Trwa ładowanie...

Zastanawiasz się nad zakupem robota sprzątającego? Podpowiadamy, który model będzie dla ciebie najlepszy

Nadszedł już czas, żeby przestać tracić czas na krążenie po domu z odkurzaczem i mopem. O to, by podłogi lśniły czystością, można zadbać w inny, bardziej wygodny sposób. Ten obowiązek można przecież powierzyć nowoczesnej technologii w postaci zaawansowanego robota sprzątającego od iRobot.

Materiał powstał przy współpracy z marką iRobot
 Źródło: materiały partnera
dlig3f3
dlig3f3

W końcu zdecydowaliśmy się na zakup robota sprzątającego. Tylko jakiego? Przecież jest tyle dostępnych opcji i produktów. Który z nich wybrać? Oczywiście najlepszy. Czyli ten od iRobot. To właśnie ta firma jako pierwsza wprowadziła na rynek zautomatyzowane urządzenia sprzątające. I od tego czasu, przez ostatnie 20 lat, nie schodzi z pozycji lidera. To właśnie produkty iRobot są najlepsze pod względem jakości. I to iRobot odpowiada za najważniejsze rozwiązania i nowe technologie, które pojawiają się w tej kategorii artykułów gospodarstwa domowego. Innowacje rodzą się właśnie tutaj i inni producenci tylko je naśladują. Dlatego właśnie sprzęt iRobot jest najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, jaki robot sprzątający będzie dla nas odpowiedni.

Opcje budżetowe

Nawet jeden z najbardziej ekonomicznych modeli robota odkurzającego, jak iRobot Roomba i1 wyposażony jest w opatentowany, 3-stopniowy system sprzątania. Ten producent nie uznaje kompromisów i oferuje najwyższą jakość nawet na najbardziej podstawowym poziomie. Ten przeznaczony do mniejszych i średnich mieszkań robot poradzi sobie doskonale w każdej sytuacji. Odkurza równie dobrze na podłodze z paneli, jak i z kafelków, a i wykładziny czy dywany nie są dla niego żadnym wyzwaniem. Jego szczotka boczna wymiecie każdy kąt, a 2 gumowe szczotki główne oraz bardzo duża moc ssąca zagwarantują zebranie każdej nieczystości. Oczywiście, jak każdy iRobot, także Roomba i1 posiada bogaty zestaw czujników i oprogramowanie, które zapewniają doskonałą nawigację po pomieszczeniach. Ten robot nie pominie nawet najmniejszego skrawka podłogi.

Drugim opcjonalnym wyborem, jeśli chodzi o ekonomiczne roboty sprzątające iRobot, jest Roomba i5. Niewiele droższy od poprzednika, nie różni się od niego pod względem podstawowej konstrukcji i zasady działania. Ma bardzo podobne możliwości. I dwie istotne przewagi. Pierwszą z nich jest umiejętność tworzenia inteligentnej mapy, a co za tym idzie również sprzątania wybranych obszarów i pomieszczeń. Drugą zaś jest protokół współpracy z robotem mopującym Braava jet m6. Bo przecież automaty nie tylko mogą odkurzać, ale też myć podłogi.

Do odkurzania i mycia

Jeśli interesuje nas kompleksowa dbałość o podłogi, to najlepszym wyborem będą przygotowane przez iRobot zestawy, łączące robota mopującego i odkurzającego. Ich stałym elementem jest właśnie wspomniany Braava jet m6, najnowszy wszechstronny robot gruntownie mopujący. Może myć podłogi na mokro i przecierać na sucho, a o najbardziej efektywne zużycie wody i środka czyszczącego dba inteligentny spryskiwacz. Oczywiście wyposażony jest w zaawansowane algorytmy inteligentnej nawigacji oraz współpracuje w robotami odkurzającymi Roomba. Te drugie po zakończeniu odkurzania same powiadamiają Braavę, że może ona zacząć mycie podłóg.

dlig3f3

Do wyboru są różne zestawy z każdego przedziału cenowego. Najtańszy jest ten, który łączy mopującą Braavę z zaawansowanym robotem Roomba i7. Nieco droższy jest ten z robotem Roomba i5+. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, bowiem ten model Roomba posiada rozbudowaną stację dokującą. Spełnia ona nie tylko funkcję ładowarki dla robota, ale również pozwala mu opróżniać wewnętrzny pojemnik na brud do dużego, szczelnego worka umieszczonego właśnie w stacji. Dzięki temu rozwiązaniu udział użytkownika jest jeszcze mniejszy – wystarczy bowiem wymienić worek raz na miesiąc lub dwa, gdy Roomba powiadomi nas przez aplikację o jego zapełnieniu.

Trzeci i najdroższy zestaw to ten, który łączy Braava jet m6 z najbardziej zaawansowanym robotem Roomba s9+. Ten ostatni to model z najnowszym oprogramowaniem i rozbudowanymi funkcjami oraz jeszcze większą mocą ssącą i szerszymi szczotkami głównymi idealnie sprawdzającymi się podczas odkurzania wymagających dywanów.

Opcje najbardziej optymalne

Jeśli szukamy robota sprzątającego, który zajmie się gruntownym odkurzaniem w większym mieszkaniu, to najlepszym wyborem będzie Roomba j7+. Posiada ten sam znakomity system sprzątający, który jest znakiem firmowym iRobot, oraz wiele dodatkowych ulepszeń. Bezproblemowo nawiguje po całym mieszkaniu mimo przeszkód, które rozpoznaje i zwinnie omija. Posiada zaawansowany zestaw filtrów antyalergicznych, które jeszcze lepiej pozbywają się niepożądanych mikroskopijnych drobinek z powietrza. Współpracuje nie tylko z aplikacją w telefonie, ale też z asystentami głosowymi Google Home ,Amazon Alexa i Siri. Oraz oczywiście automatycznie opróżnia swój wewnętrzny pojemnik na brud do szczelnego worka w stacji ładująco-czyszczącej Clean Base. To doskonały robot sprzątający.

Jeśli jednak zależy nam na tym, żeby podłogi nie tylko były idealnie odkurzone, ale też umyte, to najlepszym wyborem będzie najnowszy i najbardziej zaawansowany produkt iRobot, Roomba Combo j7+. Łączy on całą rozbudowaną funkcjonalność wspomnianego wyżej Roomba j7+ z możliwościami robota mopującego. Tak, nie tylko odkurza, ale też od razu myje podłogę. Całkowicie samodzielnie i bez naszego udziału pozbywa się z każdej powierzchni nie tylko kurzu i okruchów, ale też wszelakich plam, włącznie z kuchennym tłuszczem. Posiada również rewolucyjny system mopowania z całkowicie unoszącym się modułem mopującym, który chroni dywany przed zamoczeniem. Nie jest to rozwiązanie najtańsze, ale i tak oszczędzimy, kupując tego uniwersalnego robota odkurzająco-mopującego w porównaniu z zakupem dwóch osobnych, wyspecjalizowanych urządzeń.

Materiał powstał przy współpracy z marką iRobot
dlig3f3
dlig3f3