią

Share
d1wcus9
d1wcus9