Trwa ładowanie...
d1dwpbj

Zaciemniające rolety dzień i noc - montaż i zastosowanie

Rolety dzień i noc to jedne z najlepiej dopracowanych możliwości zaciemnienia pomieszczeń. W naprawdę niewielu modelach rolet istnieje możliwość ustawienia kąta nachylenia materiału. Tu właśnie dzięki temu można dowolnie regulować stopień naświetlenia pomieszczenia, jednocześnie zasłaniając okna przed osobami znajdującymi się na zewnątrz. Żeby trafnie wybrać rolety dzień i noc warto wiedzieć więcej na temat ich rodzajów, jak i wszechstronnego zastosowania w domach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaciemniające rolety dzień i noc - montaż i zastosowanie
d1dwpbj

Artykuł sponsorowany

Rolety dzień noc i rodzaje ich montażu

Rolety dzień noc na wymiar można podzielić pod kątem sposobu ich montażu:

d1dwpbj

rolety dzień noc bezinwazyjne montuje się bezpośrednio na ramie okna. Mocuje się je za pomocą mocnej taśmy lub bezinwazyjnych haczyków, dzięki czemu cały montaż nie wymaga żadnych poważniejszych prac przy oknie i wszystko trwa zaledwie chwilę. Dodatkowo takie rolety wewnętrzne dzień noc wyposaża się w żyłkę, która trzyma materiał blisko szyby okiennej;

rolety dzień noc w kasecie również montuje się na ramie okiennej, jednak tu cała roleta zwijana jest do chroniącej ją kasety. Taka ochrona zwiększa trwałość całej rolety, dzięki czemu materiał dłużej pozostaje w doskonałym stanie;
• rolety dzień noc w pół kasecie montuje się na ścianie nad oknem, a czasem nawet na suficie pomieszczenia. To rozwiązanie wybierane jest głównie wtedy, gdy z jakichś powodów nie można zamontować rolety bezpośrednio na oknie.

Mierząc rozmiar potrzebnej rolety dzień noc, dobrze jest wziąć pod uwagę wybierany rodzaj. Aby rolety dobrze zaciemniały pomieszczenie, muszą być dopasowane do okna. Im dokładniejszy ma być efekt zaciemnienia, tym ważniejszy jest odpowiedni materiał, który nie przepuści ani odrobiny światła z zewnątrz.

materiały partnera

Zastosowanie rolet dzień noc

Kto nie marzy o przyjemnie zaciemnionej sypialni podczas upalnego lipcowego popołudnia? Rolety dzień noc zaciemniające sprawdzają się świetnie w tworzeniu przyjemnej rześkiej atmosfery. Co więcej, pełnią one jeszcze inną bardzo ważną funkcję, mianowicie dbają o zdrowy sen dzieci potrzebujących krótkich drzemek w ciągu dnia, ale i dorosłych, niemogących zasnąć, gdy zza okna do pomieszczenia wpada ostre światło z oświetlonej silnie ulicy.

d1dwpbj

Dzięki temu, że rolety wewnętrzne dzień i noc dostać można w dowolnym rozmiarze czy kolorze, nadadzą się one do kuchni, sypialni, salonu, a nawet łazienki. W pomieszczeniach takich jak łazienka mogą one dodatkowo chronić domowników przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Rolety dzień i noc to sposób na zaciemnioną i prywatną przestrzeń.

Artykuł sponsorowany

d1dwpbj

Podziel się opinią

Share

d1dwpbj

d1dwpbj