Trwa ładowanie...

Zimno w garażu, warsztacie czy łazience? Proste rozwiązanie problemu

Do wiosny zostało jeszcze sporo czasu, a majsterkowicze, którzy pracują w warsztatach i przybudówkach z niecierpliwością czekają na odwilż. Praca i drobne naprawy samochodowe przebiegną zdecydowanie lepiej w cieple.

Zimno w garażu, warsztacie czy łazience? Proste rozwiązanie problemuŹródło: Shutterstock.com
d15k2m8
d15k2m8

Dlatego już teraz warto zastanowić się nad zakupem elektrycznej nagrzewnicy. W ten sposób szybko dogrzejesz pomieszczenie, w którym pracujesz, a urządzenie znajdzie zastosowanie również poza sezonem grzewczym.

Nie tylko poza domem

Elektryczne nagrzewnice i farelki to dobre rozwiązanie dla tych, którzy większą część dnia spędzają w jednym pomieszczeniu. Wtedy wystarczy kilka minut, by nagrzać pokój do odpowiedniego poziomu. Obejdzie się bez gruntownej przebudowy i wymiany instalacji grzewczej. Przestawienie nagrzewnicy zajmie dosłownie chwilę.

Oczywiście takie rozwiązania sprawdzą się nie tylko w garażu. Długie godziny w wannie nie wchodzą w grę, bo temperatura w łazience jest zbyt niska i masz problem z nagrzaniem łazienki? Przenośny grzejnik poradzi sobie z tym problemem. Wybierając urządzenie o odpowiednio dużej mocy, nagrzejesz pomieszczenie w przeciągu kilku minut. Oczekujesz gości, a grzejnik w salonie nie radzi sobie z dogrzaniem dużego pomieszczenia? Niektóre modele są na tyle dyskretne, że możesz ukryć je za firanką, nikt nie zauważy różnicy.

Istnieją bardziej i mniej bezpieczne sposoby na dogrzanie domu Shutterstock.com
Istnieją bardziej i mniej bezpieczne sposoby na dogrzanie domu Źródło: Shutterstock.com

Wybierz najbezpieczniejsze rozwiązanie

W przeciwieństwie do nagrzewnic olejowych, elektryczne grzejniki można stosować w zamkniętych pomieszczeniach. Nie płoną otwartym ogniem, więc nie musisz wyłączać urządzenia za każdym razem, gdy wychodzisz z pokoju. Nawet w przypadku awarii lub przegrzania urządzenie po prostu się wyłączy. Poza tym elektryczne ogrzewacze nie emitują spalin. Grzejniki elektryczne wypełnione specjalnym olejem wolno się nagrzewają, ale za to wolniej oddają ciepło, nawet gdy są odłączone od prądu.

Coraz więcej osób traktuje ogrzewanie elektryczne nie tylko jako uzupełnienie swojego systemu grzewczego, część decyduje się ogrzewać dom wyłącznie w ten sposób. Przemawia za tym wiele względów, głównie chodzi o aspekt ekologiczny. Wielkie elektrownie mają o wiele lepszy system odprowadzania spalin niż tradycyjne piece węglowe.

Wypróbuj ogrzewanie konwektorowe

Jeśli potrzebujesz sposobu na ocieplenie wolnostojącej blaszanej przybudówki lub garażu z nieszczelnymi drzwiami, którymi przedostaje się chłodne powietrze, zwykły grzejnik może nie wystarczyć. W takim przypadku lepiej będzie wybrać nagrzewnicę konwektorową. Zasysany od dołu strumień powietrza jest ogrzewany wewnątrz urządzenia, a następnie wydmuchiwany górą.

Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet na osłoniętym tarasie lub altanie, pod warunkiem, że nie ma zbyt dużego wiatru. Zaletą konwektorowych grzejników jest to, że potrafią bardzo szybko nagrzać pomieszczenie. Aby zapewnić im najlepsze działanie, najlepiej ustawić je tuż obok nieszczelnego miejsca, drzwi lub okna i wykorzystać naturalny ruch powietrza.

Czasem zwykłe ogrzewanie nie wystarczy Shutterstock.com
Czasem zwykłe ogrzewanie nie wystarczy Źródło: Shutterstock.com

Elektryczne nagrzewnice cieszą się dużą popularnością niezależnie od pory roku. Zimą możesz z ich pomocą dogrzać pomieszczenie, które tego wymaga, latem zapewnić sobie ciepło w łazience czy sypialni. Przenośne grzejniki nie kosztują zbyt wiele, warto więc mieć chociaż jeden w domu – na czarną godzinę.

d15k2m8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15k2m8