Trwa ładowanie...

Z czym łączyć meble odziedziczone po babci?

Z czym łączyć meble odziedziczone po babci?Źródło: shutterstock.com
dogld1x
dogld1x
Moda na eklektyczne wnętrza, w których nowoczesność miesza się z przeszłością, nie przemija. Umiejętne łączenie mebli z różnych epok polega nie tyle na przestrzeganiu stylistycznych reguł, ale na wyczuciu i intuicji. Jeżeli odziedziczyliście po przodkach antyki lub stare meble z tzw. „sentymentem”, których nie chcecie wyrzucać, a jednocześnie uwielbiacie rzeczy nowoczesne, warto spróbować je połączyć. Efekt końcowy z pewnością będzie interesujący.

Stare i nowe

Łączenie elementów różniących się od siebie pod względem formalnym i treściowym - w sztukach plastycznych i wzornictwie jest to zestawianie w jedną całość form i motywów pochodzących z różnych epok. Jednocześnie mianem tym możemy określić łączenie ze sobą przedmiotów codziennego użytku, różniących się stylistyką. Takie połączenia mogą czasem wydać się szokujące, ale nie musi tak być zawsze.

Odważne zestawienie antyków z meblami bardzo nowoczesnymi może wyglądać niezwykle ciekawie. Stary, ciężki mebel nabierze lekkości i nowego charakteru w kompozycji z przedmiotem o delikatnej, awangardowej linii, a mieszkanie zyska charakter.

Mimo wszystko wejście w posiadanie dystyngowanego mebla nie gwarantuje sukcesu w wystroju wnętrza. Trzeba postarać się, by odnowiony eksponat nie wyglądał obco pośród współczesnych przedmiotach. Nie istnieje idealny przepis na umiejętne łączenie stylów. Operowanie kontrastami jest trudne i w dużej mierze zależy od wrażliwości i wyobraźni osoby aranżującej wnętrze. Jeśli zgromadzone w mieszkaniu meble mają tworzyć harmonijną całość, dobrze jest na przykład podporządkować ich rozmaite formy wspólnej kolorystyce. Należy znaleźć złoty środek, by utrzymać w równowadze przeszłość ze współczesnością. A możliwości jest wiele!

dogld1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dogld1x