Trwa ładowanie...
Partner materiału: isprzet.pl

Wykorzystaj moc gorącej pary – w domu i biznesie

Czy wiesz, że gorąca para wodna może zdziałać cuda w codziennych porządkach? O jej skuteczności przekonały się setki tysięcy użytkowników specjalnych myjek parowych. Wykorzystanie pary wodnej jest o wiele bardziej ekologiczne i zdrowsze dla naszego zdrowia niż często stosowane chemiczne środki czyszcząco-myjące. W dodatku dostęp do wody jest praktycznie nieograniczony, a myjki parowe są lekkie i proste w obsłudze. Jak więc przygotować się do parowego mycia powierzchni w naszym domu lub biznesie?

Share
Wykorzystaj moc gorącej pary – w domu i biznesieŹródło: Materiały prasowe
d1fp4gl

Co to jest myjka parowa (parownica)?

Szybki skok technologiczny wpłynął na funkcjonalność oraz dostępność wielu urządzeń codziennego użytku – zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Rewolucją w dziedzinie czyszczenia i pielęgnacji domowego wnętrza stały się myjki parowe. Te niewielkie, poręczne urządzenia mogą skutecznie pozbyć się większości zabrudzeń z niemal każdego rodzaju powierzchni, i to bez użycia kropli chemii!

Jak działa parownica? Nie ma tu nic skomplikowanego. Urządzenie wykorzystuje energię elektryczną, aby podgrzać znajdującą się w specjalnym zbiorniku wodę. Para wodna, która powstaje w ten sposób i osiąga temperaturę blisko 100ºC, wydostaje się z urządzenia specjalną dyszą. Na rynku znaleźć można zarówno sprzęt zasilany zarówno sieciowo, jak i za pomocą wbudowanego akumulatora. Bogaty wybór myjek parowych dla domu i przemysłu oferuje sklep z narzędziami isprzet.pl.

Co można myć za pomocą myjki parowej?

Wykorzystanie pary wodnej pozwala na skuteczne usuwanie brudu z niemal każdego typu powierzchni. Wykluczyć trzeba jednak powierzchnie, które nie są wodoodporne. Poza tym parownicą pozbędziesz się zanieczyszczeń z takich elementów jak:

d1fp4gl

• ceramiczne płytki podłogowe,
• parkiet i podłogi laminowane,
• armatura kuchenna i łazienkowa,
• lustra i okna,
• fugi pomiędzy płytkami.

Do czego jeszcze można wykorzystać moc gorącej pary? Przede wszystkim do prasowania ubrań oraz dezynfekcji powierzchni. Wysoka temperatura szybko pozbędzie się zagnieceń na ubraniach i zneutralizuje większość bakterii, grzybów oraz wirusów na czyszczonych powierzchniach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ciekawostki i zalety myjek parowych

Czy wiesz, że z jednego litra wody można wytworzyć nawet 1700 litrów pary? Ponadto penetruje ona brud aż do samego dna powierzchni. Co bardzo ważne, mycie parą nie zanieczyszcza wody, jak w przypadku klasycznego mopa bądź ścierki. Chemikalia wraz z brudną wodą nie zanieczyszczają zatem odpływów kanalizacyjnych.

d1fp4gl

Zalety myjek parowych docenią w szczególności alergicy oraz rodzice małych dzieci. Parownice nie pozostawiają resztek detergentu na powierzchni, nie uczulają a w dodatku wiążą zalegający kurz, który stanowi bardzo popularny alergen.

Myjki parowe w biznesie

Zastosowanie parownic w domowych porządkach to ogromne ułatwienie dla wszystkich domowników i pozytywny wpływ na ich zdrowie. Sprzęt nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych, a w dodatku szybko i skutecznie eliminuje wszelkie drobnoustroje z czyszczonych powierzchni.

Z dobrodziejstw myjek parowych korzystają jednak nie tylko użytkownicy indywidualni, ale również bardzo często zakłady przemysłowe i obiekty użyteczności publicznej. Dotyczy to w szczególności okresu pandemii koronawirusa SARS-COV-2, kiedy to dezynfekcja często odwiedzanych miejsc przez skupiska ludzi staje się priorytetem.

W tym celu wykorzystuje się bardziej profesjonalne parownice o większej mocy i wydajności. Niemniej ich zasada działania jest taka sama, jak w przypadku małych i poręcznych parownic do użytku domowego.
Możliwość szybkiej i bezpiecznej dezynfekcji sprawdzi się idealnie w takich miejscach jak:
• sklepy spożywcze i galerie handlowe
• gabinety weterynaryjne
• hotele
• szkoły i sale gimnastyczne
• restauracje i puby
• publiczne toalety
• szpitale, placówki medyczne
• warsztaty car detailingowe

d1fp4gl

Jak można więc zauważyć, para wodna ma wiele unikalnych zastosowań. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod w czyszczeniu powierzchni z wykorzystaniem środków chemicznych. Woda jest łatwo dostępna dla większości gospodarstw domowych, a sam zakup urządzenia parowego nie wiąże się z ogromnym wydatkiem. Warto więc rozprzestrzeniać wiedzę z zakresu ekologicznego czyszczenia powierzchni i dbać o zdrowe środowisko.

d1fp4gl

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fp4gl
d1fp4gl