Trwa ładowanie...

Wnętrze z szafą czy szafa z wnętrzem?

Wybór szafy to często karkołomne zadanie. Dopasowanie frontów do wnętrza, do stylu pomieszczenia. Dobranie kolorystyki zbliżonej do drewnianych podłóg, czy wręcz odcinającej się od niej wyraźnie? Dopasowanie ilości szuflad, półek, drążków do własnych oczekiwań. Czy ważniejszy jest design, czy raczej wnętrze i wyposażenie szafy? Mamy kilka podpowiedzi, czym się kierować przy zakupie szafy i na co zwracać szczególną uwagę.

Artykuł sponsorowany
Wnętrze z szafą czy szafa z wnętrzem?Źródło: materiały partnera
d3xzpw9
d3xzpw9

Szafa do przedpokoju

Projektując wnętrze przedpokoju mamy przede wszystkim na myśli jego funkcjonalność. Zaplanowanie przestrzeni w tak, by można było z niej korzystać w komfortowy sposób. Z łatwością odwiesić wierzchnie ubranie. Mieć pod ręką szufladę na rękawiczki i szaliki. Miejsce by odłożyć parasol. Schować kartoniki z nowymi butami, kupionymi na specjalną okazję. Przejrzeć się w dużym lustrze tuż przed wyjściem na spotkanie.

Utrzymanie porządku na korytarzu, szczególnie w przypadku dużej rodziny, graniczy z cudem i wymaga sprawdzonych rozwiązań. Duża szafa przesuwna pozwala na ukrycie zbędnych części garderoby i zachowanie estetycznego ładu. Ważne, by była wyposażona zarówno w drążki do ubrań, podręczne półki, a nawet wysuwane szuflady czy kosze, do jeszcze łatwiejszego przechowywania. Górne półki, stanowią świetne miejsce do odkładania odzieży sezonowej (np. spodnie narciarskie wyciągane tylko w czasie zimowego sezonu). Dolne, łatwo dostępne, użyteczne na co dzień.

Drzwi przesuwne nie kolidują w żaden sposób z niczym innym i są najlepszym rozwiązaniem szczególnie w niewielkich przestrzeniach. Zasunięte, tworzą jednolitą, spójną powierzchnię sprawiając wrażenie schludnego wnętrza. Do nowoczesnych przedpokojów pięknie wkomponują się szafy przesuwne z lustrem, gładkim frontem w połysku, bądź szafy z odpowiednio dobraną grafiką.
Szafa przesuwna WENUS 150 z lustrem
Szafa narożna 06 SNOW

Ogromną zaletą szaf do przedpokoju jest ich pakowność. Zamiast mnożyć szafy i szafeczki zmniejszające przestrzeń salonu, warto je zastąpić dużą szafą umieszczona w przedpokoju.

d3xzpw9

Szafa do sypialni

Sypialnia bez szafy, jest jak kuchnia bez stołu. Wyjątkiem mogą być jedynie sypialnie, ze szczególnie do tego przeznaczoną garderobą, stanowiącą odrębne pomieszczenie, choć nadal granicząca z sypialnią. Szykowanie rzeczy, będących pod ręką, zgromadzonych w jednym miejscu, znacznie przyspiesza poranne przygotowania, skracając cenny czas do wyjścia z domu. Pozwala jednym spojrzeniem wybrać poszczególne części garderoby, bez zbędnych poszukiwań i przebierania w chaotycznej stercie ubrań. Uporządkowane na półkach spodnie, koszulki, swetry, rozwieszone na wieszakach wyprasowane koszule, sukienki. Dodatki zgromadzone w podręcznych szufladach. Do tego możliwość przejrzenia się w dużym lustrze – bezcenne! Tylko dobrze zaprojektowana szafa, sprosta takiemu zadaniu.

Szafy dwu, trzy, czterodrzwiowe, pozwalają rozdzielić ubrania pomiędzy poszczególnych domowników. Każdy ma swoją część, w której zagospodarowuje sobie przestrzeń szafy w zależności od upodobań i nawyków.

Szafy narożne doskonale wypełnią narożnik pokoju, wkomponowując się w przestrzeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku niewielkich mieszkań, w których każdy metr kwadratowy wymaga przemyślanego rozplanowania.

Szafy przesuwne nie wymagają miejsca na otwieranie drzwi. Idealnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie na przykład trudno zachować większą odległość pomiędzy łóżkiem, a szafą.

d3xzpw9

Szafy z lustrem optycznie powiększają przestrzeń. Dodają światła nawet w sypialniach o ograniczonym dostępie do światła naturalnego. Efektownie rozjaśniają przestrzeń, w czasie wieczornego odpoczynku, delikatnie rozpraszając światło odbite z nocnych lampek i subtelnych form oświetleniowych.

Wnętrze z szafą

Szafa oprócz swojej funkcji praktycznego przechowywania, może też stanowić ciekawy element dekoracyjny pokoju. Designerskie projekty, szaf o ciekawych bryłach, kolorach i materiałach wykończenia sprawiają, że stają się one ozdobą i przyciągają uwagę swoim wyglądem. Ciekawy wygląd, nie koliduje z dobrze zorganizowanym wnętrzem szafy, dlatego warto wziąć pod uwagę jedno i drugie podczas zakupu.

Szafa z pewnością powinna być dopasowana do stylu wnętrza. Klasyczne wnętrze z supernowoczesnym designem nie zawsze idzie w parze, dlatego przed wyborem warto zastanowić się nad spójnym charakterem pomieszczenia. I tak, kiedy wnętrza skandynawskie uwielbiają prostotę, naturalne drewno i stonowaną kolorystykę, tak już przy nowoczesnym wnętrzu, możemy pozwolić sobie na szaleństwo kolorów i bardziej odważne formy dekoracyjne.

d3xzpw9

Modne szafy do każdego wnętrza

Nie ma jednej odpowiedzi, co do uniwersalnej szafy, pasującej do każdego wnętrza. Wybór ofert na rynku jest tak duży, że stworzenie wyjątkowej przestrzeni we własnym domu jest na wyciągniecie ręki. Przełamywanie schematów, zabawa formą, eksperymentowanie strukturą, pozwalają uzyskać niesamowite efekty wizualne. Dodają pomieszczeniem charakteru.

Niezwykle modne w ostatnim czasie łączenia materiałów, podpowiadają rozwiązania typu:
• Szafa o strukturze litego drewna łączonego z nowoczesnym laminatem
• Drewniane fronty plus lustro
• Drewniany korpus łączony z gładkim matowym frontem
• Klasyczne słoje naturalnego drewna, zestawione z nowoczesnym wzornictwem metalowych uchwytów.

I tak jak różne są gusta klientów, tak różne są szafy. Ważne, by wygląd zewnętrzny szafy, szedł w parze z jej dobrze zagospodarowanym wnętrzem. Pozwoli to utrzymać porządek i wpłynie na komfort użytkowania, tak ważny w codziennym funkcjonowaniu. Nowoczesne i klasyczne szafy znajdziesz na stronie meblezet.com.

d3xzpw9

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xzpw9