Trwa ładowanie...

Zawsze bądź gotowa na przyjęcie gości. Serwetki to podstawa

Savoir vivre przy stole nie powinien być nikomu obcy, nawet jeśli wśród gości są osoby, które bardzo dobrze znamy i czujemy się przy nich swobodnie. Zanim jednak zaprosimy ich na posiłek, należy odpowiednio przygotować stół. Nawet jeśli nie wydaje ci się to takie ważne, uwierz - serwetki muszą się na nim znaleźć.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zawsze bądź gotowa na przyjęcie gości. Serwetki to podstawaŹródło: Shutterstock.com
d35rv5d
d35rv5d

Po co komu serwetki? Mając je w zasięgu ręki, można szybko interweniować, kiedy coś się wyleje. Używamy ich też do zabezpieczenia ubrań przed pobrudzeniem. Wycieramy nimi usta po posiłku. Może zdarzyć się też tak, że ktoś będzie potrzebował szybko chusteczki - z różnych powodów - wtedy dobrze, by miał przy sobie serwetkę. To krępujące odchodzić w pośpiechu od stołu i jeszcze przeszkadzać innym, prosząc o przesunięcie się. Dlatego tak mały drobiazg może zapewnić komfort nie tylko nam, ale i naszym gościom.

Jeśli nie przekonały cię te argumenty, to może zainteresuje ich wygląd. Mogą stanowić dodatkową dekorację stołu.

Dla wszystkich tych, którzy lubią prostotę, proponujemy serwetki w symetryczny, świąteczny wzór. Starczają na długo, bo są pakowane po kilkadziesiąt sztuk. Są jednorazowe, ale to nie znaczy, że nietrwałe. Składają się z trzech warstw papieru, co zapewnia sporą chłonność.

Ponieważ zbliża się Boże Narodzenie, najlepiej gdyby na wigilijnym stole znalazły się serwetki ze świątecznym motywem - np. gwiazdkami. Dodadzą one wyjątkowego wyglądu i klimatu pomieszczeniu, a ty zachwycisz gości.

Jesteś praktyczny albo rzadko przyjmujesz gości? Postaw na uniwersalny wzór, który będzie pasował na każdą okazję. Od ciebie zależy, jak bardzo elegancki czy szalony będzie.

Coś innego

Nie chcesz kupować co jakiś czas nowych serwetek? Postaw na te z materiału, np. z bawełny. Wrzucasz do pralki i są gotowe na przyjęcie nowych gości. Różnią się też od tych papierowych tym, że są bardziej eleganckie. Jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że przemiękną, bo są grubsze. To je kładziemy na kolanach, by nie pobrudzić spodni czy spódnicy.

d35rv5d

Zakup tego rodzaju serwetki wiąże się jednocześnie z większym kosztem. Za jedną sztukę zapłacimy prawie tyle, co za komplet papierowych. Są dostępne w różnych kolorach. Poza praniem można je też gotować, maglować, krochmalić czy czyścić.

To tak zwane serwetki bankietowe, wykorzystywane też przez restauracje.

Na koniec coś, co powinno znaleźć się na stole poza serwetkami. Powinny one być rozłożone, tak by każdy gość miał jedną dla siebie. Bądź jednak gotowy na to, że ktoś będzie potrzebował drugiej. Gdzie ją znajdzie? W serwetniku.

d35rv5d

Proponujemy model za niecałe 30 zł, wykonany z ceramiki.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d35rv5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35rv5d