WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Wśród pisanek i zająców. Dekoracje wielkanocne, którymi upiększymy dom na Święta

Jak co roku przychodzi ten magiczny okres, kiedy spędzamy dużo czasu z bliskimi i rodziną. Święta Wielkanocne to także porządki w domu oraz wyjątkowa estetyka ozdób, które się w nim pojawiają. Zobaczmy, jak udekorować dom tak, by oczarował bliskich i rodzinę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wśród pisanek i zająców. Dekoracje wielkanocne, którymi upiększymy dom na Święta
(flickr.com, Fot: praktyczny_przewodnik)
WP

Wielkanocne kolory

Wiosenne Święta to moment, kiedy możemy nieco odejść od estetyki, którą preferujemy na co dzień. Wielkanoc lubi jasne, pastelowe kolory. Wśród szczególnie popularnych są biel, odcienie barw żółtej, fioletowej oraz zielonej. Wielka w tym zasługa nie tylko wiosennej pory roku.

Dobierając kolory, mierzymy w takie kojarzone z tradycyjnymi symbolami Wielkanocy – barankiem, kurczaczkiem czy jajkiem. Wybierając barwy dla naszego pokoju gościnnego, dziecięcego lub kuchni, starajmy się ograniczyć do trzech wiodących kolorów – inaczej będzie zbyt pstrokato.

WP

Wielkanocne kwiaty

W porównaniu do kojarzonego z choinką Bożego Narodzenia, mamy tu o wiele większe pole do popisu. Wielkanoc lubi kwiaty cebulowe, kwitnące wiosną – narcyzy, krokusy, hiacynty, irysy oraz tulipany. Te ostatnie, ścięte, będą wyglądały pięknie w wazonie. Poza nimi sprawdzą się także na wielkanocnych stołach i parapetach popularne ogrodowe kwiaty, takie jak bratki i stokrotki. Wśród roślin nie zabraknie też miejsca na tradycyjne bazie z wierzby, symbolizujące palmy. Ich gałązki możemy przyozdobić kolorowymi dekoracjami – sztucznymi jajkami czy figurka kurczaka lub zająca.

Wielkanocne stroiki

Próżno szukać ozdoby, która bardziej kojarzy się ze Świętami. Choć możemy kupić wiele stroików w sklepach i na stronach internetowych, zdecydowanie najładniej wyglądają te wykonane przez nas samych. Najczęściej inspirowane są naturą, która budzi się wiosną. Poszczególne elementy stroiku umieszczamy w koszyku, naczyniu lub doniczce, uprzednio wymościwszy je gałązkami, papierem lub np. pocięta bibułą.

WP

Wykonaną w ten sposób podstawę możemy przyozdobić wspomnianymi kwiatami, wielkanocnymi pisankami, świeczkami czy figurkami zwierząt (chociażby zające i kurczaki). Przydadzą się nam również tasiemki i wstążki, które posłużą do powiązania lub usztywnienia poszczególnych elementów stroika. Nie bójmy się puścić wodzy wyobraźni podczas tworzenia takich dekoracji. Także poczucie humoru w stroikach jest jak najbardziej w cenie.

Wielkanocne pisanki

Tutaj również możemy wspiąć się na wyżyny kreatywności! Malowanie pisanek to świetna zabawa dla całej rodziny. Jeśli posiadamy talent plastyczny, nic nie szkodzi na przeszkodzie uczynienia z naszych pisanek dzieła sztuki. Do malowania jajek możemy użyć tradycyjnej farby akrylowej lub takiej z dodatkiem brokatu. Ciekawą sztuczką jest malowanie pisanek przy pomocy lakieru do paznokci. Wystarczy wlać kilka kolorów do wody i "wykąpać" w nich wydmuszki. W sklepach kupimy również specjalne szablony, które zdecydowanie ułatwią nam zadanie.

WP

Wielkanocna atmosfera

Żadne dekoracje nie stworzą świątecznego nastroju skuteczniej niż nasza serdeczność wobec pozostałych domowników. Wielkanocną atmosferę w domu możemy podkreślić wspólnie tworząc dekoracje, niech wystrój będzie efektem kreatywnej inwencji wszystkich członków naszej rodziny.

Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP