WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Żelazne zasady budowy energooszczędnego domu

Budowa domu energooszczędnego powinna przebiegać według określonych zasad, które zagwarantują mniejsze straty energii, a tym samym mniejsze koszty ogrzewania. Na co szczególnie zwrócić uwagę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żelazne zasady budowy energooszczędnego domu
(Materiały prasowe)
WP

Budowę domu energooszczędnego należy przemyśleć już na etapie koncepcji architektoniczno – projektowej. Prosta, zwarta bryła, najczęściej z jedno- lub dwuspadowym dachem bez wykuszy i lukarn – to cechy najczęściej wymieniane w kontekście projektu domu taniego w eksploatacji. Nie bez znaczenia jest także usytuowanie budynku względem stron świata. Zwiększając powierzchnię przegród zewnętrznych od południowej strony domu, zmniejsza się jego zapotrzebowanie na energię w wyniku zysków ciepła od nasłonecznienia.

Właściwy dobór materiałów budowlanych

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Myśląc o domu energooszczędnym należy także pamiętać o żelaznej zasadzie – doboru właściwych materiałów budowlanych. Przez przegrody zewnętrze w budynkach jednorodzinnych „ucieka” nawet 35% ciepła z całego domu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materiałów budowlanych przeznaczonych do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Różnią się one nie tylko ceną czy marką, ale przede wszystkim właściwościami i parametrami technicznymi. Tworzywem o doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej jest beton komórkowy H+H. Wykonane z niego bloczki, jako jedne z nielicznych dostępnych na rynku, są w stanie sprostać aktualnym i przyszłościowym wysokim wymaganiom warunków technicznych dotyczącym izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych nawet w przypadku ściany jednowarstwowej. Struktura betonu komórkowego H+H składająca się z wielkiej ilości komórek wypełnionych powietrzem, czyni ten materiał nie tylko lekkim, ale też gwarantuje wyjątkowo niski współczynnik przewodzenia ciepła.

Materiały prasowe
Podziel się

Beton komórkowy, wchodzi w skład oferty Systemu Budowy H+H, dając inwestorom możliwość wyboru optymalnego rozwiązania przy budowie domu energooszczędnego. Istotną kwestią jest także dokładność wymiarowa, dzięki której elementy z betonu komórkowego mogą być łączone na tzw. cienką spoinę minimalizując ryzyko wystąpienia mostków termicznych.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Domy energooszczędne coraz częściej utożsamiane są także z ekologicznymi materiałami, które nie uwalniają z siebie szkodliwych substancji. Dlatego oprócz właściwości i parametrów technicznych należy zwrócić uwagę także na skład materiałów murowych. Produkty H+H należą do najmniej promieniotwórczych ze wszystkich dostępnych na rynku. Dodatkowo wapno będące jednym z głównych surowców, przeciwdziała rozwojowi mikroorganizmów (szkodliwych grzybów i pleśni). Produkcja odbywa się w cyklu zamkniętym z wykorzystaniem pary wodnej, wytwarzanej przy małym nakładzie energii, bez dodatków składników czy związków chemicznych szkodliwych dla środowiska naturalnego.

iStock.com
Podziel się

Żelazne zasady budowy domu energooszczędnego:

  • prosta bryła
  • właściwe usytuowanie domu względem stron świata
  • wysoka izolacyjność termiczna zewnętrznych przegród budowlanych
  • ograniczenie mostków cieplnych
  • akumulacyjność termiczna wewnętrznych przegród budowlanych
  • poprawne i staranne wykonawstwo
  • odzysk ciepła z systemu wentylacji
  • naturalny skład materiałów budowlanych
Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP