Trwa ładowanie...
konkurs
07-03-2014 10:49

Wyślij film o wodzie - pomóż i wygraj!

Wszyscy, którzy chcą obudzić świat z ekologicznego letargu - miłośnicy X muzy, mistrzowie kreski, zwolennicy social mediów - mogą wziąć udział w konkursie związanym z We ART Water Film Festival. Jego ideą jest zwrócenie uwagi na rosnący problem niedoboru wody na świecie. Konkurs jest organizowany przez Fundację powołaną z ramienia firmy Roca, a termin nadesłania filmów mija 31 marca.

Wyślij film o wodzie - pomóż i wygraj!Źródło: Roca.pl
d1pjux4
d1pjux4

Wszyscy, którzy chcą obudzić świat z ekologicznego letargu - miłośnicy X muzy, mistrzowie kreski, zwolennicy social mediów - mogą wziąć udział w konkursie związanym z We ART Water Film Festival. Jego ideą jest zwrócenie uwagi na rosnący problem niedoboru wody na świecie. Konkurs jest organizowany przez Fundację powołaną z ramienia firmy Roca, a termin nadesłania filmów mija 31 marca. Głos Fundacji w globalnej debacie

Jak wynika z badań, ekologiczny problem niedoboru wody na świecie nieustannie narasta. Zasoby tego naturalnego surowca szybko się wyczerpują, co drastycznie zaburza równowagę ekosystemu. Działania podjęte przez Fundację We Are Water mają na celu przeciwdziałanie tym procesom oraz edukowanie społeczeństwa. Jedną z aktywności jest organizowany przez Fundację już po raz drugi We ART Water Film Festival. Proponując hasło przewodnie „Woda i infrastruktura sanitarna”, inicjatorzy wydarzenia zwracają uwagę na te palące kwestie. Tematyka podejmowana na festiwalu We ART Water oraz zgłaszane filmy konkursowe w trzech kategoriach będą głosem w globalnej debacie dotyczącej deficytu wody oraz racjonalnego korzystania z jej zasobów.

Spieszmy się ratować Ziemię

To już ostatnie tygodnie, kiedy uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje filmy poprzez stronę www.wearewater.org. Produkcje są zamieszczane w trzech kategoriach: dokument, animacja oraz film w formacie na Instagram. Zostanie także przyznana nagroda publiczności, dla najbardziej popularnego obrazu. Laureaci zostają wyróżnieni nagrodami finansowymi w wysokości: 2500 euro (dokument), 1500 euro (animacja) oraz 1000 euro (Instagram i gratyfikacja ze strony publiczności).

d1pjux4

Lista finalistów zostanie ogłoszona podczas ceremonii zamknięcia festiwalu w maju 2014 roku. Na liście członków kapituły konkursowej oceniającej nadsyłane prace znajdują się nazwiska znanych przedstawicieli świata filmu oraz fundacji zajmujących się problemami sanitarnymi na świecie: Carl Hensman, Judith Colell, Ned Breslin, Agustí Villaronga, Ginés Garcia Millán, María Emma Mejía, Emilio Mayorga, José Luis Rebordinos, Carlos Jiménez Renjifo, Xavier Torras i Pascal Edelman.

Polska z zielonym Grand Prix

Pierwsza edycja WAW Festival okazała się wielkim sukcesem, również dla Polski. Na konkurs swoje prace zgłosiło aż 500 uczestników z 80 różnych krajów. W tym gronie znalazła się Polka Anna Barańska, której animacja “Give me water, please” zdobyła nagrodę główną w swojej kategorii. Film można oglądać na kanale You Tube ROCA Polska.

d1pjux4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjux4