WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Zaciszne miejsce do wypoczynku w ogrodzie: ponadczasowa ławka ogrodowa

Ogród to miejsce relaksu, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także wypoczynku w samotności. Miejsce, które daje nam możliwość bycia blisko przyrody. Niezależnie od jego wielkości i wyposażenia warto zmieścić w nim jeden wyjątkowy i ponadczasowy mebel – ławkę ogrodową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ławka w ogrodzie to miejsce spotkań w cieniu drzew, długich rozmów i odpoczynku na łonie natury.
Ławka w ogrodzie to miejsce spotkań w cieniu drzew, długich rozmów i odpoczynku na łonie natury. (Shutterstock.com)
WP

Dobre miejsce

Ławki ogrodowe ustawia się najczęściej w obrębie strefy wejściowej do domu. Lepszym rozwiązaniem jest jednak zaaranżowanie zacisznego miejsca wśród zieleni, obok klombów z kolorowymi kwiatami lub bujnie rosnących bylin. Jeśli jesteś miłośnikiem pięknych zapachów, zasadź w kąciku jaśminowca, róże, piwonie, maciejkę albo lilie.

WP

Prostota drewna

WP

Drewno to materiał najczęściej wykorzystywany do produkcji ławek. Jego naturalność sprawia, że pasuje do większości ogrodowych aranżacji. Niezależnie od tego, czy drewniany mebel ma prostą, czy bardziej wyszukaną formę, nadaje przestrzeni przyjazny, swojski charakter. Uroku mogą mu dodać żeliwne lub metalowe elementy.

WP

Ławka z drewna pięknie będzie się prezentować przy oczku wodnym albo ogrodowym stawie. Zadbaj jednak, aby była wykonana z trwałego gatunku drewna.

Shutterstock.com
Podziel się
WP

W rytmie miasta

Ławki i inne meble z technorattanu dobrze sprawdzają się na balkonach, tarasach i oczywiście w ogrodach. Tworzywo doskonale imituje rattan, jest trwałe, estetyczne, eleganckie i świetnie wpisuje się w klimat nowoczesnych, miejskich ogrodów.

WP

Heavy metal

Jeśli lubisz chłodniejszy klimat, wybierz metalową ławkę ogrodową. Możesz zdecydować się na oryginalną formę i intensywny kolor. Czerwony lub żółty mebel ciekawie będzie się prezentować na tle soczystej zieleni. Pamiętaj tylko, aby dobrze zabezpieczyć go przez korozją.

Shutterstock.com
Podziel się

Siła betonu

Ławki ogrodowe z kamienia albo betonu mogą budzić wątpliwości, szczególnie gdy lubisz długo przesiadywać w ogrodzie. Często montuje się je na stałe, więc odbiera to możliwość przeniesienia mebla. Za to niewątpliwą zaletą takich ławek jest trwałość i odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne. Doskonale prezentują się w dużych ogrodach.

Dla romantyków

Jeżeli mieszka w tobie romantyczna dusza, możesz klasyczną ławkę ogrodową zastąpić huśtawką. Prosta, ale solidna konstrukcja (np. z deski i sznurka) pozwoli na wyjątkowe chwile relaksu. Romantyczny charakter uzupełnią stojące obok donice z kwiatami lub kwitnące pnącza.

Zatrzymać lato

Oto pomysł dla lubiących nietypowe rozwiązania. Ławeczka niczym z nadmorskiej plaży ustawiona na tle szumiących drzew. Mebel z drewna i wikliny, wyłożony miękkimi poduchami, będzie przywoływał urlopowe wspomnienia przez cały sezon. Dzięki niemu każda aranżacja ogrodu nabierze wakacyjnego charakteru.

Ogrodowy hand made

Ławki ogrodowe zbudowane samodzielnie mają swój niepowtarzalny urok. Jeśli więc drzemią w tobie konstrukcyjne zdolności, możesz wykorzystać stare palety albo drewno pozostałe po rozbiórce, np. altanki. A jeśli masz w ogrodzie samotne drzewo, spróbuj zainspirować się miejskimi skwerkami i obudować pień drewnianą ławką. To już wyższa szkoła jazdy, więc niewykluczona będzie pomoc stolarza.

Shutterstock.com
Podziel się

Ile kosztuje ławka ogrodowa

Na solidną ławkę ogrodową trzeba przeznaczyć kilkaset złotych, ale dobrej jakości mebel będzie służył przez długie lata. Nie musisz kupować najdroższych modeli, jednak te bardzo tanie mogą okazać się nietrafioną inwestycją, a poza tym będą niewygodne i niekomfortowe w użytkowaniu.

Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP