Trwa ładowanie...

Zalety piekarnika do zabudowy. Przegląd modeli do 800 zł

Wygodne piekarniki do zabudowy tworzą nowoczesną kuchnię i mają sporo zalet. Nowoczesne funkcje czyszczenia, wzornictwo, komfortowy dostęp do wnętrza i oszczędność miejsca w kuchni – to największe zalety tych urządzeń.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zalety piekarnika do zabudowy. Przegląd modeli do 800 złŹródło: Shutterstock.com, fot: Skoda
dt6d262
dt6d262

Nowoczesna kuchnia z piekarnikiem do zabudowy

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się piekarniki umieszczone powyżej linii blatu. Dzięki nim nie musisz schylać się lub klękać kilkakrotnie przed piekarnikiem, aby skontrolować stan przygotowania pieczeni. Dodatkowo to bezpieczne rozwiązanie, jeśli w domu są małe dzieci. Nawet jeśli piekarnik stojący na podłodze ma blokadę, a jego drzwiczki nie nagrzewają się tak, jak w starych kuchenkach, lepiej, aby dziecko nie mogło do niego dosięgnąć. Większość takich urządzeń, to koszt około 1,5 tys. zł i więcej, ale my zaleźliśmy sporo modeli w lepszej cenie:

Jakie koszty wiążą się z piekarnikiem do zabudowy?

Piekarnik do zabudowy jest tańszy od modelu wolnostojącego, bo kupimy go nawet za 750 zł, ale do całej inwestycji trzeba doliczyć koszt szafki i płyty grzewczej. Plusem jest za to duża oszczędność przestrzeni, którą można wykorzystać na dodanie kolejnych szafek na garnki i produkty żywnościowe.

Fotolia
Źródło: Fotolia

Idealne rozmieszczenie i komfortowy dostęp do wszystkiego

Nowoczesna pani domu siedząc przy stole, może widzieć piekarnik, bez potrzeby podchodzenia do niego i schylania się. Bez problemu krojąc warzywa na blacie, będzie mieć dostęp do talerzy, płyty grzewczej, zmywarki i piekarnika. Potrawy, które przygotowujemy w piekarniku, to najczęściej dłuższy czas oczekiwania na gotowe jedzenie. Ciasto, pieczeń czy zapiekanka z częściowo obrobionych termicznie składników, to minimum godzina oczekiwania. Z piekarnikiem umieszczonym powyżej blatu, znacznie łatwiej wyjąć potrawę i postawić na blacie.

Fotolia
Źródło: Fotolia

Komfort i wygoda – także przy sprzątaniu

Piekarnik do zabudowy łatwiej utrzymać w czystości niż urządzenie, które stoi pomiędzy jedną szafką a drugą. Front tych piekarników ściśle pokrywa płyty szafki, w którą są wpasowane. W ten sposób tłuszcz, brud i para nie dostają się między piekarnik, a meble. Wygodnie czyścimy wnętrze piekarnika i jego gładki front. Funkcja pyrolizy rozgrzewa wnętrze piekarnika do 500 st. C. Cały znajdujący się wewnątrz tłuszcz zwęgla się i daje usunąć gąbką z płynem do naczyń. Na zewnątrz nie ma zakamarków i nadmiaru elementów, gdzie gromadzi się brud, więc czyszczenie także jest bardzo łatwe.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dt6d262
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6d262