Trwa ładowanie...

Wyposażenie nowoczesnej kuchni: płyta indukcyjna. Jak wybrać tę najlepszą?

Płyta indukcyjna jest coraz bardziej popularna na rynku - dzięki wielu zaletom staje się atrakcyjnym elementem wyposażenia nowoczesnej kuchni. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnej płyty indukcyjnej?

Share
Wyposażenie nowoczesnej kuchni: płyta indukcyjna. Jak wybrać tę najlepszą?
Źródło: Beko
d1euc81

Płyta indukcyjna jest coraz bardziej popularna na rynku - dzięki wielu zaletom staje się atrakcyjnym elementem wyposażenia nowoczesnej kuchni. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnej płyty indukcyjnej? Na czym polega indukcja?

Płyta grzeje dzięki indukcji elektromagnetycznej, tzn. dzięki zmiennemu polu elektromagnetycznemu wymieniającemu energię między generującymi je cewkami a garnkiem.

Istotne jest to, że płyta indukcyjna nagrzewa się tylko tyle, ile ciepła przekaże jej gorący garnek, i to jedynie w polu grzewczym - pozostała część płyty nie zmienia temperatury. Aby jednak móc korzystać z płyty indukcyjnej, trzeba do niej dokupić zestaw naczyń wykonanych ze stali ferromagnetycznej.

d1euc81

Liczba pól grzewczych w płycie indukcyjnej

Przed zakupem płyty indukcyjnej zwróć uwagę na liczbę pól grzewczych. Przeważnie płyty są wyposażone w cztery, można jednak spotkać blaty z trzema, a nawet dwoma polami. Zazwyczaj im jest ich mniej, tym niższą cenę podaje producent.

Jeżeli lubisz spędzać czas w kuchni, wybierz płytę z co najmniej trzema polami. Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są także strefy grzewcze, na których można postawić kilka garnków lub naczynie o nietypowym kształcie.

Sterowanie płytą indukcyjną Większość producentów płyt grzewczych stosuje intuicyjne rozwiązania. Niektórzy decydują się na gałki regulowane mechanicznie lub dotykowe slidery (czyli suwaki elektroniczne). Na rynku można również spotkać płyty indukcyjne sterowane za pomocą kolorowych wyświetlaczy LCD.

Płyta indukcyjna zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę - natychmiast reaguje na zmiany ustawień temperatury i czasów nagrzewania, przy niezmiennym poziomie mocy.

materiał powstał przy współpracy z firmą Agito.pl

d1euc81

Podziel się opinią

Share
d1euc81
d1euc81