ycipk-3ajycw

Wolisz elegancką geometrię czy upojny kolor? Oto najmodniejsze dywany

Kiedyś chroniły podłogę, izolowały nogi od chłodnego podłoża i były nieodzownym elementem eleganckiego salonu. Dzisiaj niektóre z nich są prawdziwymi dziełami sztuki. Oto nasze dywanowe inspiracje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dywan może być neutralnym dodatkiem do lub skupiać na sobie uwagę
Dywan może być neutralnym dodatkiem do lub skupiać na sobie uwagę (Shutterstock.com)
ycipk-3ajycw

Elegancka geometria – te dywany mają "to coś"

Obecnie najpopularniejsze są dywany gładkie, jednokolorowe, najczęściej o dłuższym włosiu. Odchodzi się od tradycyjnych z charakterystycznym obramowaniem i roślinno-geometrycznym wzorem w nudnych kolorach. Coraz częściej stawiamy na nietypowe rozwiązania.

ycipk-3ajycw

Do niedawna nie do pomyślenia był dywan np. w kolorze białym. Teraz dywany wymienia się nieco częściej niż kilka lat temu, skuteczne urządzenia do ich czyszczenia są znacznie tańsze, a my możemy cieszyć się minimalistycznym stylem dodatków np. wersji "black & white".

Najmodniejszy wzór ostatnich lat – nie tylko na dywanach

Dawno minęły czasy, kiedy jasny czy długowłosy dywan uważany był za niepraktyczny. Obecnie to właśnie jaśniejsze odcienie modnych kolorów są najchętniej wybierane, ale wśród modnych dywanów nie brakuje też akcentów intensywnych kolorów. Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest wzór tzw. arabskiej lub marokańskiej koniczyny.

ycipk-3ajycw

Fokus na kolor – modne dywany

Dywan najczęściej jest dodatkiem do gotowego wnętrza. Dobieramy go pod kolor mebli i dbamy o to, aby stanowił tło i nie za bardzo rzucał się w oczy. Modele nowoczesne mogą być w aranżacji elementem dominującym. W modnych wnętrzach, w których decydujemy się położyć dywan, nie musimy się już bać np. intensywnego różu, kanarkowej żółci czy mocnego fioletu.

ycipk-3ajycw

Niektóre dywany zdobi delikatny akcent ciekawego koloru i możemy do nich dobrać np. zasłony lub dekoracyjne poduszki na kanapę. Inne z kolei stanowią akcent dominujący we wnętrzu, które zdobią prawie jak abstrakcyjny, nowoczesny obraz.

Okiem projektanta – bądźmy odważni

Szczególną kategorią modnych dywanów to te, które umieszczamy we wnętrzach w stylu glamour i efektownych, dużych salonach. Do takich wnętrz tani, akrylowy dywan po prostu nie pasuje, za to świetnie prezentuje się piękny dywan ze stuprocentowej wełny, kaszmiru lub skóry. Te ostatnie rzadziej spotykamy w naszych wnętrzach, a szkoda, bo miękko wyprawiona skóra pokryta delikatnym włosiem to bardzo efektowny element wystroju.

ycipk-3ajycw
ycipk-3ajycw
ycipk-3ajycw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ajycw