OgródZaciszne miejsce do wypoczynku w ogrodzie: ponadczasowa ławka ogrodowa

Zaciszne miejsce do wypoczynku w ogrodzie: ponadczasowa ławka ogrodowa

Ogród to miejsce relaksu, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także wypoczynku w samotności. Miejsce, które daje nam możliwość bycia blisko przyrody. Niezależnie od jego wielkości i wyposażenia warto zmieścić w nim jeden wyjątkowy i ponadczasowy mebel – ławkę ogrodową.

Zaciszne miejsce do wypoczynku w ogrodzie: ponadczasowa ławka ogrodowa
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

02.05.2018 | aktual.: 02.05.2018 08:24

Dobre miejsce

#

Ławki ogrodowe ustawia się najczęściej w obrębie strefy wejściowej do domu. Lepszym rozwiązaniem jest jednak zaaranżowanie zacisznego miejsca wśród zieleni, obok klombów z kolorowymi kwiatami lub bujnie rosnących bylin. Jeśli jesteś miłośnikiem pięknych zapachów, zasadź w kąciku jaśminowca, róże, piwonie, maciejkę albo lilie.

Prostota drewna

#

Drewno to materiał najczęściej wykorzystywany do produkcji ławek. Jego naturalność sprawia, że pasuje do większości ogrodowych aranżacji. Niezależnie od tego, czy drewniany mebel ma prostą, czy bardziej wyszukaną formę, nadaje przestrzeni przyjazny, swojski charakter. Uroku mogą mu dodać żeliwne lub metalowe elementy.

Ławka z drewna pięknie będzie się prezentować przy oczku wodnym albo ogrodowym stawie. Zadbaj jednak, aby była wykonana z trwałego gatunku drewna.

Obraz
© Shutterstock.com

W rytmie miasta

#

Ławki i inne meble z technorattanu dobrze sprawdzają się na balkonach, tarasach i oczywiście w ogrodach. Tworzywo doskonale imituje rattan, jest trwałe, estetyczne, eleganckie i świetnie wpisuje się w klimat nowoczesnych, miejskich ogrodów.

Heavy metal

#

Jeśli lubisz chłodniejszy klimat, wybierz metalową ławkę ogrodową. Możesz zdecydować się na oryginalną formę i intensywny kolor. Czerwony lub żółty mebel ciekawie będzie się prezentować na tle soczystej zieleni. Pamiętaj tylko, aby dobrze zabezpieczyć go przez korozją.

Obraz
© Shutterstock.com

Siła betonu

#

Ławki ogrodowe z kamienia albo betonu mogą budzić wątpliwości, szczególnie gdy lubisz długo przesiadywać w ogrodzie. Często montuje się je na stałe, więc odbiera to możliwość przeniesienia mebla. Za to niewątpliwą zaletą takich ławek jest trwałość i odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne. Doskonale prezentują się w dużych ogrodach.

Dla romantyków

#

Jeżeli mieszka w tobie romantyczna dusza, możesz klasyczną ławkę ogrodową zastąpić huśtawką. Prosta, ale solidna konstrukcja (np. z deski i sznurka) pozwoli na wyjątkowe chwile relaksu. Romantyczny charakter uzupełnią stojące obok donice z kwiatami lub kwitnące pnącza.

Zatrzymać lato

#

Oto pomysł dla lubiących nietypowe rozwiązania. Ławeczka niczym z nadmorskiej plaży ustawiona na tle szumiących drzew. Mebel z drewna i wikliny, wyłożony miękkimi poduchami, będzie przywoływał urlopowe wspomnienia przez cały sezon. Dzięki niemu każda aranżacja ogrodu nabierze wakacyjnego charakteru.

Ogrodowy hand made

#

Ławki ogrodowe zbudowane samodzielnie mają swój niepowtarzalny urok. Jeśli więc drzemią w tobie konstrukcyjne zdolności, możesz wykorzystać stare palety albo drewno pozostałe po rozbiórce, np. altanki. A jeśli masz w ogrodzie samotne drzewo, spróbuj zainspirować się miejskimi skwerkami i obudować pień drewnianą ławką. To już wyższa szkoła jazdy, więc niewykluczona będzie pomoc stolarza.

Obraz
© Shutterstock.com

Ile kosztuje ławka ogrodowa

#

Na solidną ławkę ogrodową trzeba przeznaczyć kilkaset złotych, ale dobrej jakości mebel będzie służył przez długie lata. Nie musisz kupować najdroższych modeli, jednak te bardzo tanie mogą okazać się nietrafioną inwestycją, a poza tym będą niewygodne i niekomfortowe w użytkowaniu.

ogródmeble ogrodowewyposażenie ogrodu
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)