Trwa ładowanie...

Zabezpiecz swój dom przed komarami i muchami. Raz, a dobrze

Temperatury panujące na dworze wreszcie pozwalają nam na otwarcie okien, nawet w nocy. Niestety, świeże powietrze wpada do naszego domu razem z owadami, które skutecznie psują letni nastrój. Zobacz, jak zabezpieczyć okna, by nie musieć więcej z nimi walczyć.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zabezpiecz swój dom przed komarami i muchami. Raz, a dobrzeŹródło: 123RF
d2czik8

Skuteczny sposób na komary
Na gorące i letnie noce czekamy przez cały rok. Gdy już upragniona pogoda nadejdzie i z przyjemnością otwieramy okna, niechciani goście lubią się prześlizgnąć, gryźć i siadać na naszych ciałach i jedzeniu. Muchy, komary i inne insekty ciężko jest wystraszyć i zapobiec ponownym odwiedzinom. Zamiast używać chemii czy intensywnych zapachów, postaw na mechaniczne rozwiązania. Aby zapobiec inwazji owadów, zamontuj w oknach niemal niewidoczne moskitiery, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się latem nawet w nocy. Wreszcie dasz łapkom na muchy przejść na emeryturę i zapomnisz o polowaniach na komary przed pójściem spać.

Działanie moskitiery
Proponowany przez nas sposób zabezpieczenia domu przed owadami polega na umieszczeniu w świetle okna plastikowej siateczki o bardzo drobnych oczkach, które uniemożliwiają owadom przedostanie się do pomieszczenia. Gęstość siatki nie utrudnia drogi powietrzu, więc, pomimo moskitiery z łatwością wywietrzysz pomieszczenie. Ta metoda przeciwko insektom jest dobra dla środowiska i twojej rodziny. Nie będziesz musiał tracić więcej pieniędzy na drażniące zapachy oraz gadżety, które marnują energię. Moskitiera będzie pełnić swoją funkcję przez wiele lat, a niektóre jej rodzaje możesz nawet wymyć i założyć ponownie. Kluczem do sukcesu jest tutaj właściwy wybór rodzaju moskitiery i prawidłowe jej założenie na okno.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Jaką moskitierę wybrać?
Na rynku możesz znaleźć wiele rodzajów moskitier, które różnią się od siebie sposobem montażu. Część z nich wymaga montażu wykonanego przez profesjonalistę, jednak niektóre z powodzeniem założysz samodzielnie i to w zaskakująco krótkim czasie. Najłatwiej jest zamontować moskitierę na rzepy. Przede wszystkim zadbaj o czystość i dokładne odtłuszczenie ramy okna, do której przymocowywać będziesz rzepy. Powierzchnię umyj wodą z płynem do mycia naczyń i dokładnie spłucz. Następnie do ościeżnicy przyklej rzep samoprzylepny, który wcześniej powinieneś dociąć do rozmiaru okna. Oklej ją w ten sposób dookoła. Teraz wystarczy przyłożyć siatkę i mocno przycisnąć rzepy. Po chwili moskitiera będzie gotowa.

Trudniejsze jest mocowanie moskitiery ramkowej, jednak nie jest to niemożliwe. Potrzebujesz więcej czasu i skupienia, by efekt był gotowy. Przede wszystkim ważne jest skrupulatne wymierzenie okna oraz ucięcie metalowych lub plastikowych ramkach w odpowiednich miejscach. Kolejnym krokiem jest docięcie siatki do wymiarów ramki oraz włożenie jej w uszczelkę ramki. Następnie przechodzimy do zamocowanie na ościeżnicy zawiasów połączonych z uchwytami. Uchwyty należy zahaczyć o ościeżnicę i dokręcić śruby stabilizujące. Potem wystarczy nałożyć ramkę z siarką na zawiasy i wyregulować ustawienie, dokręcając śrubę. Jeśli zależy ci na bardziej ekonomicznym rozwiązaniu, te dwa sposoby mogą okazać się dla ciebie najbardziej korzystne i jednocześnie skuteczne.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2czik8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2czik8
d2czik8