WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
Wymiana listew przypodłogowych w salonie – jak to zrobić krok po kroku?
x-news/Dzień Dobry TVN
podłogi i posadzki
Anna Kowalska
06-06-2017 (17:28)

Wymiana listew przypodłogowych w salonie – jak to zrobić krok po kroku?

Listwy między dwiema powierzchniami podłogowymi, jak te na styku salonu i przedpokoju, są najbardziej podatne na zniszczenie. Jak je wymienić bez uszkodzenia posadzki?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Listwy na styku różnych materiałów wymagają regularnej wymiany. Często zawadza się o nie bowiem butami, co powoduje zarysowania i odpryski. Szczególnie podatne na uszkodzenia są elementy maskujące, wypadające w ciągach komunikacyjnych.

Wiesław Skiba, znany widzom "Dzień Dobry TVN" majsterkowicz, pokazuje, jak zamontować nowe listwy przypodłogowe bez niszczenia płytek i paneli. Jak zawsze podstawą sprawnie przeprowadzonej akcji są narzędzia. W tym przypadku wystarczą tylko młotki – gumowy i tradycyjny, dłutko oraz listewka, która ułatwi podważenie wymienianego elementu.

Po przycięciu na wymiar nowe listwy montuje się za pomocą kołków, najlepiej wbijanych, nie wkręcanych. Mamy do wyboru różne rodzaje listewek maskujących. Do najpopularniejszych należą aluminiowe i mosiężne, dostępne w dużym wyborze kolorów. Niektóre potrafią nawet niwelować różnice poziomów między posadzkami.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.