Trwa ładowanie...
podłogi
Anna Kowalska
06-06-2017 17:28

Wymiana listew przypodłogowych w salonie – jak to zrobić krok po kroku?

Listwy między dwiema powierzchniami podłogowymi, jak te na styku salonu i przedpokoju, są najbardziej podatne na zniszczenie. Jak je wymienić bez uszkodzenia posadzki?

Share
d1lfjcb

Listwy na styku różnych materiałów wymagają regularnej wymiany. Często zawadza się o nie bowiem butami, co powoduje zarysowania i odpryski. Szczególnie podatne na uszkodzenia są elementy maskujące, wypadające w ciągach komunikacyjnych.

Wiesław Skiba, znany widzom "Dzień Dobry TVN" majsterkowicz, pokazuje, jak zamontować nowe listwy przypodłogowe bez niszczenia płytek i paneli. Jak zawsze podstawą sprawnie przeprowadzonej akcji są narzędzia. W tym przypadku wystarczą tylko młotki – gumowy i tradycyjny, dłutko oraz listewka, która ułatwi podważenie wymienianego elementu.

Po przycięciu na wymiar nowe listwy montuje się za pomocą kołków, najlepiej wbijanych, nie wkręcanych. Mamy do wyboru różne rodzaje listewek maskujących. Do najpopularniejszych należą aluminiowe i mosiężne, dostępne w dużym wyborze kolorów. Niektóre potrafią nawet niwelować różnice poziomów między posadzkami.

d1lfjcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lfjcb