Trwa ładowanie...
d2b7iwz

Wybieramy kuchenkę mikrofalową. Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Mikrofalówki znajdziemy obecnie w niemal każdym domu, a nowoczesne modele różnią się znacznie od tych, które były dostępne na rynku kilka lat temu. Dodatkowo dobrej jakości mikrofalówkę kupisz o wiele taniej. Być może warto pomyśleć o wymianie sprzętu na nowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesne rozwiązania do nowoczesnej kuchni
Nowoczesne rozwiązania do nowoczesnej kuchni (Shutterstock.com)
d2b7iwz

Przed wyborem warto zwrócić uwagę na kilka parametrów oraz dodatkowych funkcji. Uniwersalna kuchenka mikrofalowa będzie w stanie zastąpić wiele rozmaitych sprzętów.

Moc urządzenia

d2b7iwz

Im większa będzie moc, tym szybciej podgrzejesz potrawy. Słabsze modele o mocy poniżej 700 W mogą mieć problemy z należytym podgrzaniem potraw zwłaszcza od środka. Podgrzewanie za pośrednictwem mikrofal polega na wprawieniu w ruch cząsteczek wody obecnych w potrawach. Powstająca w ten sposób energia zmienia się w ciepło, które przekazywane jest w całości do potrawy. To właśnie dlatego działanie mikrofal różni się od tradycyjnego piekarnika pod względem szybkości odgrzewania. Obędzie się bez przypiekania i długotrwałego pieczenia. Musisz tylko wybrać sprzęt o mocy około 700-1000 W.

Pojemność kuchenki mikrofalowej

Im większa kuchenka, tym większe potrawy będziesz w stanie odgrzać za jednym zamachem. Dobra mikrofalówka powinna być odpowiednio dopasowana do liczby domowników tak, by z jednej strony podgrzewać posiłek dla całej rodziny za jednym zamachem, a z drugiej nie zajmować zbyt wiele miejsca na blacie. W większej kuchence łatwiej zmieścisz większe talerze, pojemniki czy miseczki.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną

Dodatkowe opcje

Podstawowe zadanie mikrofalówki to oczywiście błyskawiczne podgrzewanie potraw, nowoczesne modele oferują jednak więcej udogodnień. Z pomocą kuchenki mikrofalowej możesz również rozmrażać żywność w ciągu zaledwie kilku minut. Przyda się szczególnie wtedy, gdy zapomnisz wyciągnąć coś z zamrażarki lub wpadli niespodziewani goście i musisz na szybko coś przygotować.

W kuchence mikrofalowej możesz również gotować na parze. Modele wyposażone w tę opcję doskonale sprawdzą się przy podgrzewaniu ryb, warzyw i różnego rodzaju dietetycznych dań. Z kolei kuchenki z funkcją crisp przydadzą się do przyrządzania frytek, a model z lampą halogenową i termoobiegiem może nawet zastąpić kombiwar.

Mechaniczna czy cyfrowa

Większość starszych modeli wyposażonych było w manualny system obsługi, obecnie przeważającą większość da się obsługiwać przez panel elektroniczny. Plusem takiego rozwiązania są przede wszystkim względy estetyczne i łatwość utrzymania sprzętu w czystości. Na powierzchni blatów nie ma bowiem rowków, w których magazynuje się brud i kurz.

Zwróć również uwagę na to, jak zbudowane jest wnętrze mikrofalówki. Najlepszą opcją są kuchenki wyłożone od środka warstwą ceramiczną lub blachą nierdzewną. W perspektywie długofalowej sprawdzą się o wiele lepiej niż wersje emaliowane, gdyż są o wiele bardziej wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Warto zainwestować w mikrofalówke z systemem samoczyszczącym opartym na parze wodnej.

d2b7iwz

Podziel się opinią

Share

d2b7iwz

d2b7iwz