ŁazienkaZaskakujący kolor w łazience

Zaskakujący kolor w łazience

Zaskakujący kolor w łazience
Źródło zdjęć: © Olympia

08.06.2017 | aktual.: 14.06.2017 09:26

To nieprawda, że wystrój w łazience musi być zawsze stonowany, chłodny czy rozbielony, sugerując sanitarną czystość. Ożywcze akcenty potrafią zdziałać o wiele więcej dla wystroju!

Warto wpuścić kolor do łazienki – sugerują to nie tylko projektanci wnętrz, ale również producenci asortymentu sanitarnego i materiałów wykończeniowych. Przez ostatnie 40 lat można było obserwować zmieniające się trendy łazienkowe – od długo panującej bieli przez chirurgiczne zielenie i morskie błękity po blade odcienie różu, beże i kolory ziemi.

Obecnie ugruntowała się moda na monochromatyczne ściany i podłogi w beżach czy betonowych szarościach. W naturalny sposób nadchodzi zatem potrzeba nasyconych barw w łazience, intensywniej oddziałujących na zmysły. Rolę kolorowych detali coraz częściej przejmuje wyposażenie. Wystarczy odrobina odwagi!

Tak wygląda kuchnia przyszłości!

1 / 4

Cukierkowa kąpiel

Obraz
© Noclaf

Żyjemy w dobie niesamowitych możliwości, jakie dają nam tworzywa sztuczne, takie jak chociażby akryl. Mogą one przybierać dowolne barwy. Lśniąca powierzchnia dodaje im lustrzanej głębi, dzięki czemu uzyskują apetyczne, niekiedy cukierkowe odcienie. Fantastycznie prezentują się one szczególnie na dużym wyposażeniu. Producenci wanien oferują wolnostojące, bardzo efektowne modele z obudową w takich właśnie tonacjach. Dominują wśród nich czerwienie, amaranty, niebieskości, żółcienie czy fiolety nadające szyku pomieszczeniu.

Warto też wykorzystać intensywnie barwione tworzywo, np. odporną na wilgoć pleksi, jako ścianki w kabinie prysznicowej lub okładzinę ścienną w przestrzeni kąpielowej. Ciekawy efekt daje również tego typu płyta zastosowana na łazienkowym suficie i podświetlona od góry diodami LED.

Wanna z prysznicem? Oczywiście! Zobacz, ile może zyskać twoja łazienka!

2 / 4

Niebanalnie wokół umywalki

Obraz
© Villeroy & Boch

W internetowych sklepach z asortymentem łazienkowym bez trudu znajdziemy różowe, niebieskie, czerwone czy fioletowe baterie. Efektownie wygladają też detale o miedzianym blasku. Idealnie pasują one do umywalek w pastelowych odcieniach – zarówno tych wykonanych z tworzywa, jak i ceramiki, szkła czy kamienia. Wokół umywalki nie powinno też zabraknąć kolorowych akcesoriów: dozowników, kubeczków na szczotki czy mydelniczek, które dodatkowo ożywią sferę umywalkową na zasadzie kontrastu.

Tak wygląda kuchnia przyszłości!

3 / 4

SPA w odcieniu Nocy Kairu

Obraz
© uchwytyporcelanowe.pl

Choć w niedużych pomieszczeniach, jakimi są na ogół łazienki, poleca się stosowanie jasnych barw, co ma optycznie powiększać wnętrza, współcześni projektanci odchodzą od tej zasady. Mała czarna zyskuje więc nowe znaczenie. Stanowi też niemałe wyzwanie. Nie chodzi bowiem wcale o ciemne plamy na białym tle, lecz o nasycenie kolorem nocy niemal całego pomieszczenia.
Czarne jak smoła bywają zarówno płytki ścienne oraz podłogowe, jak i urządzenia sanitarne. Najciekawiej w takim kolorze prezentują się kafelki z efektem 3D i nadrukami oraz umywalki. Dostępna jest też czarna armatura – o nowoczesnej lub rustykalnej formie.

Efekt zastosowania czerni w łazience bywa oszałamiający i wcale nie przytłacza – zwykle za sprawą lśniących powierzchni, w których jak w lustrze przegląda się całe pomieszczenie. Tworzy to wrażenie iluzorycznej głębi nawet na niewielkich metrażach. Tylko w dużych łazienkach można zaryzykować wyposażenie w eleganckiej, matowej czerni. W obu przypadkach trzeba jednak zamontować jasne wielopunktowe oświetlenie, które rozjaśni łazienkę.

Tak wygląda kuchnia przyszłości!

4 / 4

Słoneczne żółcienie i stare złoto

Obraz
© Tres

Dawniej, projektując przestrzeń łazienkową, stosowano przede wszystkim chłodne, pastelowe odcienie, kojarzące się z wodą. Alternatywą dla nich jest obecnie ciepła paleta barw. Słoneczna armatura, szklane umywalki z zatopionymi płatkami złota czy miedziana wanna nadają wnętrzom istnie królewski splendor.

Doskonale łączą się one z równie ciepłym drewnem. Ten naturalny surowiec można zastosować zarówno na posadzce, jak i obudowie sprzętów sanitarnych. Najlepiej wybierać dobrze znoszące kontakt z wodą egzotyczne gatunki drzew. Nasączone naturalnymi olejkami nie poddają się grzybom i pleśniom, a odpowiednio pielęgnowane, zyskują satynowy połysk i trwałość na długie lata. Co więcej, z drewna tekowego produkuje się nawet umywalki i wanny. Złote brązy i rudości w połączeniu z ciepłym blaskiem metalicznych baterii w mig rozświetlą każdą łazienkową przestrzeń.

Tak wygląda kuchnia przyszłości!

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)