Zegar na ścianę. Nawet szczęśliwi liczą czas

Z presją upływającego czasu przychodzi nam się mierzyć każdego dnia. Ciągła kontrola uciekających minut oraz chęć zaplanowania idealnego harmonogramu dnia nie byłaby możliwa, gdyby nie wynalazek, którym jest zegar. Dzięki niemu w funkcjonalny sposób podkreślisz charakter pomieszczeń. Podpowiadamy, jaki zegar na ścianę sprawdzi się najlepiej.

Zegar na ścianę. Nawet szczęśliwi liczą czas

1 / 7

Wybieramy zegar na ścianę

Obraz
© AD Loving Home

Dobrze dobrany, gustowny zegar to nie tylko sprzęt nader użyteczny, ale też subtelne dopełnienie wystroju wnętrza. Dzięki niemu w funkcjonalny sposób podkreślisz charakter pomieszczeń. Podpowiadamy, jaki zegar na ścianę sprawdzi się najlepiej.
Mimo stale pojawiających się nowych trendów nie ubywa miłośników wnętrz urządzonych w sposób klasyczny. Pasjonaci mieszkań charakteryzujących się tradycyjną stylistyką nie powinni mieć trudności ze znalezieniem akcesoriów dopasowanych do swoich wymagań. Zegary dla nich są utrzymane w spokojnej estetyce, cechują się też elegancką kolorystyką. Są wykonane z litego drewna lub metalu, często celowo postarzane.

2 / 7

Wybieramy zegar na ścianę

Obraz
© Artdecor24.com.pl

Osoby preferujące wystrój utrzymany w prostej formie, który nawiązuje do sielskiego klimatu, wybiorą raczej zegar o rustykalnym charakterze - z patynowymi dodatkami lub bogato ukwiecony, przywołujący wspomnienia z dawnych lat. Taki gadżet nada klimatyczny wygląd każdemu pomieszczeniu.

3 / 7

Wybieramy zegar na ścianę

Obraz
© Laura Ashley Polska

Powrót do stylu vintage, modnego w latach 60., to coraz częściej pojawiający się trend wnętrzarski. - Styl ten często nie stroni od zestawień modernistycznych i lekko przekoloryzowanych dodatków. Wykorzystywany jest przez osoby poszukujące swych korzeni oraz te, które chcą podkreślić swój indywidualizm - mówi Marcela Krzemień z Bonami.pl i dodaje: - Łączenie przeciwieństw, stylizacja na wzór poprzednich epok, wprowadzanie starych elementów jest mile widziane w stylistyce vintage, która proponuje np. zegary jakby dopiero co zdjęte z prowincjonalnego dworca.

4 / 7

Wybieramy zegar na ścianę

Obraz
© Prezentbox.pl

Zamiast wieszać, zegar można też przykleić. W takim wariancie towarzyszą mu często dodatkowe elementy naklejone na ścianę. Co ciekawe, naklejane modele wcale nie należą do najdroższych, bo ceny zaczynają się od niespełna 100 zł. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego albo metalu wycinanego laserowo. Bardziej kreatywni mogą pokusić się o zlecenie wykonania zegara wedle własnego projektu, dodatkowo wkomponowując go jako element w malowidło ścienne czy tapetę.

5 / 7

Wybieramy zegar na ścianę

Obraz
© Classichostess.com

Klasyczna formuła okrągłego cyferblatu łamana jest rozmaitymi wzorami czcionek, kształtami wskazówek, kolorami i wzorami. Do każdego pomieszczenia można w zasadzie dobrać inny wzór dostosowany do jego charakteru. W kuchni czas pokazują filiżanki, imbryki, łyżki, a nawet puszka po konserwie z trzepaczką do jajek. W przedpokoju wskazówki zastępują sznurowadła bądź też tyka dostojnie czasomierz stylizowany na zegar dworcowy. A dla dzieci? Tu istne szaleństwo: zwierzaki, kwiatki, wróżki i plejada superbohaterów.

6 / 7

Wybieramy zegar na ścianę

Obraz
© Luxma.pl

Większość dostępnych dziś zegarów to kwarcowe: precyzyjne, zasilane bateriami o dwóch rodzajach mechanizmów. Komu nie przeszkadza tykanie, może sprawić sobie model z sekundnikiem o ruchu krokowym, w którym wskazówka przeskakuje co sekundę. Bezgłośnie pracują sekundniki o ruchu płynnym.

7 / 7

Wybieramy zegar na ścianę

Obraz
© Karlsson

Do wyboru masz też zegary projekcyjne. W najprostszej wersji model z projektorem przyda się w nocy, gdy wystarczy nacisnąć na zegarek stojący na szafce nocnej, by wyświetlić godzinę w formie cyfrowej na ścianie lub suficie. Efektownym rozwiązaniem jest zegar z projektorem umieszczony naprzeciw ściany, na której ma się wyświetlać czas. W tym wariancie wygląd wyświetlanego cyferblatu można personalizować - wybrać wielkość, kolor, kształt wskazówek, czy natężenie światła wbudowanej w projektor lampy LED. Jest to rozwiązanie do wnętrz nowoczesnych i raczej przestronnych.

Komentarze (0)