Trwa ładowanie...
d4i2wld

Wybieramy pierwszy ekspres do kawy! Jaki kupić?

Jesienna, ponura aura wymaga szczególnego doładowania kofeiną. Dlatego warto zainwestować w odpowiedni ekspres, aby cieszyć się pyszną, aromatyczną kawą. Tylko jaki kupić ekspres? Poniżej rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybieramy pierwszy ekspres do kawy! Jaki kupić?
(Materiały prasowe)
d4i2wld

Przede wszystkim warto wybrać taki ekspres, który będzie trwały , łatwy w obsłudze i dostarczy wielu możliwości parzenia ulubionych napojów. Musimy zastanowić się jak często będziemy go używać i do czego głównie nam posłuży.

Jakie rozróżniamy rodzaje ekspresów do kawy?

Na samym początku powinniśmy wybrać rodzaj urządzenia. Każdy z nich oferuje inne możliwości i dobranie właściwej kategorii ułatwi wybór konkretnego modelu.

d4i2wld

Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe cechuje najprostsza konstrukcja i przeważnie najniższa cena. Proces przygotowania napoju polega na przelaniu wrzącej wody przez specjalny filtr, do którego wsypujemy wcześniej kawę. Filtry te są wymienne i wykonane z papieru lub stanowią integralną część ekspresu. Bardzo dużą zaletą tego typu urządzeń jest możliwość przygotowania dużej ilości kawy za jednym razem. Zbiera się ona bowiem w dzbanku, który jest dodatkowo podgrzewany.

Ekspresy kapsułkowe

Popularności nie można odmówić również ekspresom zasilanym kapsułkami. Ich obsługa jest bardzo wygodna i prosta. Wystarczy podłączyć wybraną przez nas kapsułkę i nacisnąć odpowiedni przycisk. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kapsułki występują w wielu smakach i każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Nie zabraknie również kakao i herbat! Warto śledzić aktualne promocje, gdyż często ekspresy wraz z kapsułkami można kupić wyjątkowo okazyjnie.

d4i2wld

Ekspresy ciśnieniowe

Ekspresy ciśnieniowe cechuje bardziej skomplikowana konstrukcja, za to pozwalają na wydobycie wszystkich walorów parzonych kaw. Proces przygotowania kawy polega na kontakcie mielonej kawy gorącą wodą pod wysokim ciśnieniem. Wysokie ciśnienie sprawia, że kontakt kawy z wodą jest bardzo skrócony, a dzięki temu kawa nie jest aż tak gorzka.

Choć zdecydowana większość urządzeń na rynku jest wolnostojąca, to dostępne są również ekspresy do zabudowy. Jeśli ktoś projektuje właśnie swoją wymarzoną kuchnię, może rozważyć zakup takiego urządzenia, aby zyskać miejsce na blacie kuchennym.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Moc urządzenia bezpośrednio wpływa na to, jak długo będziemy czekali na przygotowanie upragnionej kawy. Jeśli nie lubisz zbyt długo czekać, wybierz ekspres o mocy powyżej 1000 watów. Istotne powinno być również to, ile kaw jednocześnie możemy przygotować w trakcie jednego procesu parzenia. Wiele ekspresów, w tym ciśnieniowych i kapsułkowych, umożliwia podstawienie dwóch naczyń, do których przelany zostanie wybrany przez użytkownika napój. Absolutnym liderem w kontekście ilości przygotowywanej kawy są ekspresy przelewowe, które w dzbankach umożliwiają zebranie nawet 2 litrów napoju. Jeśli zdecydujemy się na zakup ekspresu ciśnieniowego, należy zwrócić uwagę na wartość ciśnienia wyrażanego w barach. Siła ciśnienia wahająca się w przedziale od 10 do 15 barów będzie odpowiednia. Pozwoli przygotować aromatyczną, smaczną kawę. W przypadku ekspresów ciśnieniowych, warto rozważyć zakup urządzeń automatycznych, czyli z wbudowanym młynkiem do kawy. Świeżo zmielona kawa, zaraz przed zaparzeniem, smakuje o niebo lepiej, niż ta sprzedawana w paczkach. Trwałość urządzenia będzie zależała również od utrzymania go w czystości. Sprawdźmy, czy wybrany model umożliwia łatwy i szybki demontaż w celu wyczyszczenia elementów. W ofercie nie brakuje również urządzeń, które czyszczą i odkamieniają się automatycznie. To dopiero wygoda!

Jak widzisz, oferta ekspresów do kawy jest naprawdę szeroka, a każdy producent i model oferuje inne rozwiązania i funkcje. Sam sprawdź, który ekspres przypadnie Ci do gustu. A teraz, aż do 31 grudnia, kupując jeden z promocyjnych ekspresów DeLonghi, możesz zyskać kawę o wartości 400 zł tylko za 1 zł! Szczegóły akcji znajdziesz tutaj.

d4i2wld

Podziel się opinią

Share

d4i2wld

d4i2wld